Biuro POZLA nieczynne

2.07.2010 r.

 

W dniu 05 lipca 2010roku /poniedziałek/

Biuro POZLA

będzie nieczynne

przepraszamy za utrudnienia

 

 

Wygrana Igora Janika w Grecji

1.07.2010 r.

 

      Zawodnik AZS AWFiS Igor Janik wygrał w środę konkurs rzutu oszczepem w greckiej miejscowości Patra. Gdański oszczepnik uzyskał rezultat 77.55 m podczas zawodów „Pátra 2010” zorganizowanych przez grecką federację lekkiej atletyki zamiast tradycyjnego mityngu w Salonikach.

am

 

 

Mistrzostwa Polski Weteranów

30.06.2010 r.

 

      Komplet wyników pomorskich lekkoatletów zrzeszonych w klubach uzyskanych podczas 20 Międzynarodowych Mistrzostw Polski Weteranów, które w dniach 26-27.06.2010 odbyły się w Toruniu.

Wyniki Weteranów MP w Toruniu

Więcej wyników na stronie www.pkwla.eurekaweb.pl.

Pozdrawiam, Mirek

 

 

Pięć medali Pomorzan w Mistrzostwach Polski Juniorów

30.06.2010 r.

 

      W Białymstoku zakończyły się w poniedziałek lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski Juniorów. Reprezentanci woj. pomorskiego wywalczyli na nich pięć medali, ale za to trzy z nich były złote!

 

   Ten z najcenniejszego kruszcu zdobyły: Agnieszka Borowska (Zantyr Sztum), która wygrała skok w dal z wynikiem 6.17 m. oraz oszczepniczka GKS Luzino Marta Kąkol, która wygrała swoją konkurencję rzucając oszczep na odległość 51.11 m. Świetnie spisał się także długodystansowiec SKLA Sopot Marek Kowalski, który jako trzeci z naszego województwa zdobył w Białymstoku złoty medal mistrzostw Polski. Kowalski w biegu na 5000 m uzyskał czas 15:06.28.

W skoku o tyczce brązowy medal wywalczył Mateusz Kozłowski (AZS AWFiS Gdańsk) z wynikiem 4.60 m. Konkurencję wygrał Robert Sobera (MOS Wrocław) z rezultatem 5.15 m przed Piotrem Liskiem (Olimpia Poznań) – 4.70 m.

Z brązowym medalem wróciła też dyskobolka Rodła Kwidzyn Andżelika Przybylska, która rzuciła dysk na odległość 46.17 m, a wygrała Izabela Ogórek (MKS Tomaszów) – 47.92 przed Małgorzatą Raciborską (Podlasie Białystok) – 47.29 m.

am

 

 

Po memoriale Żylewicza

30.06.2010 r.

 

      38. Memoriał im. Józefa Żylewicza przeszedł do historii. Nikomu ze startujących nie udało się wywalczyć minimum na mistrzostwa Europy w Barcelonie.

 

    W zawodach, które odbywają się nieprzerwanie od 1973 roku, wzięło udział ok. 200 lekkoatletów. Wielu z nich, ze zrozumiałych względów, pochodziło z klubów województwa pomorskiego a mityng po czterech latach wrócił do Gdańska. Przez ostatnie lata był rozgrywany na stadionie SKLA w Sopocie. Dla organizatorów była to okazja do przetestowania w poważniejszych zawodach niedawno wyremontowanego stadionu AWFiS w Gdańsku-Oliwie. Dla części sportowców była to okazja do zdobycia minimum na lekkoatletyczne mistrzostwa Europy, które zostaną rozegrane w Barcelonie. Minimum nikomu nie udało się zdobyć, ale kilka konkurencji stało na przyzwoitym poziomie, dostarczając kibicom emocji sportowych.

W biegu na 400 metrów kobiet Agnieszka Karpiesiuk z AZS AWFiS Gdańsk zajęła 2. miejsce z czasem 54.55. Na dystansie 2 km z przeszkodami także drugą pozycję zajęła Marta Krawczyńska (AZS AWFiS Gdańsk) z czasem 6:55.75. W rzucie oszczepem Agnieszka Lewandowska (AZS AWFiS) była druga – 48.89 m, a Katarzyna Mikołajczyk (SKLA Słupsk) trzecia – 46.90. W rzucie dyskiem Lewandowska zajęła 3. miejsce uzyskując wynik 20.27 m. Wśród mężczyzn Piotr Wiaderek (AZS AWFiS Gdańsk) zajął 3. miejsce w biegu na 400 m z czasem 47.03. W konkursie pchnięcia kulą drugi był Dominik Zieliński z Floty Gdynia z wynikiem 18.50 m. Konkurs rzutu oszczepem zdominowali za to pomorscy reprezentanci. Wygrał Paweł Roziński z SKLA Słupsk – 74.54 przed Bartoszem Kobyłką z SKLA Sopot – 72.62 i Hubertem Chmielakiem (AZS AWFiS Gdańsk) – 69.72 m. W tym samym czasie na mityngu w Żukowskim (Rosja) startował nasz najlepszy oszczepnik Igor Janik (AZS AWFiS Gdańsk). Zajął tam drugie miejsce z wynikiem 79.87 m, wygrywając m.in. z wicemistrzem świata z Berlina Oleksandrem Piatnicą (77.66). W Gdańsku w konkursie rzutu dyskiem trzeci był zawodnik AZS AWFiS Gdańsk Robert Tracz (47.71) a w skoku w dal wygrał Krzysztof Uwijała z Sambora Tczew z wynikiem 7.70 m.

am

 

 

W sobotę w Gdańsku memoriał Józefa Żylewicza

24.06.2010 r.

 

      Lekkoatleci z Kenii, Litwy, Ukrainy a nawet Arabii Saudyjskiej i oczywiście z Polski wystartują w 38. Memoriale Żylewicza – Grand Prix Gdańska.

 

Impreza, która odbędzie się już w najbliższa sobotę, organizowana jest nieprzerwanie od 1973 roku i czci pamięć wybitnego trenera oraz założyciela sekcji lekkiej atletyki KS Lechia Gdańsk Józefa Żylewicza. Zawody będą rozgrywane w ramach Lekkoatletycznego Pucharu Polski i stanowią dla niektórych sportowców szansę na zdobycie minimum wymaganego do udziału w tegorocznych mistrzostwach Europy w Barcelonie. Memoriałowe zawody rozpoczną się w sobotę o godz. 17 na stadionie lekkoatletycznym AWFiS w Gdańsku przy ul. Czyżewskiego. Wystartuje ok. 200 zawodników w 20 konkurencjach. Najwięcej będzie konkurencji biegowych. One dostarczają kibicom wielu emocji, należą także do najbardziej widowiskowych. W gdańskich zawodach wezmą także udział sportowcy niepełnosprawni. Bieg memoriałowy na 3000 m rozegrany zostanie o Puchar Prezydenta Gdańska, pchnięcie kulą mężczyzn rozegrane będzie o Puchar Sławomira Zieleniewskiego, innego znakomitego trenera lekkiej atletyki.

- Dla sportowców będzie to okazja do zdobycia minimum na mistrzostwa Europy, dla organizatorów okazja do przetestowania w poważniejszych zawodach tego obiektu – mówi dyrektor memoriału Stanisław Lange.

Organizatorzy memoriału zapraszają już od godz. 14.30. Na terenie stadionu AWFiS o tej porze rozpocznie się piknik rodzinny „Sport Bawi i Łączy” z grami, konkursami i zabawami dla najmłodszych uczestników, nad którymi opiekę będą sprawowali studenci gdańskiej AWFiS. Wstęp na zawody jest bezpłatny.

am

 

 

Europejskie minimum Didenkowa. Rogowska trzecia w Bergen

19.06.2010 r.

 

     To był dobry weekend dla pomorskich tyczkarzy. W sobotę podczas pierwszego dnia Drużynowych Mistrzostw Europy w Bergen tyczkarka SKLA Sopot Anna Rogowska zajęła trzecie miejsce.

 

Rogowska tradycyjnie rozpoczęła konkurs tyczkarek od wysokości 4.40., ale miała z nią trudności. Nasza tyczkarka nie zaliczyła pierwszej próby, w drugiej poszło jej znaczenie lepiej, ale to było wszystko, na co tego dnia było stać mistrzynię świata z Berlina. Rogowska strącała kolejne wysokości czyli 4.55 oraz 4.60 i ostatecznie uplasowała się na trzeciej pozycji, za Rosjanką Swietłaną Fieofanową i Niemką Silke Spiegelburg (obie uzyskały po 4.65). Rogowska walczyła jednak nie tylko z rywalkami, ale i z obolałym ścięgnem Achillesa. Reprezentacja Polski zajęła w Bergen 6. miejsce. Wygrała Rosja przed Wielką Brytanią i Niemcami.

Klubowy kolega Anny Rogowskiej z SKLA Sopot Mateusz Didenkow cieszył się w sobotę z uzyskania minimum na mistrzostwa Europy w Barcelonie. Dokonał tego podczas międzynarodowego mityngu w skoku o tyczce rozegranego w niemieckim Hof. Didenkow, podobnie jak zwycięzca konkursu Łukasz Michalski, zaliczył wysokość 5.70 i poprawił swój rekord życiowy o 8 centymetrów!

Nieźle biegali pomorscy sprinterzy. W zawodach o Grand Prix Odry w Słubicach bieg na 200 m wygrał Piotr Wiaderek (AZS AWFiS Gdańsk) w czasie 20.66 a trzeci był jego klubowy kolega Łukasz Domagała z czasem 21.18.

am

 

 

Punkty na MPJ

19.06.2010 r.

 

     PZLA przypomina Klubom ,że w dniu 21 czerwca upływa termin przesyłania do PZLA wniosków o podział punktów, które mogą zostać zdobyte podczas tegorocznych, letnich Mistrzostw Polski Juniorów. Do wniosku winna być dołączona kopia odcinka zwolnienia.(pkt.11 regulaminu MPJ).

 

z poważaniem

Jerzy Witwicki

Koordynator d/s sportowo technicznych PZLA

 

 

Powołania KWJ-blok Skoków i Wieloboju

18.06.2010 r.

 

Program minutowy Chojnice 19.06.2010 r.

17.06.2010 r.

 

Kontuzja Cichockiej, srebro Łuniewskiego i dobre biegi Domagały

14.06.2010 r.

 

     Z powodu kontuzji kolana na Drużynowe Mistrzostwa Europy w Bergen nie pojedzie Angelika Cichocka. Biegaczkę Talexu Borzytuchom w Norwegii zastąpi Agnieszka Leszczyńska ze Sportingu Międzyzdroje. Zawody odbędą się w najbliższą sobotę i niedzielę.

 

W Nowej Dębie rozegrano mistrzostwa Polski seniorów i weteranów w chodzie na 20 km. Na dystansie 20 km wśród seniorek 7. miejsce zajęła Agnieszka Ellward z Lechii Gdańsk, która uzyskała czas 2:04.13. Mistrzostwo wywalczyła Agnieszka Dygacz z AZS Katowice w czasie 1:36.35

Wśród weteranów na dystansie 20 km bardzo dobrze spisał się Mirosław Łuniewski z Konradii Gdańsk, który zajął 2. miejsce z czasem 1:53.53. Mistrzostwo wywalczył Janusz Goławski z WLKS Siedlce w czasie 1:49.19

W Słupsku natomiast rozegrano wojewódzki mityng kwalifikacyjny juniorów i juniorów młodszych, gdzie uzyskano kilka wartościowych rezultatów. W biegu na 100 m wygrał Łukasz Domagała z AZS AWFiS Gdańsk w czasie 10.74. Domagała był najlepszy także w biegu na 200 m, które pokonał w czasie 21.47. W konkursie rzutu oszczepem Paweł Roziński z SKLA Słupsk uzyskał 77.88 m a Hubert Chmielak z AZS AWFiS Gdańsk 72.45m.

am

 

 

Mistrzostwa Polski Juniorów w Białymstoku

14.06.2010 r.

 

Komunikat dotyczy wyjazdu na MP juniorów w Białymstoku.

 

Pomorski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki w Gdańsku informuje kluby okręgu gdańskiego zainteresowane udziałem w MPJ, które odbędą się w dniach 26-28.06.2010 r. w Białymstoku.

Urząd Marszałkowski w Gdańsku dofinansuje zawodnikom wyżywienie i zakwaterowanie w wysokości 70 zł dziennie.

Poniesione koszty będą uregulowane z organizatorem przez pomorską federację sportu w Gdańsku.

Potwierdzenie udziału w imprezie kluby dokonują u organizatora we własnym zakresie.

Do biura kluby przekazują kopię rezerwacje na noclegi i wyżywienie, które będą stanowić podstawę do pokryci kosztów.

Komunikat organizacyjny MPJ w Białymstoku 26-28.2010r.

 

 

Zawody w Chojnicach 19.06.2010r.

14.06.2010 r.

 

    Na mityngu w Chojnicach w dniu 19.06.2010 r. zostaną wprowadzone następujące zmiany w konkurencjach. Zamiast 300 m ppł zostanie rozegrany bieg na 400 m ppł. oraz zamiast 3000 m z przeszkodami zostanie rozegrany bieg 2000 m z przeszkodami.

 

 

Cichocka, Jeschke, Rogowska i Janik jadą do Bergen

14.06.2010 r.

 

     Czwórka pomorskich lekkoatletów zostało powołanych do reprezentacji Polski na Drużynowe Mistrzostwa Europy w norweskim Bergen. Zawody zostaną rozegrane 19 i 20 czerwca.

 

SKLA Sopot będzie reprezentowany przez dwie zawodniczki: Martę Jeschke i Annę Rogowską. Pierwsza z nich wystartuje w sztafecie 4 razy 100 m, druga w skoku o tyczce. Angelika Cichocka (Talex Borzytuchom) wystartuje w biegu na 800 m a Igor Janik (AZS AWFiS Gdańsk) w rzucie oszczepem.

Właśnie oszczepniczka Jantara Ustka Barbara Madejczyk zajęła trzecie miejsce w konkursie rozegranym podczas wtorkowego memoriału Janusza Kusocińskiego w Warszawie. Madejczyk uzyskała wynik 54,36 m a wygrała Litwinka Indre Jakubaityte z rezultatem 56,22 m.

am

 

 

Program minutowy Słupsk 12.06.2010r.

11.06.2010 r.

 

Program został poprawiony 11.06.2010r. o godzinie 12.30

Program minutowy 12.06.2010 r. Słupsk

 

 

400m ppł na zawodach w Słupsku

9.06.2010 r.

 

Na Mityngu Kwalifikacyjnym Juniorów i Juniorów Młodszych w Słupsku 12.06.2010 r. odbędzie się dodatkowa konkurencja dla zawodników i zawodniczek 400 m ppł.

 

 

Chabowski piąty w Marsylii

7.06.2010 r.

 

     Długodystansowiec Floty Gdynia Marcin Chabowski zajął 5. miejsce w biegu na 10 kilometrów w zawodach o Puchar Europy, które rozegrano w Marsylii.

 

Chabowski uzyskał drugi wynik w karierze, po raz pierwszy startując na dystansie 10000 m w obsadzie zagranicznej. Jego czas to: 28:31.12. Za nim na mecie zameldował się m.in. Niemiec Jan Fitschen, aktualny mistrz Europy na tym dystansie.

Wygrał Brytyjczyk Mo Farah w czasie 27:28.86.

am

 

 

Zwycięstwa Jeschke, Rogowskiej i Janika w Bydgoszczy

7.06.2010 r.

 

    Dziesiąty Festiwal Lekkoatletyczny Enea Cup rozegrany w niedzielę w Bydgoszczy miło będzie wspominać zwłaszcza trójka pomorskich sportowców. Swoje konkurencje wygrali Marta Jeschke, Anna Rogowska oraz Igor Janik.

 

Jeschke (SKLA Sopot) okazała się najlepszą zawodniczką w biegu na 200 m. Wygrała z czasem 23.57. W biegu na 800 m trzecie miejsce zajęła biegaczka Talexu Borzytuchom Angelika Cichocka, która uzyskała czas: 2:02.62. Tę konkurencję wygrała Litwinka Egle Balciunajte w czasie 2:01.96.

Tyczkarka SKLA Sopot Anna Rogowska zapowiadała kolejna zwyżkę formy w Bydgoszczy podczas ostatniego konkursu „Tyczka na molo”. Mistrzyni świata słowa dotrzymała i wygrała pewnie z rezultatem 4.71, który osiągnęła już w pierwszej próbie. Później Rogowska atakowała jeszcze wysokość 4.84, ale trzykrotnie strąciła.

W konkursie rzutu oszczepem wygrał zawodnik AZS AWFiS Gdańsk Igor Janik z wynikiem 79,87 m. Dobry występ zanotował także inny pomorski oszczepnik Paweł Roziński (SKLA Słupsk), który z wynikiem 76,60 zajął drugie miejsce.

am

 

 

Powołania KWJ blok rzutu Puck

7.06.2010 r.

 

Zebranie Zarządu POZLA

7.06.2010 r.

 

Wyjazdowe zebranie Zarządu POZLA

odbędzie się w Chojnicach o godzinie 16.30

w dniu 15 czerwca 2010r w sali konferencyjnej na stadionie MKS Chojniczanka.

 

 

Program minutowy II Rzut Ligii Młodzików

7.06.2010 r.

 

Marta Jeschke trzecia w Baunatal

4.06.2010 r.

 

    Sprinterka SKLA Sopot Marta Jeschke zajęła trzecie miejsce w biegu na 200 metrów podczas mityngu w niemieckim Baunatal.

Był to 13. Międzynarodowy Mityng Askina 2010, na którym podopieczna trenera Tadeusza Osika uczciła swoje 24. urodziny dobrym biegiem i trzecią pozycją, uzyskując czas 23.53. Wygrała Rosjanka Julia Czermoszanskaja w czasie 23.10.

Przypomnijmy, że Marta Jeschke jest wychowanką MKS Orlęta Reda, jest uczestniczką igrzysk olimpijskich w Pekinie (2008) i...starszym marynarzem Marynarki Wojennej w Gdyni.

am

 

 

Liga młodzików

3.06.2010 r.

 

Przypominamy o zmianie terminu II Rzutu Ligii Młodzików

z 9.06 na 8.06.2010r.

 

 

Terminy obozów KWM w wakacje

1.06.2010 r.

 

    Podajemy terminy zgrupowań letnich kadry wojewódzkiej młodzików.

 

1) 12-24.07.2010 r. Biały Bór

2) 09-21.08.2010 r. Charzykowy

 

 

Program minutowy Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów i Juniorów Młodszych

1.06.2010 r.

 

Stypendia dla uzdolnionych sportowców

1.06.2010 r.

 

    Pomorska Federacja Sportu przypomina, że do dnia 30.06.2010r. kluby, Okręgowe Związki Sportowe mogą składać wnioski na stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego dla wybitnie uzdolnionych sportowców w roku 2010. Dokumenty należy składać w Departamencie Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego, 80-828 Gdańsk, ul. Długi Targ 8/10.

Wnioski do pobrania i tekst uchwały Sejmiku Województwa znajdują się na stronie Urzędu Marszałkowskiego: www.woj-pomorskie.pl oraz na stronie Pomorskiej Federacji Sportu: www.pfsg.pl

Podstawa prawna: Uchwała Nr 681/XXIX/08 Sejmiku Województwa Pomorskiego zmieniona Uchwałą Nr 958/XXXVI/2009 Sejmiku Województwa Pomorskiego z dnia 27 lipca 2009 r.

z poważaniem

Bartosz Krawczyński

Dyrektor PSF

 

Wniosek o stypendium - załącznik nr 1

Wniosek o stypendium dla trenera - załącznik nr 2

Wniosek o przyznanie nagrody w dziedzinie kultury fizycznej-załącznik nr 3
Wniosek za wybitne wyniki sportowe-załącznik nr 4
Uchwała Sejmiku Województwa Pomorskiego w sprawie trybu i zasad przyznawania stypendów

 

 

Powołania Kadry Wojewódzkiej

31.05.2010 r.

 

>  Wiadomości archiwalne od 20.04.2010 do 31.05.2010

>  Wiadomości archiwalne od 24.03.2010 do 20.04.2010

>  Wiadomości archiwalne od 06.03.2010 do 24.03.2010

>  Wiadomości archiwalne od 09.02.2010 do 06.03.2010

>  Wiadomości archiwalne od 07.01.2010 do 09.02.2010

>  Wiadomości archiwalne od 12.11.2009 do 07.01.2010

>  Wiadomości archiwalne od 25.08.2009 do 12.11.2009

>  Wiadomości archiwalne od 21.07.2009 do 24.08.2009

>  Wiadomości archiwalne od 04.05.2009 do 21.07.2009

>  Wiadomości archiwalne od 07.02.2009 do 04.05.2009

>  Wiadomości archiwalne od 28.11.2008 do 30.01.2009

>  Wiadomości archiwalne od 19.02.2008 do 13.11.2008

>  Wiadomości archiwalne od 16.09.2007 do 31.01.2008

>  Wiadomości archiwalne od 03.07.2007 do 14.09.2007

>  Wiadomości archiwalne od 31.05.2007 do 22.06.2007

>  Wiadomości archiwalne od 11.04.2007 do 22.05.2007

>  Wiadomości archiwalne od 03.01.2007 do 23.03.2007

>  Wiadomości archiwalne od 29.09.2006 do 13.11.2006

>  Wiadomości archiwalne od 28.08.2006 do 29.09.2006

>  Wiadomości archiwalne od 27.06.2006 do 10.08.2006

>  Wiadomości archiwalne od 01.06.2006 do 19.06.2006

>  Wiadomości archiwalne od 26.04.2006 do 31.05.2006

>  Wiadomości archiwalne od 01.03.2006 do 31.03.2006

>  Wiadomości archiwalne od 20.09.2005 do 10.02.2006

>  Wiadomości archiwalne do 20.09.2005