Wyjazd na obóz do Muszyny

09.02.2010 r.

 

KOMUNIKAT DOTYCZY KADRY MŁODZIKÓW

JADĄCYCH NA OBÓZ DO MUSZYNY

 

Wyjazd do Muszyny zgodnie z powołaniem i zbiórką na dworcu PKP w Gdyni Głównej Osobowej w dniu 12.02.2010 roku.

ZBIÓRKA o godzinie 17,15 w Gdyni przed kasą nr 10 / odjazd godz.18,11/

o godzinie 18,30 w Tczewie na holu głównym / odjazd o godz. 19,06

 

Na zgrupowanie zostało powołanych 45 pierwszych z listy zawodników

od numeru 46 są to zawodnicy zakwalifikowani jako rezerwowi i jeżeli któryś zawodników z kadry podstawowej zrezygnuję, w takim przypadku zostaną powołani dodatkowi zawodnicy z kadry rezerwowej.

Komunikat dotyczy Młodzików wyjeżdżających na obóz Kadry wojewódzkiej Młodzików

do Muszyny.

Wymienione osoby mają wpłacić na wymienione konto po 110 złotych do rozliczenia na obozie w Muszynie / jest to całkowity koszt przejazdu tam i z powrotem/.

 

1.Cichosz Małgorzata MLKS Baszta Bytów

2.Gołąbek Klaudia AZS-AWFiS Gdańsk

3.Gwoździańska Monika LKB Braci Petk

4.Kamińska Hanna SKLA Słupsk

5.Kanigowski Marcin KKL Rodło Kwidzyn

Wiśniewska Magdalena KKL Rodło Kwidzyn

6.Kukiełko Tatiana SKLA Sopot

7.Łosik Aleksandra AZS-AWFiS Gdańsk

8.Morek Dominika Chojniczanka

9.Rudnik Damian Chojniczanka

10.Oleszkiewicz Justyna ULKS TALEX Borzytuchom

11.Sarosiek Patryk MKL Lider Malbork

12.Walas Joanna RKS Rumia

13.Guzowski Denis Talex Borzytuchom

14.Jakuć Denis Talex Borzytuchom

15.Jasnoch Martyna Lider Malbork

16. Kaim Artur KL Lechia

17. Roeske Alicja LKS Z Puckiej

18.Serafinowski Dominik Talex Borzytuchom

19.Wening Paulina LKB Braci Petk

20.Went Dawid LKS Smętowo

21.Wichrowski Patryk RKS Rumia

 

KONTO

Markowicz Eugeniusz

Tczew Jedności Narodu 3F/6

CITY Handlowy Tczew

91 1030 0019 0109 8518 0381 1266

z dopiskiem na bilet do muszyny

 

Ostateczne rozliczenie kosztów podróży na miejscu w Muszynie/ brak danych za przejazd autobusem/

 

Lista na obóz Młodzicy

 

 

 Młodzi lekkoatleci i ich trenerzy wyróżnieni

09.02.2010 r.

 

   Dwustu czterdziestu sportowców z województwa pomorskiego zdobywało medale podczas ogólnopolskich zawodów w roku 2009. W poniedziałek w Filharmonii na Ołowiance podsumowano osiągnięcia pomorskich sportowców i ich trenerów.

 

Wśród wyróżnionych i nagrodzonych sportowców, których uhonorował Marszałek Województwa Pomorskiego Jan Kozłowski nie zabrakło lekkoatletów i ich trenerów z Pomorza. Nagrodę finansową od marszałka Kozłowskiego otrzymał za całokształt pracy szkoleniowej, ze szczególnym uwzględnieniem brązowego medalu mistrzostw świata siedmioboistki AZS AWFiS Gdańsk Kamili Chudzik – trener Sławomir Nowak. Listy gratulacyjne i medale otrzymali trenerzy: Anna Sękowska, Agnieszka Wrona, Maria Kamrowska-Nowak oraz Dariusz Nawrocki, Tomasz Krawczak, Leszek Walczak, Dariusz Adamczyk, Jarosław Ścigała, Lech Kwiatkowski, Zbigniew Rolbiecki, Mirosław Stasiewicz, Ryszard Różycki i Krzysztof Król.

Nagrodzeni sportowcy, to głównie ci reprezentanci Pomorza, którzy zdobywali medale na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Byli wśród nich: Damian Zagulak (Tęcza Nowa Wieś), Katarzyna Ratajczyk, Martyna Kuźnicka, Syntia Ellward, Martyna Basiukiewicz, Agnieszka Kolasa, Aneta Romińska (AZS AWFiS Gdańsk), Marta Kąkol (GKS Luzino), Agnieszka Karczmarczyk (GOKF), Karol Brzeski (Talex Borzytuchom), Andżelika Przybylska (Rodło Kwidzyn), Julia Serafinowska (Talex), Jacek Dybowski (Wejher), Marta Stasiewicz (Konradia), Andrzej Łobaczewski (Lechia Gdańsk), Michał Grajewski (LKS Ziemi Kociewskiej Skórcz), Tomasz Rutkowski (Wejher Wejherowo) i Anna Skawińska (GKS Żukowo).

 

- Bardzo mnie cieszy postęp, jaki zanotowaliśmy w stosunku do roku 2008 – mówi prezes Pomorskiej Federacji Sportu i Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki Marek Fostiak. Województwo Pomorskie zajęło 3. miejsce w klasyfikacji medalowej OOM a w 2008 roku byliśmy na 7. pozycji – dodaje.

Zdaniem prezesa Fostiaka pod względem osiągnięć lekkoatletycznych tez jest lepiej. – Ważne, że sukcesy tych młodych ludzi nie zostały niezauważone. Docenił ich marszałek województwa pomorskiego i to jest bardzo istotne w ich sportowej przygodzie, która z czasem może przeistoczyć w ciekawą międzynarodową karierę.

am

 

 

 W hali i w plebiscycie. Drugie miejsca Anny Rogowskiej

09.02.2010 r.

 

   Mistrzyni świata w skoku o tyczce Anna Rogowska wynikiem 4.71 zajęła drugie miejsce w mityngu Sparkassen Cup w Stuttgarcie. Konkurs wygrała Brazylijka Fabiana Murer najlepszym w tym sezonie rezultatem na świecie 4.81.

 

Te zawody odbyły się w sobotę. Dwa dni wcześniej ogłoszono wyniki dorocznego rankingu „Złote Kolce” redakcji „Sportu” i PZLA na najlepszych lekkoatletów 2009 roku. W 40. edycji krajowego rankingu Rogowska, mistrzyni świata w skoku o tyczce, zajęła drugie miejsce. Zawodniczka SKLA Sopot ustąpiła jedynie zwyciężczyni rankingu Anicie Włodarczyk, rekordzistce i mistrzyni świata w rzucie młotem. Piąte miejsce w tym prestiżowym rankingu zajęła siedmioboistka AZS AWFiS Gdańsk Kamila Chudzik, na dziesiątej pozycji uplasowała się jej klubowa koleżanka Karolina Tymińska. 13. miejsce zajęła sprinterka SKLA Sopot Marta Jeschke.

Wśród panów najwyżej z naszych reprezentantów uplasował się oszczepnik AZS AWFiS Gdańsk Igor Janik, który zajął 14. miejsce.

W weekend w Spale odbyły się zawody kontrolne seniorów. Startowali w nich także reprezentanci województwa pomorskiego. W skoku w dal Michał Rejmus (AZS AWFiS Gdańsk) zaliczył odleglośc 7.40 m a Agnieszka Kolasa (SKLA Sopot) skoczyla o tyczce 4 m.

am

 

 

 Biuro POZLA

05.02.2010 r.

 

   

W dniu

8 lutego2010 roku

biuro POZLA  będzie nieczynne

 

 

 

 Międzywojewódzkie Biegi Przełajowe 6.03.2010.

05.02.2010 r.

 

 MP przełajowe

05.02.2010 r.

 

    Zarząd Pomorskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki w Gdańsku  informuje zainteresowane kluby, że dofinansuje ze środków Urzędu Marszałkowskiego koszt wyżywienia i zakwaterowania zawodnikom, którzy będą uczestniczyć w MMP  -75 zł- osobodzień.    

 

         Celem umożliwienia pokrycia w/w kosztów prosimy przesłać do biura POZLA:

- xero zgłoszenia zawodników – fax. /58/ 344-97-15

- na zawodach zawodnicy winni wpisać się na druk  „Potwierdzenie udziału”

  u kierownika ekipy.

 

Koszt podróży pokrywają kluby lub zawodnicy we własnym zakresie.

 

Życzymy dużo sportowych sukcesów.

Pomorski OZLA

w Gdańsku

 

 

 MP przełajowe

04.02.2010 r.

 

    Regulamin Mistrzostw Polski Seniorów i Juniorów w Biegach na Przełaj Bydgoszcz-Myślęcinek.

 

Regulamin Mistrzostw Polski Seniorów i Juniorów w Biegach na Przełaj

 

 

 Program Trener

04.02.2010 r.

 

    Przystępując do realizacji Programu „Trener” w roku 2010 uprzejmie proszę o przygotowanie w uzgodnieniu z klubami danych wyjściowych według wymogów MSiT w nieprzekraczalnym terminie do 10.02.2010. (wg załączonego wzoru).

W Waszej dyscyplinie n/wym. kluby otrzymały dofinansowanie w Programie „Trener”:

Klub Suma punktów Kwota
AZS AWFiS Gdańsk 203 29 842
KL Lechia Gdańsk 56 8 232
SKLA Sopot 52 7 644
ULKS Talex Borzytuchom 34 4 998
SKLA Słupsk 31 4 557
SAMBOR Tczew 24 3 528
LKS Zantyr Sztum 21 3 087
BASZTA Bytów 20 2 940
WEJHER Wejherowo 18 2 646

 

         Dofinansowanie mogą otrzymać trenerzy/instruktorzy, którzy spełniają następujące KRYTERIUM:

a) wzorcowo prowadził w roku 2009 stacjonarne szkolenie sportowe z dziećmi i młodzieżą w dyscyplinie olimpijskiej;

b) spełnił kryteria wynikowe, osiągając minimalne efekty sportowe w jednej z dyscyplin sportu, w roku poprzedzającym przyznanie dofinansowania, czyli doprowadził prowadzonych przez siebie zawodników w jednej sekcji klubowej do zdobycia minimum 16 punktów w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży (MPJmł) i Mistrzostw Polski Juniorów,

c) posiada licencję właściwego PZS.

Dofinansowanie jest proporcjonalne do ilości zdobytych punktów.

W przypadku punktów zdobytych przez zawodników finansowanych w ramach SMS, NSMS i OSSM obowiązuje zasada proporcjonalnego podziału należnej kwoty dofinansowania pomiędzy klub a placówkę szkolenia /SMS, NSMS i OSSM/, wg zasady:

• pierwszy rok szkolenia w placówce – 70% dla klubu, 30% dla placówki;

• drugi rok szkolenia – j.w. wg proporcji 50% : 50%;

• trzeci rok szkolenia – j.w. wg proporcji 30% : 70%.

• od czwartego roku – 100% dla placówki szkolenia sportowego.

Województwo, któremu zostały przydzielone środki, podpisuje umowy z trenerem z placówki szkolnictwa sportowego i trenerem klubowym.

Dofinansowania nie może otrzymać trener/instruktor, pobierający wynagrodzenie w ramach realizacji programów MSiT, gdy wynagrodzenie to ze środków MSiT wynosi powyżej kwoty 2 000 zł brutto miesięcznie /bez środków z zadania „Trener”/ ani też trener/instruktor otrzymujący dofinansowanie do płacy z programów „Animator” lub „Organizator sportu dzieci i młodzieży”.

Kwotę 2 000 zł liczymy średnio za okres styczeń – maj przy racie wypłacanej w czerwcu oraz średnio za okres styczeń – listopad w przypadku raty wypłacanej w listopadzie.

Maksymalna wysokość dofinansowania do płacy dla trenera/instruktora nie może przekroczyć 15 000 zł. (słownie: piętnaście tysięcy złotych) brutto w skali roku.

Dofinansowanie w wysokości nie przekraczającej 3 000 zł. (słownie: trzy tysiące złotych) może być wypłacone jednorazowo.

Wypłaty będą dokonywane w II ratach:

·         I rata – od 1.06.2010 do 15.06.2010;

·         II rata – od 2.11.2010 do 15.11.2010.

 

Wszyscy szkoleniowcy uczestniczący w Programie TRENER muszą złożyć oświadczenie (w załączeniu) oraz kserokopię licencji trenerskiej potwierdzoną za zgodność z oryginałem wraz z umową zleceniem w w/w terminach.

 

Ogólne zasady dotyczące programu dostępne są na stronie: www.msport.gov.pl. W przypadku wątpliwości prosimy o kontakt.

 

 

 Gala sportu młodzieżowego

03.02.2010 r.

 

    W imieniu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego uprzejmie informujemy, że Gala Sportu Młodzieżowego odbędzie się dnia 08.02.2010 r. /poniedziałek/ o godz. 13.30 w Filharmonii Bałtyckiej (Ołowianka 1)  w Gdańsku.

 

OOM przełaje

Damian Zagulak  GKS Tęcza Nowa Wieś Lęborska – trener Dariusz Nawrocki

Letnia OOM

Katarzyna Ratajczyk , Martyna Kuźnicka, Syntia Ellward  AZS-AWFiS Gdańsk- trenerka Anna  

Sękowska

Martyna Basiukiewicz – trener Tomasz Krawczak

Agnieszka Kolasa – trener Agnieszka Wrona

Marta Kolasa – Leszek Walczak

Agnieszka Karczmarczyk GOKF Gdańsk – trener Dariusz Adamczyk

Romińska Aneta  AZS-AWFiS Gdańsk – trenerka Maria Kamrowska –Nowak

Brzeski Karol ULKS Talex-Borysław Borzytuchom – trener Jarosław Ścigała

Romińska Aneta  AZS-AWFiS Gdańsk – trenerka Maria Kamrowska –Nowak

Andżelika Przybylska KKL Rodło  Kwidzyn – trener Lech Kwiatkowski

Julia Serafinowska  ULKS Talex-Borysław Borzytuchom – trener Jarosław Ścigała

Jacek Dybowski  KS Wejher Wejherowo – trener Zbigniew Rolbiecki

Damian Zagulak  GKS Tęcza Nowa Wieś Lęborska – trener Dariusz Nawrocki

Marta Stasiewicz MKSŁ Konradia Gdańsk    - trener Mirosław Stasiewicz

 Andrzej Łobaczewski  KL Lechia Gdańsk - trener Mirosław Stasiewicz

Michał Grajewski LLKS Ziemi Kociewskiej Skórcz – trener Ryszard Różycki

Tomasz Rutkowski KS Wejher Wejherowo – trener Zbigniew Rolbiecki

Anna Skawińska GKS Żukowo – trener Krzysztof Król

 

 

 Halowe Mistrzostwa Okręgu Młodzików

27.01.2010 r.

 

Na HMMŁ. w dniu 30.01.2010 przewiduje sie rozegranie biegu na dystansie 1000m dla młodziczek. W związku z dodatkową konkurencją , zgłoszenie będzie przyjmowane do godziny 12.30 w dniu rozgrywania konkurencji.

Markowicz Eugeniusz

 

Program minutowy HMOMŁ 30-31.01.2010 r.

 

 

Na Halowych Mistrzostwach Okręgu Młodzików będzie obowiązywała "BRAMKA". Należy potwierdzić udział w starcie na 30 min przed konkurencją.

 

 

 Rozmowa z trenerem Krzysztofem Szałachem

26.01.2010 r.

 

Mistrzostwa w Spale były dla Pomorza dobre, ale nigdy nie jest tak żeby nie mogło być lepiej – mówi trener biegaczy Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku Krzysztof Szałach.

 

Kilka dni temu w Spale zakończyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Lekkiej Atletyce. Jak Pan ocenia występy pomorskich biegaczy?

- Myślę, że wypadli nie najgorzej. Było kilka medali, ale nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej. Uważam, że było nieźle, bo poziom był raczej wysoki.

Pana podopieczny z SKLA Sopot to podobno duży talent.

- To prawda. Nazywa się Patryk Dobek. Wygrał na dystansie 600 metrów w bardzo dobrym czasie 1:25.38, ale jeszcze bardziej niż uzyskany przez niego czas cieszy mnie to, że dojrzale rozegrał ten bieg, a zwłaszcza jego finisz.

Skąd się biorą tacy ludzie jak Patryk?

- Pochodzi z Karsina, ma niespełna 16 lat, chodzi do III klasy gimnazjum, więc jest jeszcze juniorem młodszym i jest bardzo zdolnym człowiekiem. Trzeba w niego inwestować, bo to jeden z tych biegaczy, z których możemy mieć kiedyś dużo satysfakcji. Patryk już uzyskuje pomoc dzięki programowi „Energi” i bardzo dobrze, że coś takiego funkcjonuje, bo niewiadomo czy mielibyśmy jego sukces gdyby nie ten program.

W tym roku było lepiej niż przed rokiem?

- Podobnie. W zaszłym roku też mój podopieczny Marek Kowalski (SKLA Sopot) wygrał na dystansie 3000, ale w tym roku nie startował, bo koncentruje się na mistrzostwach świata, które w tym roku odbędą się w Kanadzie. Generalnie skupiamy się na sezonie letnim, ale jednym z etapów przygotowujących do niego będzie marcowy start w Przełajowych Mistrzostwach Świata w Bydgoszczy.

Kowalski czy Dobek to nie jedyni utalentowani Pana podopieczni, z którymi Pan pracował.

- Zgadza się. Wychowałem m.in. dwóch mistrzów Europy Juniorów w biegu na 3000 m z przeszkodami. Pierwszy z nich to Adam Dobrzyński, który złoto wywalczył w 1993 roku, drugi to Jakub Czaja, który najlepszy w swojej kategorii był w 1999 roku.

Rozmawiał Adam Mauks

 

 

 Powołanie na obóz KWJ do Muszyny

26.01.2010 r.

 

 Bilety na wyjazd Kadry Wojewódzkiej Młodzików na zgrupowanie do Muszyny

25.01.2010 r.

 

Zawiadamiam, że bilet zbiorowy + rezerwacja przedziału + autobus/całkowity koszt podróży tam i z powrotem/ wynosi 110 zł. Taką kwotę zawodnicy powołani na obóz winni wpłacić w dniach 30 - 31.01 na Halowych Mistrzostwach Młodzików do trenera Markowicza Eugeniusza. Bilet zbiorowy od Gdyni Głównej i z powrotem. Bilet nie podlega zwrotowi. Jednocześnie informuję, że wyjazd na zgrupowanie jest zgodny z powołaniem na zgrupowanie.

 

Markowicz Eugeniusz

 

 

 Zebranie Zarządu POZLA

25.01.2010 r.

 

    

Uprzejmie informuję, że  najbliższe Zebranie Zarządu Pomorskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki odbędzie się dnia  27.01.2010r. /środa/ o godz. 16.15  w siedzibie Związku.

 

 

 KURS INSTRUKTORA LEKKIEJ ATLETYKI

22.01.2010 r.

 

 Igor Janik ma swoja stronę w internecie

22.01.2010 r.

     Znakomity gdański oszczepnik Igor Janik sam dba o swoją promocję. Niedawno założył własną stronę www.

 

- Znajdziecie tutaj wiele informacji odnośnie moich wyników, osiągnięć,  biografii, galerie zdjęciowe, dane kontaktowe – pisze na wstępie oszczepnik AZS AWFiS Gdańsk. - Poznacie moich sponsorów, a także najświeższe wiadomości dotyczące zgrupowań, treningów, najbliższe plany i etapy realizacji poszczególnych cykli treningowych – dodaje. Więcej o Igorze Janiku można przeczytać na stronie: http://www.igorjanik.xt.pl.

A.M.

 

 

 Skład Kadry Wojewódzkie Juniorów

16.01.2010 r.

 

    

Skład Kadry Wojewódzkiej Juniorów w Lekkiej Atletyce

Uwaga Lista osób w Kadrze Wojewódzkiej Juniorów czeka na akceptację PZLA.

 

 

 Rogowska piąta w plebiscycie Przeglądu Sportowego i Telewizji Polskiej

11.01.2010 r.

 

     Anna Rogowska jeszcze nie zaczęła startować a już wygrywa lub zajmuje miejsca w czołówce.

 

Tyczkarka Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego i mistrzyni świata z Berlina ma za sobą pierwsze dni nowego roku i już można stwierdzić, że są to nad wyraz udane dni. Najpierw było jednak wyróżnienie, które spotkało Rogowską jeszcze w starym roku. Sopocianka została najlepszą sportsmenką Sopotu. W miniony czwartek „Gazeta Wyborcza Trójmiasto” rozstrzygnęła swój plebiscyt pod nazwą „Trójmiejskie Gwiazdy Sportu”, w którym Rogowska zajęła pierwsze miejsce. Brązowa medalistka mistrzostw świata z Berlina w siedmioboju, reprezentantka AZS AWFiS Gdańsk Kamila Chudzik zajęła w tym plebiscycie znakomite trzecie miejsce.

Dzień później swój plebiscyt rozstrzygnęły „Polska – Dziennik Bałtycki”, „Radio Gdańsk” i „Telewizja Gdańsk”. Tu ważyły się losy tytułu najpopularniejszego sportowca na Pomorzu i także w tym plebiscycie pierwsze miejsce zajęła Anna Rogowska.

W sobotni wieczór w stołecznym Teatrze Polskim wręczono nagrody i wyróżnienia w 75. Plebiscycie „Przeglądu Sportowego” i „Telewizji Polskiej” na 10. Najlepszych Polskich Sportowców. I w tym wypadku Rogowska może mówić o sukcesie, bo nasza lekkoatletka zajęła wysokie piąte miejsce.

A.M.

 

 

>  Wiadomości archiwalne od 12.11.2009 do 07.01.2010

>  Wiadomości archiwalne od 25.08.2009 do 12.11.2009

>  Wiadomości archiwalne od 21.07.2009 do 24.08.2009

>  Wiadomości archiwalne od 04.05.2009 do 21.07.2009

>  Wiadomości archiwalne od 07.02.2009 do 04.05.2009

>  Wiadomości archiwalne od 28.11.2008 do 30.01.2009

>  Wiadomości archiwalne od 19.02.2008 do 13.11.2008

>  Wiadomości archiwalne od 16.09.2007 do 31.01.2008

>  Wiadomości archiwalne od 03.07.2007 do 14.09.2007

>  Wiadomości archiwalne od 31.05.2007 do 22.06.2007

>  Wiadomości archiwalne od 11.04.2007 do 22.05.2007

>  Wiadomości archiwalne od 03.01.2007 do 23.03.2007

>  Wiadomości archiwalne od 29.09.2006 do 13.11.2006

>  Wiadomości archiwalne od 28.08.2006 do 29.09.2006

>  Wiadomości archiwalne od 27.06.2006 do 10.08.2006

>  Wiadomości archiwalne od 01.06.2006 do 19.06.2006

>  Wiadomości archiwalne od 26.04.2006 do 31.05.2006

>  Wiadomości archiwalne od 01.03.2006 do 31.03.2006

>  Wiadomości archiwalne od 20.09.2005 do 10.02.2006

>  Wiadomości archiwalne do 20.09.2005

Polecane imprezy sportowe

Regulamin Mistrzostw Okręgu w Biegach Przełajowych

Smętowo Graniczne, 28.02.2010 r.

Regulamin Mistrzostw Polski Seniorów i Juniorów w Biegach na Przełaj

Bydgoszcz-Myślęcinek, 14.03.2010 r.

Regulamin Biegu 3 Maja

Sztum, 3.05.2010 r.

XXVIII Ogólnopolski Otwarty Bieg Przełajowy o Puchar Leśny pamięci Tomasza Hopfera
III Międzynarodowa Mila ROL LAND Obliwice pamięci Olimpijczyka Piotra Gładkiego
IX Ogólnopolski Bieg Sołtysów i VIPów  pamięci Jana Pawła II

Obliwice 30.05.2010

XIX Międzynarodowy MARATON EKOLOGICZNY pam. Tomasza Hopfera
XXIV MISTRZOSTWA POLSKI WETERANÓW W MARATONIE
VI MISTRZOSTWA POLSKI DZIENNIKARZY  W MARATONIE

Lębork - Nowa Wieś Lęborska 20.06.2010 r.

XIV Ogólnopolski Bieg po muszlę św. Jakuba "Po Złocistej Plaży" pod patronatem Burmistrza Miasta Łeby

Łeba 29.08.2010