Program minutowy HMOJiJMŁ

7.01.2010 r.

 

 Przydział miejsc na HMP

3.01.2010 r.

 

  

Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych - przydział miejsc

 

Z najlepszymi Noworocznymi Życzeniami:

Markowicz Eugeniusz

 

 

 Przydział miejsc na HMP

16.12.2009 r.

 

   W związku z przydziałem nielicznych miejsc na Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów - 23 miejsca na wojewodztwo pomorskie - informuję zainteresowane Kluby o składanie - przesyłanie na adres : markowicze@wp.pl wstępnego zapotrzebowania na miejsca z uwzględnieniem ilości zawodników z podziałem na K i M i w jakich dniach np 1 lub 2 /jako drugi dzień/. W razie większego zapotrzebowania na miejsca będzie miał zastosowanie przelicznik punktowy jak w ubiegłym roku. Zamówienie w nieprzekraczalnym terminie do 29.12.2009  należy przesłać na wyżej podany adres. Po tym terminie nie będą uwzględniane zamówienia na noclegi. Do dnia 30.12.2009 zostanie rozdysponowane przydział miejsc. Informuję, że Kluby mają potwierdzić i złożyć zamówienia wg przydzielonych miejsc.

Markowicz Eugeniusz

 

 

 Bez sukcesu w Dublinie

16.12.2009 r.

 

   Nikomu z polskich reprezentantów w 16. Przełajowych Mistrzostwach Europy w Dublinie nie udało się odnieść sukcesu. Biegu nie ukończył pomorski jedynak Łukasz Kujawski z SKLA Sopot.

 

Kujawski zapowiadał dobry występ w kategorii młodzieżowej i być może nawet walkę o medal w klasyfikacji drużynowej. Rzeczywistość okazała się jednak dużo bardziej brutalna i Kujawskiemu nie udało się ukończyć biegu na dystansie 8 kilometrów. Najlepszy z Polaków Damian Kabat był dopiero 46 z czasem 26:35. Wygrał Francuz Noureddine Smail (25:11).

A.M.

 

 

 Konferencja kalendarzowa POZLA

11.12.2009 r.

 

 Pomorski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki

w Gdańsku zaprasza zainteresowanych trenerów

na Konferencję kalendarzową , która odbędzie się

w  dniu 19 grudnia 2009 roku

o godzinie 13

w hotelu OPO w Gdańsku

przy ul. Kazimierza Górskiego 1

 

 

 Zebranie Zarządu POZLA

11.12.2009 r.

 

   W dniu

19 grudnia 2009 roku

o godzinie 11 w hotelu OPO w Gdańsku

przy ul. Kazimierza Górskiego 1

  odbędzie się

Zebranie Zarządu POZLA

 

 

 Łukasz Kujawski pobiegnie w Dublinie

11.12.2009 r.

 

   Biegacz SKLA Sopot Łukasz Kujawski w niedzielę o godz. 13 czasu polskiego stanie na starcie 16. Przełajowych Mistrzostw Europy w Dublinie. Wystartuje w kategorii młodzieżowej i będzie jedynym reprezentantem Pomorza w stolicy Irlandii.

 

Kujawski to nadzieja polskich przełajów. Sopocianin ma dopiero 21 lat, ale w swojej kategorii (do 23 lat) jest najlepszy w kraju. Potwierdził to pod koniec listopada podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych w Stalowej Woli wygrywając na dystansie 6 kilometrów. W Dublinie Łukasz będzie walczyć z nieco dłuższym dystansem bo wystartuje na 8 kilometrów.

- Nie przeraża mnie to, forma jest bardzo dobra – mówi portalowi POZLA Kujawski. Myślę, że lepiej nie mogłem być przygotowany, to chyba maksimum moich możliwości – dodaje przed wylotem do Irlandii biegacz sopockiego klubu.

Pomorski jedynak w Dublinie liczy przede wszystkim na dobre miejsce w klasyfikacji drużynowej.

– Tak naprawdę do tak zwana dyspozycja dnia zadecyduje o tym czy będziemy walczyć o medal czy raczej będziemy trochę dalej – mówi Kujawski, ale podkreśla, że marzy mu się medal w drużynówce. Indywidualnie jest w stanie zając 10. miejsce.

W niedzielę w Santry Park w Dublinie wystartuje 241 zawodników i 192 zawodniczki. Będą reprezentować 30 państw, które wystawią od jednego do 36 zawodników. Polska z 12 biegaczami zajmuje 11 miejsce pod względem liczebności wszystkich reprezentacji.

A.M.

 

 

 Głosujmy na Annę Rogowską!

10.12.2009 r.

 

   Tyczkarka SKLA Sopot, mistrzyni świata z Berlina Anna Rogowska jest kandydatką do zwycięstwa w plebiscycie „Przeglądu Sportowego” na 10 Najlepszych Polskich Sportowców 2009 roku.

 

Trwa 75 edycja najstarszego polskiego plebiscytu sportowego. Wśród 20 nominowanych sportowców, którzy w mijającym roku odnieśli największe sukcesy jest szóstka polskich lekkoatletów. To mistrzowie i wicemistrzowie świata z sierpniowych mistrzostw w Berlinie. Jest wśród nich sopocianka Anna Rogowska, reprezentantka Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego, zawodniczka, która w mijającym roku i kończącym się sezonie lekkoatletycznym dwukrotnie pokonała Jelenę Isinbajewą!. Pierwszy raz w lipcu podczas mityngu w Londynie, po raz drugi na mistrzostwach w stolicy Niemiec.

Teraz czas by cale środowisko lekkoatletyczne na Pomorzu zrewanżowało się Ani Rogowskiej za wspaniały sukces i świetny sezon głosując na nią w plebiscycie „PS”.

Rozstrzygnięcie plebiscytu nastąpi 9 stycznia 2010 roku podczas gali w Teatrze Polskim w Warszawie. Tak jak w poprzednim roku głosowanie będzie dwustopniowe. W pierwszym, czytelnicy „Przeglądu Sportowego” za pomocą kuponów do głosowania i internauci na stronie www.mistrzowiesportu.pl będą mogli typować swoją dziesiątkę sportowców. W drugiej fazie będzie można oddać głos poprzez sms. Każdy sms będzie miał wartość jednego punktu.

Szkoda, że wśród nominowanych nie ma siedmioboistki Kamili Chudzik, podopiecznej trenera Sławomira Nowaka, (AZS AWFiS Gdańsk), która w Berlinie nieoczekiwanie zdobyła brązowy medal…

Rogowska natomiast już w poniedziałek w Bydgoszczy odebrała nagrodę podczas uroczystej Gali Królowej Sportu. Tyczkarka SKLA Sopot została wybrana Osobowością Roku 2009 za „swoją spontaniczność, ambicję i zaciętość sportową”.

A.M.

 

 

Kalendarz imprez POZLA na 2010 r. - PROJEKT

3.12.2009 r.

 

AZS AWFiS Gdańsk, SKLA Sopot i Talex Borzytuchom w rolach głównych

3.12.2009 r.

 

   Podczas uroczystego zakończenia sezonu lekkoatletycznego na Pomorzu w akademickim klubie Trops w Oliwie podsumowano dokonania pomorskich lekkoatletów w mijającym 2009 roku.

Pod względem zdobytych medali podczas oficjalnych mistrzostw Polski wśród klubów na pierwszym miejscu uplasował się AZS AWFiS Gdańsk (28 medali), przed SKLA Sopot (16) i ULKS Talex Borzytuchom (9). Razem sklasyfikowano 30 pomorskich klubów lekkoatletycznych.

W zestawieniu klas sportowych uzyskanych przez zawodników klubów zrzeszonych w Pomorskim Okręgowym Związku Lekkiej Atletyki w 2009 r. najlepiej wypadł AZS AWFiS, przed SKLA Sopot i SKLA Słupsk. Sklasyfikowano 44 kluby.

W punktacji współzawodnictwa młodzieży za rok 2009 znów pierwsze miejsce zajął AZS AWFiS, przed SKLA Sopot i Talexem Borzytuchom. Tu sklasyfikowano 41 klubów.

Leszek Walczak wygrał współzawodnictwo trenerów za rok 2009. Trener Walczak reprezentuje AZS AWFiS Gdańsk i zgromadził 565 punktów. Drugie miejsce zajęła klubowa koleżanka Walczaka Anna Sękowska, która zdobyła 349,5 pkt., a trzecie Sławomir Nowak (także AZS AWFiS)  - 345 pkt. Wśród trenerów szkolących młodzików wygrał Jarosław Ścigała (Talex Borzytuchom) – 1352 pkt, przed Krzysztofem Krysteckim (GOKF Gdańsk) – 1329 pkt., i Józefem Krawczykiewiczem (Sambor Tczew) – 1312 pkt.

POZLA ogłosił także klasyfikacje na najlepszych zawodników w młodzieżowych kategoriach wiekowych. Wśród juniorek pierwsza była Olga Frąckowiak (AZS AWFiS) – 333 pkt. Wśród juniorów wygrał Wojciech Halman (KL Lechia Gdansk) – 427 pkt. Agnieszka Kolasa (SKLA Sopot) była najlepsza wśród juniorek młodszych (465 pkt.) a Karol Brzeski (Talex) wśród juniorów młodszych (266). Kamila Zdybał (SKLA Słupsk) okazała się najlepsza w kategorii młodziczek – 329 pkt., a Damian Ciecierski (Talex) wśród młodzików  - 340 pkt., Angelika Cichocka (Talex) była najlepsza wśród kobiet młodzieżowców – 309 pkt., a Jarosław Cichosz (AZS AWFiS Gdańsk) w analogicznej kategorii męskiej – 307 pkt.

A.M.

 

 

Podsumowanie sezonu lekkoatletycznego 2009 na Pomorzu

3.12.2009 r.

 

   To był dobry sezon. Lekkoatleci z województwa pomorskiego nie tylko zaznaczyli swoją obecność na ogólnopolskich i światowych arenach, ale i zdobywali tam laury!

 

Brak jednak krytych lekkoatletycznych obiektów na Pomorzu opóźnił nieco start sezonu 2009 w naszym regionie. Zanim to się stało w Turynie rozegrano halowe Mistrzostwa Europy. Pomorzanie wrócili stamtąd bez medali, choć Karolina Tymińska (AZS AWFiS Gdańsk) w konkurencji pięcioboju zajęła dobre 5. miejsce.

Kilkanaście dni wcześniej w Spale odbyły się 53. Halowe Mistrzostwa Polski. Złoty medal przywiozła z nich: Marta Jeschke (SKLA Sopot) na 200 metrów. Srebrne krążki: Agnieszka Karpiesiuk (AZS AWFiS Gdańsk) na 400 metrów, Angelika Cichocka (Talex Borzytuchom) na 1500 metrów i Mateusz Didenkow (wtedy jeszcze KL Gdynia) w skoku o tyczce, który wynikiem 5.50 ustanowił halowy rekord życiowy. Brązowe medale zdobyli: Marta Plewa (Ośrodek Skoku o Tyczce Gdańsk) i Oksana Kot (SKLA Sopot) w pchnięciu kulą.

Więcej >>>

 

 

Regulaminy zawodów - Sezon halowy

2.12.2009 r.

 

Najpopularniejszy lekkoatleta Pomorza

27.11.2009 r.

 

   26.11.2009 r. o godzinie 00.00 zakończyła działanie sonda mająca na celu wyłonienie najpopularniejszego lekkoatletę województwa pomorskiego.

   Łącznie oddano 662 głosy. Poniżej tabela i wykres przedstawia wyniki głosowań.

   Najpopularniejszą lekkoatletką województwa pomorskiego została Angelika Cichocka(50% wszystkich głosów), drugie miejsce zajęła Anna Rogowska(25% wszystkich głosów), trzecie zaś Marcin Chabowski (8% wszystkich głosów).

I MIEJSCE

Cichocka Angelika Talex Borysław Borzytuchom

Srebrna medalistka Mistrzostw Polski na 800m, VIII zawodniczka Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Zawodniczka klasy mistrzowskiej.

II MIEJSCE

Rogowska Anna SKLA Sopot

Złota medalistka Mistrzostw Świata w Berlinie w skoku o tyczce , wielokrotna Mistrzyni Polski . Zawodniczka klasy mistrzowskiej międzynarodowej.

III MIEJSCE

Chabowski Marcin Flota Gdynia

Złoty medalista Mistrzostw Polski w biegu na 10000m, zawodnik IV zespołu na Drużynowych Mistrzostwach Europy. Zawodnik klasy mistrzowskiej.

 

 

GRATULACJE

Zarząd POZLA

 

 

Kurs sędziowski

20.11.2009 r.

 

Kurs sędziego lekkiej atletyki rozpoczyna się 27 listopada 2009r.

zbiórka uczestników kursu przy głównej recepcji AWFiS w Gdańsku

o godzinie 16.50.

 

 

Weryfikacja odznak PZLA

20.11.2009 r.

 

      Komisja Dyscypliny i Wyróżnień Pomorskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki w Gdańsku prosi o zweryfikowanie stanu posiadania odznaczeń PZLA /złotej, srebrnej i brązowej/, resortowych i państwowych w swoich klubach sportowych.

Prosimy o podanie danych do 15 grudnia 2009 roku wyłącznie drogą e-mailową  pomozla@pzla.pl lub listownie na adres Okręgu:

80-213 Gdańsk Aleja Zwycięstwa 51.

Przewodniczący Komisji

mgr Bogdan Dudulewicz

 

 

Podsumowanie sezonu lekkoatletycznego

12.11.2009 r.

 

 Pomorski Okręgowy Związek

 Lekkiej Atletyki w Gdańsku

serdecznie zaprasza

zawodników, trenerów , działaczy na 

Podsumowanie Sezonu Lekkoatletycznego

które odbędzie się

w dniu 28 listopada 2009 roku

 o godzinie 17.00

w klubie studenckim TROPS

 /Gdańsk ul. Czyżewskiego 29/

 

Po części oficjalnej odbędzie się dyskoteka Andrzejkowa dla zawodników i trenerów i zaproszonych gości

 

Zarząd POZLA

 

 

>  Wiadomości archiwalne od 25.08.2009 do 12.11.2009

>  Wiadomości archiwalne od 21.07.2009 do 24.08.2009

>  Wiadomości archiwalne od 04.05.2009 do 21.07.2009

>  Wiadomości archiwalne od 07.02.2009 do 04.05.2009

>  Wiadomości archiwalne od 28.11.2008 do 30.01.2009

>  Wiadomości archiwalne od 19.02.2008 do 13.11.2008

>  Wiadomości archiwalne od 16.09.2007 do 31.01.2008

>  Wiadomości archiwalne od 03.07.2007 do 14.09.2007

>  Wiadomości archiwalne od 31.05.2007 do 22.06.2007

>  Wiadomości archiwalne od 11.04.2007 do 22.05.2007

>  Wiadomości archiwalne od 03.01.2007 do 23.03.2007

>  Wiadomości archiwalne od 29.09.2006 do 13.11.2006

>  Wiadomości archiwalne od 28.08.2006 do 29.09.2006

>  Wiadomości archiwalne od 27.06.2006 do 10.08.2006

>  Wiadomości archiwalne od 01.06.2006 do 19.06.2006

>  Wiadomości archiwalne od 26.04.2006 do 31.05.2006

>  Wiadomości archiwalne od 01.03.2006 do 31.03.2006

>  Wiadomości archiwalne od 20.09.2005 do 10.02.2006

>  Wiadomości archiwalne do 20.09.2005

Polecane imprezy sportowe