OOM w Biegach Przełajowych Chorzów

09.03.2010 r.

 

    Pomorski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki w Gdańsku  informację dotyczącą wyjazdu reprezentacji województwa na   XVI Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w Biegach Przełajowych. Zawody odbędą się w Chorzowie w dniu 27 marca 2010 roku.

 

Wyjazd na OOM w dniu 25.03.br /czwartek/, nocleg na trasie w Topoli Królewskiej.

Wykaz zawodników został umieszczony na stronie internetowej POZLA.

 

Koszt transportu i wyżywienia na trasie pokrywa Urząd Marszałkowski  w Gdańsku, wyżywienie i zakwaterowanie na miejscu  Ministerstwo Sportu.

Ekipa liczy 40 osoby w tym: 34 zawodników, 5trenerów i 1 kierowcy.

Zawodnicy powinni posiadać:

- kartę zgłoszenia / sztywną zawodnika

- licencję klubową /ksero/ i zawodniczą

- aktualne badania lekarskie

- nr PESEL

- legitymację szkolną

Zawodnicy stratują z numerami startowymi podanymi przez organizatora. Uczestnicy ekipy  /zawodnicy i trenerzy/ winni być ubezpieczeni w macierzystych klubach.

Kierownikiem ekipy będzie trener – J. Ścigała.

Trenerzy wchodzący w skład ekipy: Ścigała Jarosław, Szałach Krzysztof, Król Krzysztof,Dorszyński Grzegorz, Margulewicz Wojciech .

Poniżej podajemy rozkład jazdy busa ,który dowiezie zawodników z klubów :

ULKS Talex Borzytuchom, UKS Wiking Rychnowy , KUKS Remus Kościerzyna , UKS Orzeł Objazda, LKB Braci Petk Lębork do Tczewa.

 

Pozostałe kluby dojeżdżają do Tczewa lub Gdańska.

BUS

11.00 - Bytów- dworzec PKS

11.30 - Kościerzyna – parking przy dworcu PKS

13.00 -  Tczew - Malinowo

Autokar

12.00 - Gdańsk – AWFiS -hala sportowa

13.00 - Tczew - Malinowo

 

Istnieje możliwość przejazdu z ekipą osób towarzyszących  na koszt organizatora, natomiast koszty pobytu osoby pokrywają we własnym zakresie. Zgłoszenia kierować do biura POZLA tel. 058 344-97-15

Życzymy wielu sportowych sukcesów

 

 

Silna grupa na Chorzów

09.03.2010 r.

 

   Dwudziestu dziewięciu biegaczy przełajowych z województwa pomorskiego awansowało do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Biegach Przełajowych, które odbędą się 27 marca w Chorzowie.

 

Eliminacje rozegrano w miniony weekend we Włocławku. Dobrą pracę z przełajowcami potwierdzili przedstawiciele klubu Talex Borzytuchom. Siedmiu jego reprezentantów uzyskało awans do finałów w Chorzowie. W kategorii junior młodszy Talex będą reprezentować: Kamila Trzebiatowska, Karolina Labuda (dystans 2000 m), Julia Serafiniowska (3000 m), Damian Ciecierski, Karol Brzeski (3000 m), Krzysztof Zblewski (5000 m). Rezerwową będzie Patrycja Pluto-Prądzyńska (3000). Czterech przedstawicieli będzie miał GKS Żukowo: Anna Skawińska (2000), Łukasz Zawadzki i Adam Kryszewski (5000), rezerwa Jan Kankowski (5000). Podobnie KKL Rodło Kwidzyn: Paulina Kostyrka i Monika Synakiewicz (2000), Adriana Tas i Anna Hanas (3000).

LLKS Ziemi Kociewskiej ze Smętowa będzie reprezentować: Dominika Kazubowska (2000), Chojniczankę 1930 Chojnice: Joanna Czarnowska (2000), AZS AWFiS Gdańsk: Aleksandra Góralska (2000), Olimpijczyka Skorzewo: Monika Czapiewska (3000), Flotę Gdynia: Agata Szarmacher (3000), LKS Zantyr Sztum: Sara Szymańska (3000), Jantara Ustka: Joanna Terefenko (3000), Wicher Rychnowy: Martyna Klimowicz (3000), Rumski Klub Sportowy: Adam Falkowski (3000) i Grzegorz Cybulski (5000), Sopocki Klub Lekkoatletyczny: Dominik Czaja (3000), Sokół Malbork: Marcin Koziura (3000), LLKS Ziemi Puckiej: Paweł Marczyński (3000), Lechię Gdańsk: Paweł Herman (3000), Wikinga Rychnowy: Marcin Żychski (5000), Remusa Kościerzyna: Kamil Wołoszyk (5000) i Maciej Kerszen (5000) a Orła Objazda Andrzej Krajewski (5000). Z Wejhera Wejherowo wystartuje Katarzyna Konkol (2000). LKB Braci Petk z Lęborka będzie miał dwóch przedstawicieli: Malwinę Krakowiak (2000) i rezerwowego Jacka Przepiórskiego (5000).

Kadrę trenerską będą stanowić: Jarosław Ścigała, Krzysztof Szałach, Krzysztof Król, Grzegorz Dorszyński i Wojciech Margulewicz.

am

 

 

OOM w Biegach Przełajowych Chorzów

09.03.2010 r.

 

   Zamieszczamy listę zawodników startujących w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Biegach Przełajowych w Chorzowie 27.03.2010r.

 

Lista zawodników OOM 2010 w Biegach Przełajowych

 

 

Pomorskie po Mistrzostwach

06.03.2010 r.

 

   Treny sportowe GOKSiR w Smętowie Granicznym 28 lutego były areną tegorocznych Mistrzostw Okręgu Pomorskiego młodzików, juniorów młodszych i juniorów w biegach przełajowych, które rozegrane zostały w tym roku wyjątkowo szybko, 28 lutego. Dla zawodników był to ich pierwszy występ w sezonie przed nadchodzącym makroregionem oraz Mistrzostwami Polski w biegach przełajowych.

         Na czele sztabu organizacyjnego zawodów stanął Pomorski Okręgowy Związek La wspólnie z LLKS „Ziemi Kociewskiej” w Smętowie Granicznym, zapewniając przybyłym wielkie sportowe emocje. Na starcie stanęło ponad 300 zawodników, rywalizujących w 15 kat. wiekowych, także w ramach biegów towarzyszących „KROSU SMĘTOWSKIEGO”. Łącznie sklasyfikowano biegaczy z 33 klubów.

Na starcie biegu głównego na 4,5 km stanęło 60 zawodników, seniorów i weteranów.

Wyniki:

Bieg seniorów:
1. Rzeszewicz Karol Zantyr Sztum
2. Bartosz Mazerski Zantyr Sztum
3. Daniel Chuchała AZS-AWFiS Gdańsk
4. Leszek Zblewski - Remus Kościerzyna
W biegu seniorek:
1. Monika Wirkus KS Wejher Wejherowo
2. Marta Krawczyńska  AZS AWFiS Gdańsk
3. Krystyna Kuta Olimpia Grudziądz
 

Mistrzostwa Okręgu Pomorskiego:
Młodziczki:
1. Natalia Dzienniak - LLKS "Ziemi Kociewskiej" Skórcz
2. Tatiana Kukiełko - SKLA Sopot
3. Julia Gajdus - LLKS "Ziemi Kociewskiej" Skórcz
Młodzicy:
1. Damian Rudnik - MKS Chojniczanka Chojnice
2. Krystian Szulc - KS Wejher Wejherowo
3. Marcin Kangowski - KKL Rodło Kwidzyn
Juniorki Młodsze:
1. Anna Skawińska - GKS Żukowo
2. Adrianna Tas - KKL Rodło Kwidzyn
3. Julia Serafinowska - ULKS Talex Borzytuchom
Juniorzy Młodsi:
1.Karol Brzeski - ULKS TAlex Borzytuchom
2. Kamil Wołoszyk - KUKS Remus Kościerzyna
3. Łukasz Zawadzki - GKS Żukowo
Juniorki:
1. Dominika Zakrzewska - AZS AWFiS Gdańsk
2. Ewa Zaborowska - KS Wejher Wejherowo
3. Paulina Kiniewska - KUKS Remus Kościerzyna
Juniorzy:
1. Marek Kowalski - SKLA Sopot
2. Jakub Klawikowski - KS Wejher Wejherowo
3. Bartosz Buczko - UKS Wiking Rychnowy

Szczegółowe wyniki znajdują się w pliku Excel.

Karol Nowakowski

 

 

 Międzywojewódzkie Biegi Przełajowe 6.03.2010.

01.03.2010 r.

 

Mistrzostwa Cichockiej i pięć medali pomorzan w Spale

01.03.2010 r.

 

    Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce, które w niedzielę zakończyły w Spale przyniosły pomorskiej „królowej sportu” pięć medali: trzy złote i dwa brązowe.

 

Pierwszego dnia mistrzostw w Spale reprezentanci woj. pomorskiego wywalczyli tylko trzy medale, ale za to dwa z nich były z najcenniejszego kruszcu. Mistrzostwo Polski zdobyła Angelika Cichocka (Talex Borzytuchom) w biegu na 800 m (2.03:89), i Anna Rogowska (SKLA Sopot) w skoku o tyczce (4.60). Brązowy medal w tym samym konkursie wywalczyła Karmen Bunikowska (AZS AWFiS, 4.10 ).

Drugiego dnia mistrzostw brąz dla Pomorza wywalczył w skoku o tyczce Mateusz Didenkow (SKLA Sopot, 5.50) a świetną formę potwierdziła Cichocka, która w biegu na 1500 metrów zdobyła drugie złoto uzyskując czas 4.10:91 i pokonała o prawie dwie sekundy Lidię Chojecką.

- Wyniki i medale Angeliki Cichockiej w Spale były potwierdzeniem jej wcześniejszych startów i formy – mówi jej trener Jarosław Ścigała. W biegu na 800 metrów znakomicie finiszowała, na 1500 było trudniej, bo walczyła już z bardziej doświadczonymi zawodniczkami, ale też udało się zdobyć złoto. Wielkie brawa dla Angeliki!

Pięć medali, które zdobyli pomorzanie w Spale nie jest imponującym dorobkiem, ale zdaniem Jarosława Ścigały to efekt ograniczonej liczby konkurencji i startujących w nich zawodników. – Pod względem ilości może nie zachwyciliśmy, ale jakościowo te medale są bardzo cenne, bo zdobyte zostały w dobrym stylu – dodał Jarosław Ścigała, również wiceprezes Pomorskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki w Gdańsku.

am

 

 

Anna Rogowska nie schodzi z podium

23.02.2010 r.

 

     Dobrze rozpoczęła halowy sezon lekkoatletyczny mistrzyni świata w skoku o tyczce Anna Rogowska z SKLA Sopot.

 

Najpierw było drugie miejsce w mityngu „Sparkassen Cup” w Stuttgarcie na początku lutego. Wtedy Rogowska skoczyła 4.71 m i musiała uznać wyższość Brazylijki Fabiany Murer, która wygrała konkurs z wynikiem 4.81. Kilka dni później nastąpił udany rewanż sopocianki na tyczkarce z Brazylii. Podczas mityngu „Pedro’s Cup” w Bydgoszczy Rogowska pobiła należący do niej halowy rekord Polski wynikiem 4.81 i wygrała zawody.

W miniony weekend Rogowska znów startowała, tym razem w angielskim Birmingham. Nasza tyczkarska zajęła tam 3. miejsce z wynikiem 4.72. Nie udało jej się pokonać wysokości 4.82 i pobić halowego rekordu Polski, ale co się odwlecze...

Jako jedyna wysokość tę pokonała znów dobrze skacząca Fabiana Murer. Drugie miejsce w Birmingham zajęła Rosjanka Swietłana Fieofanowa (4,72 m).

am

 

 

Program minutowy Mistrzostw Okręgu Pomorskiego w Biegach Przełajowych

22.02.2010 r.

 

Życiówki Cichockiej i Bunikowskiej

22.02.2010 r.

 

    Świetnie zaprezentowały się dwie pomorskie lekkoatletki podczas zawodów PZLA w Spale. Angelika Cichocka w biegu na 800 metrów i Karmen Bunikowska w skoku o tyczce pobiły swoje rekordy życiowe!

 

Biegaczka ULKS Talex Borzytuchom wygrała bieg na swoim koronnym dystansie uzyskując czas 2.00:86. Zdobyła tym samym kwalifikację do halowych mistrzostw świata w Dausze (minimum wynosiło 2.02:50). Cichocka uzyskała także czwarty czas w historii tego halowego dystansu w Polsce i szósty tegoroczny rezultat na świecie.

Tyczkarka AZS AWFiS Gdańsk Karmen Bunikowska także wróciła ze Spały w dobrym nastroju bijąc swój rekord życiowy. Obecny wynosi 4.15 m.

am

 

 

Pomorska Kadra Młodzieżowa

19.02.2010 r.

 

    W związku z informacją zamieszczoną na stronie Pomorskiej Federacji Sportu dotyczącej pomorskiej kadry młodzieżowej zamieszczamy poniżej założenie programu na rok 2010 oraz druk na jakim należy zgłaszać swoje propozycje udziału w tym programie. W związku z narzuconym terminem składania wniosków t.j.: do 24 lutego 2010 roku oraz koniecznością pogrupowań poszczególnych projektów w bardzo prosimy zainteresowane osoby aby wypełnione na drukach federacji wnioski przesłać w formie elektronicznej na adres trenera koordynatora Leszka Walczaka : lesiowu@tlen.pl

w nieprzekraczalnym terminie do 22 lutego 2010 roku do godziny 15.00

Po tym terminie umieszczenie wniosku w programie będzie praktycznie niemożliwe.

 

Pomorska Kadra Młodzieżowa-ZAŁOŻENIA

Wzór wniosku - Pomorskiej Kadry Młodzieżowej

 

 

Zespół wsparcia szkolenia

15.02.2010 r.

 

   Pomorski OZLA w Gdańsku informuje, iż na stronie internetowej Pomorskiej Federacji Sportu w Gdańsku znajdują sie  informacje na temat Zespołu Wsparcia Szkolenia dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo. Zainteresowane osoby prosimy o zapoznanie się z ww informacjami.

 

 

Biuro POZLA

11.02.2010 r.

 

 W dniach

15-19.02.2010 roku

Biuro POZLA

będzie nieczynne

Za utrudnienia przepraszamy

 

 

Halowy rekord Polski Anny Rogowskiej

11.02.2010 r.

 

     Cztery metry i osiemdziesiąt jeden centymetrów to nowy halowy rekord Polski w skoku o tyczce kobiet. Ustanowiła go w środę w Bydgoszczy zawodniczka SKLA Sopot Anna Rogowska.

Zawody w bydgoskiej „Łuczniczce” były kolejną już edycją prestiżowej imprezy „Pedro’s Cup”. Do startu w Bydgoszczy rekord kraju należął także do Rogowskiej wynosił 4.80 i został ustanowiony 5 marca 2006 we francuskim Lievin. Sopocianka skoczyła teraz o centymetr wyżej i zrewanżowała się tym samym Brazylijce Fabianie Murer, z którą przegrała w sobotę na mityngu w Stuttgarcie. Wtedy Murer także skoczyła 4.81 i był to najlepszy w tym sezonie halowy wynik na świecie. Rogowska w Stuttgarcie uzyskała identyczny rezultat jak Murer w Bydgoszczy.

 

Wyniki konkursu „Pedro’s Cup”:
1. Anna Rogowska (SKLA Sopot) 4,81
2. Fabiana Murer (Brazylia) 4,71
3. Tatiana Połnowa (Rosja) 4,61
4. Swietłana Fieofanowa (Rosja) 4,61
5. Silke Spiegelburg (Niemcy) 4,61
6. Kate Dennison (Wielka Brytania) 4,51
7. Monika Pyrek (MKL Szczecin) 4,51

am

 

 

Zwycięstwo Marcina Chabowskiego w Niemczech

10.02.2010 r.

 

    Długodystansowiec Floty Gdynia Marcin Chabowski wygrał bieg przełajowy „17. Neukirchener Energie-Cross” rozegrany na dystansie 8.5 km w niemieckim Grevenbroich.

 

W zawodach wzięły udział drużyny wojskowe Polski, Szwajcarii, Niemiec i Holandii oraz młodzieżowe reprezentacje narodowe.

Chabowski prowadził od startu do mety uzyskując czas 27:07, aż o 1:40 lepszy od wyniku ubiegłorocznego zwycięzcy, Steffena Uliczki. Drugi na mecie Musa Roba-Kinkal (Etiopczyk reprezentujący barwy Niemiec od niespełna roku, wicemistrz Niemiec na dystansie 5000 m) zwyciężył w kategorii młodzieżowej tracąc do Polaka 26 sekund.

Dla drużyn wojskowych bieg w Grevenbroich był sprawdzianem przed 54. Mistrzostwami Świata Wojskowych w Biegach Przełajowych, które zostaną rozegrane w dniach 9-11 marca w Ostendzie.

am

 

 

Mistrzostwa Okręgu Pomorskiego w Biegach Przełajowych

09.02.2010 r.

Tegoroczne Mistrzostwa odbędą się po raz pierwszy na obiektach sportowych Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Smętowie Granicznym, na które zaprasza LLKS „Ziemi Kociewskiej” w Smętowie Granicznym. Będzie to doskonała okazja do sprawdzenia swojej formy przed nadchodzącym makroregionem oraz Mistrzostwami Polski.

Wyjątkowo wczesny termin zawodów – 28 luty, może spowodować, że starty odbędą się w typowo zimowej scenerii. Pogoda z pewnością nie stanie na przeszkodzie organizacji tegorocznych zawodów, których program przedstawia się następująco:

 

czytaj więcej >>>

 

 

>  Wiadomości archiwalne od 07.01.2010 do 09.02.2010

>  Wiadomości archiwalne od 12.11.2009 do 07.01.2010

>  Wiadomości archiwalne od 25.08.2009 do 12.11.2009

>  Wiadomości archiwalne od 21.07.2009 do 24.08.2009

>  Wiadomości archiwalne od 04.05.2009 do 21.07.2009

>  Wiadomości archiwalne od 07.02.2009 do 04.05.2009

>  Wiadomości archiwalne od 28.11.2008 do 30.01.2009

>  Wiadomości archiwalne od 19.02.2008 do 13.11.2008

>  Wiadomości archiwalne od 16.09.2007 do 31.01.2008

>  Wiadomości archiwalne od 03.07.2007 do 14.09.2007

>  Wiadomości archiwalne od 31.05.2007 do 22.06.2007

>  Wiadomości archiwalne od 11.04.2007 do 22.05.2007

>  Wiadomości archiwalne od 03.01.2007 do 23.03.2007

>  Wiadomości archiwalne od 29.09.2006 do 13.11.2006

>  Wiadomości archiwalne od 28.08.2006 do 29.09.2006

>  Wiadomości archiwalne od 27.06.2006 do 10.08.2006

>  Wiadomości archiwalne od 01.06.2006 do 19.06.2006

>  Wiadomości archiwalne od 26.04.2006 do 31.05.2006

>  Wiadomości archiwalne od 01.03.2006 do 31.03.2006

>  Wiadomości archiwalne od 20.09.2005 do 10.02.2006

>  Wiadomości archiwalne do 20.09.2005

Polecane imprezy sportowe

Regulamin Festiwalu Skoku Wzwyż

Skórcz, 25.03.2010 r.

Licaliada i Gimnazjada w Indywidualnych Biegach Przełajowych

Człuchów, 17.04.2010 r.

Regulamin Biegu 3 Maja

Sztum, 3.05.2010 r.

XXVIII Ogólnopolski Otwarty Bieg Przełajowy o Puchar Leśny pamięci Tomasza Hopfera
III Międzynarodowa Mila ROL LAND Obliwice pamięci Olimpijczyka Piotra Gładkiego
IX Ogólnopolski Bieg Sołtysów i VIPów  pamięci Jana Pawła II

Obliwice 30.05.2010

XIX Międzynarodowy MARATON EKOLOGICZNY pam. Tomasza Hopfera
XXIV MISTRZOSTWA POLSKI WETERANÓW W MARATONIE
VI MISTRZOSTWA POLSKI DZIENNIKARZY  W MARATONIE

Lębork - Nowa Wieś Lęborska 20.06.2010 r.

XIV Ogólnopolski Bieg po muszlę św. Jakuba "Po Złocistej Plaży" pod patronatem Burmistrza Miasta Łeby

Łeba 29.08.2010