Przeniesione zawody

04.05.2009 r.

 

Mityng Kwalifikacyjny Juniorów i Juniorów Młodszych odbędzie się 10.05.2009 a nie jak to jest napisane w kalendarzu imprez 9.05.2005. Reszta regulaminu bez zmian.

 

 

 

Program minutowy Otwarcia Sezonu Lekkoatletycznego 2.05.2009

30.04.2009 r.

 

List przewodni Zarządu POZLA

24.04.2009 r.

 

    W  związku ze zbliżającym  się sezonem lekkoatletycznym 2009 Pomorski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki prosi o przestrzeganie ogólnych zasad dotyczących zawodów organizowanych na terenie okręgu:                                                           

1. Wszystkie zawody będą przeprowadzane zgodnie z przepisami PZLA. Każde zawody posiadają własny regulamin, który należy przestrzegać.

2. Zgłoszenia do zawodów z podaniem nazwiska i imienia, rocznika, konkurencji, (zgłoszenie do konkurencji biegowej wymaga podania aktualnego wyniku) oraz numeru startowego należy dostarczyć do organizatora zawodów w terminie podanym w regulaminie  zawodów.

   Od sezonu 2007  zgłoszenia do zawodów przyjmowane będą na kartach zgłoszeń - wzór znajduje się na stronie internetowej POZLA /www.pozla.pzla.pl/, oraz zgłoszenia ilościowego zawodników zgłaszającego klubu- inne nie będą przyjmowane.

 

Za nieterminowe, nieczytelne, błędne   zgłoszenia i opóźnioną weryfikację będą  stosowane  kary regulaminowe zgodne z  regulaminem  PZLA( podwójna opłata startowa).

 

3. Opłata za zgłoszenie zawodnika do jednej konkurencji pobierana przez POZLA wynosi :młodzicy 5,- zł. pozostali 6,- zł spoza woj. pomorskiego  8,- zł

4. Na zawodach będzie ustawiona bramka gdzie zawodnicy mają obowiązek weryfikacji, potwierdzenia startu najpóźniej na 60  minut przed startem.

5. Wszyscy zawodnicy uczestniczący w zawodach muszą być ubezpieczeni  przez macierzysty klub oraz posiadać aktualne badanie lekarskie.

6. Wszystkie sprawy techniczne w czasie trwania zawodów organizowanych przez Pomorski OZLA rozstrzygać będą  pełnomocnicy  Zarządu.

    Zarząd Pomorskiego OZLA apeluje do wszystkich uczestników  zawodów o utrzymanie właściwego porządku na obiekcie w czasie trwania imprezy. Na płycie boiska mogą przebywać jedynie startujący zawodnicy, sędziowie, służba techniczna oraz oficjalni przedstawiciele organizatora.

     Jednocześnie zobowiązuje się wszystkich organizatorów zawodów lekkoatletycznych na terenie okręgu do dostarczania do POZLA w terminie 3 dni od zakończenia zawodów w  2 egzemplarzach komunikatów z przeprowadzonych zawodów. Komunikaty te powinny zawierać roczniki startujących  zawodników oraz uwagi dotyczące warunków w jakich przeprowadzono zawody /pogoda bezwietrzna, silny wiatr itp./

      Wszystkie komunikaty zawierające wyniki  mogące zmieścić się w corocznych tabelach ogólnopolskich  /50 najlepszych wyników w każdej kategorii wiekowej/  należy również przesłać do PZLA.

      Prosimy o zapoznanie  z tymi ustaleniami wszystkich organizatorów zawodów działających na terenie  danego klubu   /MOSiR,  SZS   itp./

Zobowiązuje się jednocześnie kluby, których zawodnicy uczestniczyli w zawodach rozgrywanych poza terenem naszego okręgu / Ligi, AMP, Mistrzostwa LZS, Mistrzostwa Szkół itp./  do dostarczania do biura OZLA komunikatów  z tych imprez.

 

ZARZĄD POZLA

 

 

OOM Zamość 2009 w biegach przełajowych

7.04.2009 r.

 

    4 kwietnia w Zamościu odbył się finał XV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w biegach przełajowych. Ekipa województwa pomorskiego zajęła 3 miejsce za drużynami województwa wielkopolskiego i śląskiego zdobywając 76 punktów. W klasyfikacji klubów 3 miejsce przypadło ULKS " Talex-Borysław" Borzytuchom z sumą 23 punktów. Jedyny medal dla naszej ekipy zdobył Damian Zagulak z Tęczy Nowa Wieś Lęborska. Podopieczny trenera Dariusza Nawrockiego zajął 3 miejsce w biegu na 3000m. 4 miejsce w biegu na 5000m zajął Zbigniew Kaszewski reprezentujący Talex Borzytuchom. Komunikat z zawodów dostępny na stronach Domtelu i PZLA. Zarząd POZLA składa gratulacje i podziękowania dla zawodników i trenerów.

 

Wyniki pomorskich zawodników OOM Zamość w biegach przełajowych

 

 

Halowe Mistrzostwa Europy Weteranów

2.04.2009 r.

 

    4 medale zdobyli pomorscy lekkoatleci w Halowych Mistrzostwach Europy Weteranów, które odbyły sie w Anconie. Marianna Biskup ustanowiła halowy rekord Europy.

więcej...

 

 

Regulamin II Festynu Biegowego

26.03.2009 r.

 

Licencje trenerskie

26.03.2009 r.

 

    Pomorski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki w Gdańsku przypomina o konieczności posiadania licencji przez trenerów i instruktorów.

Wniosek na licencję trenerską

 

 

Zgoda rodziców Szklarska Poręba

26.03.2009 r.

 

    Poniżej zamieszczamy zgodę rodziców na uczestnictwo zawodników kadry wojewódzkiej i Szkoły Mistrzostwa Sportowego w zgrupowaniu w Szklarskiej Porębie 09.04-20.04.2009 r.

 

Zgoda rodziców na obóz w Szklarskiej Porębie KWJ i SMS

 

 

HMP Weteranów

26.03.2009 r.

 

    Na Halowych Mistrzostwach Polski Weteranów pomorscy lekkoatleci zdobyli 42 medale. Poniżej zestawienie.

 

42 medale pomorskich Weteranów na HMP

 

 

MM w biegach przełajowych Swornegacie

25.03.2009 r.

 

    21.03.2009 w miejscowości Swornegacie w gminie Chojnice odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa w biegach przełajowych w kategorii młodzików i juniorów młodszych. W 8 rozegranych biegach mistrzowskich reprezentanci klubów z województwa pomorskiego zdobyli 5 złotych, 5 srebrnych i 4 brązowe medale.  We współzawodnictwie młodzików województwo pomorskie uzyskało 104 punkty przy 68 województwa kujawsko- pomorskiego. W punktacji klubowej Talex- Borysław Borzytuchom wyprzedził o 2 punkty Rodło Kwidzyn. Do OOM w Zamościu bezpośrednio awansowało 30 juniorów młodszych z naszego województwa przy 18 z woj. " bydgoskiego". Do tej liczby dołączy po 5 zawodników i zawodniczek z limitu na każde województwo. Zarząd gratuluje zawodników i trenerom, licząc na ambitną postawę w finale OOM 4.04.2009 w Zamościu .

Dziękujemy również samorządom lokalnym za pomoc w organizacji imprezy.

 

 

OOM w biegach przełajowych Zamość

24.03.2009 r.

 

    Pomorski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki w Gdańsku  przesyła informację związaną z wyjazdem  zawodników i zawodniczek , którzy wchodzą w skład ekipy reprezentującej województwo pomorskie  na  XV Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w Biegach Przełajowych.

Zawody odbędą się w Zamościu  w dniu 04 kwietnia 2009 roku.

Koszt transportu i wyżywienia na trasie pokrywa Urząd Marszałkowski  w Gdańsku, wyżywienie i zakwaterowanie na miejscu  Ministerstwo Sportu. Ekipa liczy 41 osób w tym: 35 zawodników, 5trenerów i 1 kierowcy.

Zawodnicy powinni posiadać:

- kartę zgłoszenia / sztywną zawodnika

- licencję klubową /ksero/ i zawodniczą

- aktualne badania lekarskie

- nr PESEL

- legitymację szkolną

Zawodnicy stratują z numerami startowymi podanymi przez organizatora. Uczestnicy ekipy  /zawodnicy i trenerzy/ winni być ubezpieczeni w macierzystych klubach.

Kierownikiem ekipy będzie trener – Z. Rolbiecki.

Trenerzy wchodzący w skład ekipy: Ścigała Jarosław, Mazerski Ryszard, Walczak Mariusz, Nawrocki Dariusz. W razie rezygnacji zawodnika z udziału w zawodach /przypadek losowy/ prosimy o niezwłoczne powiadomienie Pomorskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki w Gdańsku.

 Poniżej podajemy rozkład jazdy autokaru wiozącego zawodników i trenerów z poszczególnych klubów .

Wyjazd w czwartek  02 kwietnia 2009 roku.

 

11.00 - Bytów – dworzec PKP

12.00 - Lębork – Stacja SHELL/ przy rondzie/ -  dojeżdżają zawodnicy z SKLA Słupsk

12.30 - Wejherowo – zatoczka przy dworcu PKP

12.40 - Reda – dworzec PKP

12.45 - Rumia – przystanek przed wjazdem na rondo

13.15 – Obwodnica Trójmiasta – stacja benzynowa LOTOS-u po prawej stronie na wysokości zjazdu do Gdańska –Oliwy /AZS-AWFiS Gdańsk, Zorza Gdynia, GKS Żukowo/

14.10 – Tczew- Malinowo - /dojeżdżają zawodnicy i trener LKS Szantyr Sztum/

Istnieje możliwość przejazdu z ekipą osób towarzyszących  na koszt organizatora, natomiast koszty pobytu osoby pokrywają we własnym zakresie.

Zgłoszenia kierować do dnia 26 marca 2009 do biura POZLA tel. 058 344-97-15

Lista zawodników na OOM

 

 

Regulamin biegu z okazji rocznicy 3 MAJA

24.03.2009 r.

 

    Zamieszczamy regulamin XIX Międzynarodowego Sztumskiego Biegu Solidarności z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja   

Regulamin XIX Międzynarodowego Sztumskiego Biegu Solidarności z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

 

 

Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych Olszyna

24.03.2009 r.

 

    Reprezentacja Województwa Zdobyła 4 medale podczas Mistrzostw Polski Seniorów i Juniorów w biegach przełajowych 14.03.2009 w Olszynie

złote medale
Angelika Cichocka -Talex- Borysław Borzytuchom 3000m seniorek
srebrne medale
Grzegorz Skocelas- LKB Braci Petk Lębork 6000m juniorów
brązowe medale
Maria Maj-Roksz- Wejher Wejherowo 3000m seniorek
Marek Kowalski - SKLA Sopot 6000m juniorów
Krok od medalu była Agnieszka Nowak z Blizy Władysławowo zajmując 4 miejsce w biegu juniorek na 2000m. We współzawodnictwie juniorów województwo pomorskie zostało sklasyfikowane na 5 miejscu. Szczegółowe wyniki oraz galeria zdjęć na
www.bieganie.pl. Gratulujemy wszystkim zawodników i trenerom
udanego występu na ekstremalnej trasie w Olszynie.

 

 

Regulamin MM w biega na przełaj

18.03.2009 r.

 

    Zamieszczamy regulamin VI UNIJNEGO  OGÓLNOPOLSKIEGO BIEGU  ULICZNEGO ORAZ  IV UNIJNEGO  BIEGU OSÓB  NIEPEŁNOSPRAWNYCH

 

Regulamin VI UNIJNEGO  OGÓLNOPOLSKIEGO BIEGU  ULICZNEGO 19.04.2009

 

 

Regulamin MM w biega na przełaj

15.03.2009 r.

 

 

Uległ zmianie program minutowy na Międzywojewódzkie Biegi Przełajowe Swornegacie 2009.

 

Regulamin Międzywojewódzkich Biegów na Przełaj Swornegacie 2009

 

 

Obóz sportowy Spała 28.03-08.04.2009

11.03.2009 r.

 

   Poniżej zamieszczamy kartę obozową do wypełnienia przez zawodników uczestniczących w obozie sportowym KWJ w Spale w terminie 28.03-08.04.2009 r. Kartę należy uzupełnić, podpisać i zabrać ze sobą na zgrupowanie.

 

Karta obozowa Spała 28.03-08.04.2009 r.

 

 

Halowe Mistrzostwa Polski Weteranów

11.03.2009 r.

 

   Pomorscy zawodnicy wywalczyli 42 medale (23 złotych + 13 srebrnych + 6 brązowych) podczas Halowych Mistrzostw Polski Weteranów, które odbyły sie w Spale w dniu 07.03.2009 r.

 

 

Biegi Przełajowe Skórcz 2009 trasa i program minutowy

3.03.2009 r.

 

   Niżej zamieszczamy mapkę schematyczną biegów przełajowych w Skórczu, dystans dla poszczególnych kategorii wiekowych oraz program minutowy.

 

Dystans dla kategorii wiekowych i program minutowy
Trasa-mapka

 

 

POZLA-ANKIETA

3.03.2009 r.

 

   Rozpoczęła się działalność Zarządu POZLA na kolejną kadencję. W celu zdiagnozowania stanu posiadania "królowej" w okręgu pomorskim przygotowaliśmy ankietę skierowaną do klubów. Wasze cenne uwagi będą wskazówką do lepszego działania naszego stowarzyszenia. Z góry dziękujemy za zaangażowanie w rozwój LA Pomorzu.

 

v-ce prezes d/s organizacyjnych

Jarosław Ścigała

 

Ankieta ewaluacyjna POZLA

 

 

Mistrzostwa Polski a zgłoszenia

2.03.2009 r.

 

   W związku ze zbliżającym się cyklem zawodów w biegach na przełaj zaliczanych do systemu współzawodnictwa sportu młodzieżowego (Mistrzostwa Polski Juniorów, Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików) zgodnie dyrektywą Departamentu Sportu Kwalifikowanego i Młodzieżowego Ministerstwa Sportu i Turystyki z dnia 31.10.2008r.  (pismo DSKM-5-442-18324-2/08) uprzejmie przypominamy, że zgłoszenia do w/w imprez winny zawierać pełne nazwy klubów zgodnych z wpisem na licencji klubowej (wraz z numerem licencji klubowej) , a przy zgłoszeniu zawodnika winien być wpisany numer licencji zawodniczej. Komunikat z w/w imprez winien zawierać obok rocznika zawodnika jego numer licencji. Brak numerów licencji spowoduje nienaliczenie uzyskanych punktów na rzecz klubu.

Jednocześnie przypominamy, że ewentualne wnioski o podział punktów mogą być składane jedynie w terminie przewidzianym w regulaminie zawodów jako termin zgłoszeń do zawodów. Po terminie zgłoszeń wnioski nie będą przyjmowane i pozytywnie opiniowane przez PZLA. Klub składający wniosek o podział winien dołączyć do wniosku kserokopię odcinka zwolnienia swojego byłego zawodnika zawierającego datę zwolnienia lub kopię II odcinka karty zgłoszenia znajdującego się w Woj.ZLA.

Przesyłając powyższe przypomnienia proszę o przekazanie ich treści zainteresowanym klubom.

Z poważaniem:

Jerzy Witwicki

Kierownik Działu Sportowo-Technicznego PZLA

 

 

Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych Olszyna

2.03.2009 r.

 

   Zarząd Pomorskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki w Gdańsku  informuje zainteresowane kluby, że dofinansuje ze środków Urzędu Marszałkowskiego koszt wyżywienia i zakwaterowania zawodnikom /tylko juniorzy i młodzieżowcy/,

którzy będą uczestniczyć w MP  -85 zł- .    

   Celem umożliwienia pokrycia w/w kosztów prosimy przesłać do biura POZLA:

- xero zgłoszenia zawodników – fax. /58/ 344-97-15

- na zawodach zawodnicy winni wpisać się na druk

 „Potwierdzenie udziału” – u kierownika ekipy.

   Koszt podróży pokrywają kluby lub zawodnicy we własnym zakresie.

Życzymy dużo sportowych sukcesów.

 

 

PODSUMOWANIE SEZONU 2009

17.02.2009 r.

 

 

Podsumowanie sezonu 2008

 

Pomorskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki w Gdańsku

 

odbędzie się w dniu 27 lutego 2009 roku /piątek/ o godzinie 18.00

 

w Auli ATENEUM Szkoły Wyższej w Gdańsku

ul. Wały Piastowskie 1 ("Zieleniak", I i II piętro)

 

>>mapka dojazdu<<

 

 

Halowe Mistrzostwa Okręgu Młodzików

16.02.2009 r.

 

 

Informujemy, że Halowe Mistrzostwa Okręgu Młodzików

 

zostały odwołane

 

 

Regulaminy biegów przełajowych

12.02.2009 r.

 

Żegnamy Zbigniewa Anielaka

07.02.2009 r.

 

Z głębokim żalem żegnamy czołowego sprintera Polski uczestnika Mistrzostw Europy w Budapeszcie 1966 r., zawodnika i trenera  klubów Wybrzeża

 

† Zbysława Anielaka  †

 

Jednocześnie informujemy, że msza żałobna odbędzie się w dniu 12.02.2009r. w Kościele pod wezwaniem Urszuli Leduchowskiej ul. Cieszyńskiego 1 Gdańsk Chełm o godzinie 10.30, a pogrzeb odbędzie się o godzinie 12.00 na Cmentarzu Łostowickim.

 

ZARZĄD POZLA

 

 

>  Wiadomości archiwalne od 28.11.2008 do 30.01.2009

>  Wiadomości archiwalne od 19.02.2008 do 13.11.2008

>  Wiadomości archiwalne od 16.09.2007 do 31.01.2008

>  Wiadomości archiwalne od 03.07.2007 do 14.09.2007

>  Wiadomości archiwalne od 31.05.2007 do 22.06.2007

>  Wiadomości archiwalne od 11.04.2007 do 22.05.2007

>  Wiadomości archiwalne od 03.01.2007 do 23.03.2007

>  Wiadomości archiwalne od 29.09.2006 do 13.11.2006

>  Wiadomości archiwalne od 28.08.2006 do 29.09.2006

>  Wiadomości archiwalne od 27.06.2006 do 10.08.2006

>  Wiadomości archiwalne od 01.06.2006 do 19.06.2006

>  Wiadomości archiwalne od 26.04.2006 do 31.05.2006

>  Wiadomości archiwalne od 01.03.2006 do 31.03.2006

>  Wiadomości archiwalne od 20.09.2005 do 10.02.2006

>  Wiadomości archiwalne do 20.09.2005