Lekkoatleta Pomorza

12.11.2009 r.

 

       Rozpoczynamy sondę-plebiscyt na najpopularniejszego lekkoatletę Pomorza. Do odwołania na stronie będzie aktywna sonda, w której można oddać głos na zawodnika. A oto sylwetki i charakterystyka kandydatów:

 

Cichocka Angelika Talex Borysław Borzytuchom

Srebrna medalistka Mistrzostw Polski na 800m, VIII zawodniczka Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Zawodniczka klasy mistrzowskiej.

 

Chudzik Kamila AZS-AWFiS Gdańsk

Brązowa medalistka Mistrzostw Świata w Berlinie w 7-boju, wielokrotna Mistrzyni Polski. Zawodniczka klasy mistrzowskiej międzynarodowej.

 

Tymińska Karolina AZS-AWFiS Gdańsk

Drużynowa złota medalistka Pucharu Europy w Wieloboju. Wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski. Zawodniczka klasy mistrzowskiej międzynarodowej.

 

Piwnicka Urszula SKLA Sopot

Mistrzyni Polski w rzucie oszczepem , zawodniczka IV zespołu na Drużynowych Mistrzostwach Europy. Zawodniczka klasy mistrzowskiej  międzynarodowej.

 

Marciniak Patrycja AZS-AWFiS Gdańsk

Brązowa medalistka Mistrzostw Polski w 7-boju. Drużynowa złota medalistka Pucharu Europy w Wieloboju. Zawodniczka klasy mistrzowskiej.

 

Rogowska Anna SKLA Sopot

Złota medalistka Mistrzostw Świata w Berlinie w skoku o tyczce , wielokrotna Mistrzyni Polski . Zawodniczka klasy mistrzowskiej międzynarodowej.

 

Karpiesiuk Agnieszka AZS-AWFiS Gdańsk

Vicemistrzyni Polski w Biegu na 400m ppł , zawodniczka IV zespołu na Drużynowych Mistrzostwach Europy. Zawodniczka klasy mistrzowskiej międzynarodowej.

 

Janik Igor AZS-AWFiS Gdańsk

Vicemistrz Polski w rzucie oszczepem, zawodnik IV zespołu na Drużynowych Mistrzostwach Europy. Uczestnik Mistrzostw Świata – Berlin 2009r. Zawodnik klasy mistrzowskiej międzynarodowej.

 

 

Chabowski Marcin Flota Gdynia

Złoty medalista Mistrzostw Polski w biegu na 10000m, zawodnik IV zespołu na Drużynowych Mistrzostwach Europy. Zawodnik klasy mistrzowskiej.

 

Jeschke Marta SKLA Sopot

Srebrna medalistka Mistrzostw Polski na 200m, zawodniczka IV zespołu na Drużynowych Mistrzostwach Europy. Zawodniczka klasy mistrzowskiej.

 

 

PUNKTY dla klubów

6.11.2009 r.

 
       Prosimy o pilne sprawdzenie punktów zaliczonych w Systemie Sportu Młodzieżowego w roku 2009 oraz nazw klubów. W razie zastrzeżeń prosimy o kontakt z Działem Analiz Polskiej Federacji Sportu Młodzieżowego tel. 022 529-87-12 w godz. 9-15. W załączniku zestawienie punktacji biegów przełajowych i sezonu letniego.

Punkty w systemie młodzieżowym - lekkoatletyka

 

 

BIURO POZLA NIECZYNNE

6.11.2009 r.

 

W dniach

4-13 listopada 2009 roku

Biuro POZLA

będzie nieczynne

za utrudnienia przepraszamy.

 

 

Zebranie Zarządu POZLA

25.10.2009 r.

 

Najbliższe zebranie Zarządu

Pomorskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki

odbędzie się w biurze Okręgu

w dniu

27 października /wtorek/ o godzinie 16.00

 

 

Casting dla Młociarza

25.10.2009 r.

 

ZAPROSZENIE NA

CASTING

DO SESJI ZDJĘCIOWEJ PKO SA

Poszukuję:

MŁOCIARZA - MĘŻCZYZNY w wieku ok. 18 - 45 lat

 

- UPRAWIAJĄCEGO DYSCYPLINĘ SPORTOWĄ - RZUT MŁOTEM, wiek nie jest tu w sumie istotny, zależy nam na osobie, która uprawia, bądź uprawiała tą dyscyplinę sportu i ma powyższe umiejętności,

- NA CASTINGU OBOWIĄZUJE OBCISŁY STRÓJ SPORTOWY,

- o proporcjonalnej budowie ciała,

- nie może być łysy, kolor włosów i długość nie jest istotna.

 

Stawka dla wybranej osoby: 4000 zł

Termin zdjęć: środa 28 lub czwartek 29.10.09

CASTING – Delta One, Ludna 9 (Powiśle),

WTOREK 27.10.09,

w godzinach:

18:00 – 20:00

UWAGA: JEŚLI PAN NIE MOŻE STAWIĆ SIĘ NA CASTING JEST MOŻLIWOŚĆ PRZESŁANIA SAMYCH ZDJĘĆ DO WTORKU 27.10.09 DO GODZINY 15:00 na adres: casting@joannarakowska.pl

Wszelkie pytania proszę kierować pod numerem:

tel.0 604 59 80 80, e-mailem: casting@joannarakowska.pl

 

 

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w biegach na przełaj Stalowa Wola

20.10.2009 r.

 

   Pomorski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki w Gdańsku, informuje Kluby POZLA zainteresowane udziałem w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w biegach na przełaj , które odbędą się 28 listopada br. w Stalowej Woli, że Urząd Marszałkowski w Gdańsku  dofinansuje każdemu zawodnikowi startującemu w imprezie 75 ,- zł. dziennie  /wyżywienie i zakwaterowanie/

 Poniesione koszty z godnie z powyższą zasadą będą uregulowane z organizatorem przez Pomorską Federację Sportu w Gdańsku.

  Potwierdzenie udziału w imprezie Kluby dokonują u organizatora we własnym zakresie.

Za zamówione i niewykorzystane miejsca będą obciążone zgłaszające kluby .

 Do biura POZLA przekazują do dnia   22.11.09r. – kopię zgłoszenia, startów zawodników i rezerwację na noclegi i wyżywienie

/fax. 058 344-97-15/, które będą stanowić podstawę pokrycia kosztów.

Każdy zawodnik korzystający ze świadczeń będzie zobowiązany wpisać się podczas pobytu na listę „Potwierdzenie udziału”, która będzie w posiadaniu Kierownika ekipy, wyznaczonego przez Zarząd POZLA. 

Koszt podróży kluby lub zawodnicy pokrywają we własnym zakresie.

Życzymy wielu sportowych sukcesów

 

 

Stypendia rozdane. Lekkoatleci wyróżnieni

20.10.2009 r.

 

   Marszałek Województwa Pomorskiego Jan Kozłowski wręczył w Gdańsku stypendia sportowe młodym zawodnikom reprezentującym województwo pomorskie.

 

   Na liście znalazło się 50 stypendystów. Są wśród nich także lekkoatleci z naszego regionu. „Królową sportu” reprezentuje na liście marszałka 10 przedstawicieli. Są to juniorzy: Wojciech Halman, chodziarz Lechii Gdańsk, jego klubowy kolega, także chodziarz Andrzej Łobaczewski i tyczkarka AZS AWFiS Gdańsk Olga Frąckowiak. Juniorzy będą otrzymywać do 30 czerwca 2010 roku 200 złotych miesięcznie.

W gronie młodzieżowców, którym przyznano 350-złotowe stypendia znaleźli się: Jacek Morawski (Flota Gdynia, biegi na orientację, Michał Stasiewicz (AZS AWFiS Gdańsk, chód sportowy), Patryk Rogowski (Lechia Gdańsk, chód sportowy), Andżelika Cichocka (Talex Borzytuchom, biegi), Piotr Hajdysz (AZS AWFiS Gdańsk, rzut oszczepem), Paweł Rakoczy (AZS AWFiS Gdańsk, rzut oszczepem) i Dominik Skowroński (Stowarzyszenie Start Gdańsk).

A.M.

 

 

WOJEWÓDZKIE  BIEGI PRZEŁAJOWE WKRÓTCE W SMĘTOWIE

20.10.2009 r.

 

   W dniu 10 listopada (wtorek) odbędą się na terenie Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Smętowie Granicznym MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA Pomorskiego w Biegach Przełajowych  Szkół Ponadgimnazjalnych pod patronatem LZSów oraz IV WOJEWÓDZKI BIEG NIEPODLEGŁOŚĆIOWY o Puchar Wójta Gminy Smętowo. Łącznie organizatorzy przygotowali 13 kategorii wiekowych. W poszczególnych kategoriach wiekowych za zajęcie I miejsca – puchar, medale i wspaniałe nagrody rzeczowe za miejsca I-III. Dyplomy i upominki za zajęcia miejsc od IV-VI.

Zapisy od godz. 8.30 w biurze zawodów na terenie GOKSiR lub wcześniej drogą meilową, uroczyste otwarcie o 10.00. Pierwszy bieg KRASNALI, czyli przedszkolaków o 10.30. Główny bieg Open, zarówno Kobiet i Mężczyzn odbędzie się na dystansie 3km. Trasa będzie przebiegać po nawierzchni trawiastej na pętli o długości niespełna 1000m.

Wszyscy uczestnicy otrzymają ciepły posiłek i napój, a wśród startujących odbędzie się losowanie atrakcyjnych nagród po zakończeniu zawodów m.in. roweru górskiego oraz materiałów promocyjnych z Igrzysk Olimpijskich z Pekinu i innych nagród. Oczywiście dla czołowych zawodników w ich kategoriach wiekowych, wartościowe nagrody rzeczowe
i pamiątki z biegu.

Więcej informacji o imprezie oraz zgłoszenia grupowe pod numerem tel. (058) 561-90-97 lub meilowo: biuro@goksirsmetowo.pl, natomiast regulamin biegu na stronie: www.goksirsmetowo.pl oraz smetowo.kociewiacy.pl.

Organizatorzy:

  • GOKSiR SMĘTOWO GRANICZNE

  • POMORSKIE ZRZESZENIE LZS  W GDAŃSKU

  • GMINNA KOMISJA ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW ALKOHOLOWYCH

  • ZESPÓŁ SZKÓŁ GOSPODARKI ŻYWNOŚCIOWEJ W SMĘTOWIE

  • LLKS „Ziemi Kociewskiej” Smętowo Gr.

Partnerzy:                                           

  • Urząd Wojewody Pomorskiego

  • Urząd Gminy Smętowo Graniczne

  • Urząd Marszałkowski Woj. Pomorskiego

  • Gminna Biblioteka Publiczna w Smętowie

  • Zespół Kształcenia i Wychowania w Smętowie Granicznym

 

Regulamin biegu przełajowego niepodległości w Smętowie Granicznym

 

 

Powołanie na obóz

12.10.2009 r.

 

Program minutowy Zakończenie sezonu Sopot

1.10.2009 r.

 

Współzawodnictwo trenerów i zestawienia

1.10.2009 r.

 

Dziewięć medali pomorzan w Zamościu

1.10.2009 r.

 

    Cztery złote, trzy srebrne i dwa brązowe medale wywalczyli młodzi lekkoatleci z województwa pomorskiego podczas Małego Memoriału im. Janusza Kusocińskiego w Zamościu.

 

Najbardziej zadowoleni wrócili z Zamościa złoci medaliści tych zawodów. Swoje konkurencje wygrali: Agnieszka Górak (1994 rok urodzenia) z Lechii Gdańsk, która w konkursie pchnięcia kulą wygrała z rezultatem 12.62 m. W bieg na 1000 metrów zwyciężył Damian Ciecierski (1994) z Talexu Borzytuchom osiągając wynik 2:31.99. Konkurs rzutu oszczepem wygrała Kamila Zdybał (1994) z SKLA Słupsk, która rzuciła na odległość 41.66. Anna Rzepczyk (1994) z Sambora Tczew okazała się najlepsza w konkursie skoku w dal. Jej rezultat to: 5.40 m.

Srebrne medale z Zamościa przywieźli: Marcelina Witek (1995) z SKLA Słupsk w rzucie oszczepem (39.97), Patryk Gelo (1994) z AZS AWFiS Gdańsk w biegu na 110 m ppł (15.08) i Aleksandra Greszta (1994) z MTS Junior Sopot także w biegu płotkarskim 100 m ppł (14.86).

Dwa brązowe medale do pomorskiego dorobku dorzucili: Maciej Kargol (1994) z Klubu Lekkoatletycznego Gdynia, która w skoku o tyczce zajął trzecie miejsce z rezultatem 3.60 m oraz Aleksandra Pawlikowska (1994) z MTS Junior Sopot, która w skoku wzwyż osiągnęła wynik 1.68.

A.M.

 

 

Zakończenie sezonu lekkoatletycznego

28.09.2009 r.

 

NOWA INFORMACJA ! ! !

   Informujemy, że zakończenie sezonu lekkoatletycznego odbędzie się jednak w Sopocie w dniu 3.10.2009r., a nie jak podano wcześniej w Chojnicach. Zgłoszenia elektroniczne do środy 30.09.2009r. do północy.

 

Początek zawodów:

Dysk K i M  godzina 11.00

pozostałe konkurencje o godzinie 12.00 nie wcześniej jak zakończy się dysk.

Konkurencje: Kobiety

100m, 100 m ppł, 400m, 800m, 1500m, oszczep, kula, dysk, w dal, wzwyż.

Mężczyźni: 100m, 110m ppł, 400m, 800m, 1500m, oszczep, kula, dysk, w dal, wzwyż, 2000m przeszkody.

 

 

Jarosław Ścigała: Talenty są wszędzie

28.09.2009 r.

 

   Zakończyły się dwa etapy sportowego projektu województwa pomorskiego „Dysk Pomorski” Trzeci, ostatni odbędzie się w dniach 23-25 października w Cetniewie. Trener Jarosław Ścigała jest wiceprezesem Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki w Gdańsku oraz pomysłodawcą i koordynatorem i projektu „Dysk Olimpijski”.

 

Jaka jest idea tego projektu?

- Bardzo prosta. Szukamy lekkoatletycznych talentów na Pomorzu.

 

Znajdujecie je?

- Oczywiście. Talenty są wszędzie, trzeba tylko wiedzieć jak je znaleźć i jak zachęcić do tego by trenowały lekką atletykę.

 

Czy koszty projektu zwracają się w postaci „wyłowionych pereł?”

- Na to pytanie nie znamy jeszcze odpowiedzi, ale wszystko wskazuje na to, że tak. Program składa się z trzech etapów. Pierwszy to eliminacje powiatowe, drugi to finał wojewódzki, który odbył się kilka dni temu w Sopocie i trzeci odbędzie się w Cetniewie. Tam będzie można ostatecznie podsumować pierwszą edycję „Dysku Pomorskiego”.

 

Gdzie rodzi się najwięcej lekkoatletycznych talentów?

- Pierwsza edycja naszego projektu pokazała, że najwięcej jest ich w powiatach: bytowskim, wejherowskim i chojnickim. Te trzy powiaty zwyciężyły w naszej klasyfikacji podczas sopockiego finału.

 

Czy to oznacza, że w dużych miastach nie ma talentów.

- Absolutnie nie. Jak powiedziałem talenty są wszędzie, ale w większych ośrodkach i klubach trenerzy nie mają takich możliwości oszlifowania ich na równym poziomie bo jest ich tam więcej. W miasteczkach i wsiach te pojedyncze perełki się wybijają, trenerzy mogą zająć się nimi dokładniej, kluby w których trenują mogą liczyć na pomoc samorządów. Tam jest trochę łatwiej pracować i wydobywać prawdziwe talenty.

 

Co robić by te talenty przynosiły później chlubę regionowi i Polsce.

- Muszą trafiać pod opiekę najlepszych trenerów a tych u nas nie brakuje. Dostawać się do kadry województwa i jak najwięcej startować. Nigdy nie będzie tak, że wszyscy zdolni zostaną przy sporcie, ale przy odpowiedniej pomocy wiele z tych talentów da nam powody do radości.

Rozmawiał: Adam Mauks

 

 

Orliki lekkoatletyczne

22.09.2009 r.

 

    W związku z programem MSiT  Orliki LA prosimy o przesyłanie wniosku o dofinansowanie budowy stadionu zainteresowane powiaty, gminy spełniające niżej wymienione kryteria.

·        Będą gotowe w 2010 roku z własnym terenem i wkładem finansowym na realizację obiektu w wersji 6 + 8 torów o obwodzie 400m.

·    Posiadają tradycje lekkoatletyczne,

·    Posiadają obecnie czynne środowisko lekkoatletyczne,

·    Gwarantują, rozwój dziecięcej i młodzieżowej lekkiej atletyki.

Projekt takiego obiektu przygotuje Polski Związek Lekkiej Atletyki.

 

Proszę o składanie propozycji do dnia 24 września na adres pomozla@pzla.pl.

 

 

Komunikat techniczny Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego 26-27.09.2009 r. Zamość

21.09.2009 r.

 

   Wyjazd reprezentacji autokarem w dniu 24.09.2009( czwartek)

12.00- dworzec PKS Bytów

12.35- dworzec PKS(parking) Kościerzyna

13.45- dworzec PKP Tczew

- nocleg w Topoli Królewskiej i 25.09 ranopo śniadaniu wyjazd do Zamościa.

Opiekunami kadry zawodników na trasie będą trenerzy kadry wojewódzkiej młodzików Ewa Grecka, Marek Radtke, Grzegorz Dorszynski, Jarosław Langowski

Zawodnicy zgłoszeni i awansujący bezpośrednio z eliminacji strefowych w Słupsku 12-13.09.2009. Patrz strona domtel-sport.pl.. Zawodnicy bez minimum wystartują  za zgodą delegata PZLA,  informacja  we wtorek 22.09 wieczorem( Michał Wysocki, Nikodem Piesik, Adam Wachowski, Sabina  Lietz). Osoby zainteresowane rezerwacją dodatkowych noclegów i wyżywienia w Zamościu muszą zgłosić zamówienie

do 22.09.2009 godz 12.00 na telefon 600-036-453 lub 0-59-82-113-22.

 

Powrót z zawodów  po obiedzie 27.09.2009 na trasie Zamość- Tczew- Gdańsk- Słupsk-Bytów

 

Zarząd POZLA Gdańsk

 

 

Anna Rogowska wygrała Pedro’s Cup

17.09.2009 r.

 

   Tyczkarka SKLA Sopot zwyciężyła w konkursie skoku o tyczce, który rozegrano podczas wtorkowego mityngu lekkoatletycznego Pedro’s Cup w Szczecinie.

 

   Rogowska, mistrzyni świata z Berlina, nadal prezentuje dobrą formę. W Szczecinie okazała się najlepsza pokonując poprzeczkę na wysokości 4.70.

   Oprócz tyczkarki SKLA swoją obecność na międzynarodowym mityngu zaznaczyli jeszcze: Angelika Cichocka (Talex Borzytuchom), która w biegu na 1500 metrów zajęła 6. miejsce z czasem 4:12.31 oraz Piotr Wiaderek (AZS AWFiS Gdańsk), który w biegu na 400 metrów uplasował się na 7. miejscu uzyskując czas 47.48.

A.M.

 

 

Halman mistrzem Polski. Rekord życiowy Didenkowa

14.09.2009 r.

 

   Chodziarz Lechii Gdańsk został mistrzem Polski juniorów na dystansie 20 km. Brązowy medal w mistrzostwach rozegranych w sobotę w Bratkowicach wywalczył jego klubowy kolega Mateusz Czaja.

 

   Halman wygrywając tę konkurencję uzyskał czas 1:28.47 i pobił swój rekord życiowy. Czaja będąc trzeci miał czas 1:34.29. Zadowolony z Bratkowic wrócił także Mirosław Łuniewski, który w zmaganiach weteranów zdobył złoty medal na 20 km. Rezultat reprezentanta MKSŁ Konradia Gdańsk to: 1:47.37.

Wśród juniorek młodszych (roczniki 1992/93) srebrny medal zdobyła Marta Stasiewicz (Konradia), która na dystansie 5 km uzyskała czas 25:59.

Na duże brawa zasłużył także pomorski tyczkarz Mateusz Didenkow. Reprezentant SKLA Sopot wygrywając w Otwocku na mityngu upamiętniającym znakomitego polskiego tyczkarza Tadeusza Ślusarskiego pobił rekord życiowy wynikiem 5.62 m. Trzecie miejsce wśród kobiet w tych zawodach zajęła tyczkarka Ośrodka Skoku o Tyczce w Gdańsku Paulina Dębska, która zaliczyła wynik 3.80 m.

A.M.

 

 

Dysk Pomorski

10.09.2009 r.

 

Zmiany w regulaminie 20.09.2009r Sopot

10.09.2009 r.

 

   Wprowadzono w regulaminie Mityngu Ogólnopolskiego zmiany. Poniżej zamieszczamy aktualny regulamin.

 

Regulamin Mityngu Ogólnopolskiego w Sopocie 20.09.2009 r.

 

 

Program minutowy MMM

10.09.2009 r.

 

   Program minutowy na Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Słupsk 12-13.09.2009 r.

 

Program minutowy Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików 12-13.09.2009r.

 

 

Marcin Chabowski wygrał Bieg Westerplatte

07.09.2009 r.

 

   Długodystansowiec gdyńskiej Floty już po raz drugi w ciągu niespełna miesiąca wygrał zawody w Gdańsku. Po zwycięstwie w sierpniowym Biegu św. Dominika, Chabowski triumfował w sobotnim 47. Biegu Westerplatte.

 

Do długiej i bogatej tradycji tego biegu organizatorzy (Radio Gdańsk i MOSiR Gdańsk) dostosowali także obsadę. Gwiazdą imprezy był znakomity polski wioślarz Adam Korol. Czterokrotny mistrz świata i złoty medalista olimpijski z Pekinu zajął 25. miejsce. To dobry wynik zważywszy na liczną stawkę wyczynowo biegających zawodników. 10-kilometrową trasę z Westerplatte na Główne Miasto w Gdańsku Korol pokonał w czasie 36:24.

Zawody po raz drugi z rzędu wygrał Marcin Chabowski, który wyprzedził dwóch innych dobrych długodystansowców: Kenijczyka Joela Komena i Radosława Dudycza.

W biegu wzięła udział rekordowa ilość, prawie 500  uczestników.

Wyniki 47. Biegu Westerplatte:

Bieg Główny (mężczyźni)
1. Marcin Chabowski (Flota Gdynia) 29.19
2. Joel Komen (Kenia) 29.38
3. Radosław Dudycz (GKS Kolczygłowy) 29.41
4. Nixon Kiplap Chemtich (Kenia) 30.21
5. Michał Breszka (UKS Ekonomik Maratończyk Lębork) 31.15
6. Przemysław Rojewski (Wakoz Luzino) 31.40
7. Piotr Pobłocki (UKS Ekonomik Maratończyk Lębork) 32.00
8. Siergiej Rybak (Ukraina) 33.23
9. Adam Jóźwik (KS Olszewski i Synowie Sławsko) 33.31
10. Damian Sławiński (Zorza Gdynia) 33.36

Kobiety
1. Swietłana Kudzielich (Białoruś) 37.28
2. Kamila Pobłocka (UKS Ekonomik Maratończyk Lębork) 38.00
3. Ewa Galant (Sztum) 41.03
4. Lucyna Petka (Agro Kociewie Starogard Gdański) 41.50
5. Ewa Jakiel (Okonek) 42.42
6. Grażyna Chudy (KS Olszewski i Syn Sławsko) 43.03
7. Katarzyna Biryło (Braniewo) 43.08
8. Agata Szarmacher (Zorza Gdynia) 44.40

A.M.

 

 

Zmiany w regulaminie MMM w Słupsku

06.09.2009 r.

 

   Wprowadzono w regulaminie Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików 12-13.09.2009r. zmiany dotyczące podziału konkurencji lekkoatletycznych na 2 dni. Wcześniejsze ustawienie konkurencji nie było zgodne z ogólnymi przepisami PZLA.

Regulamin Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików Słupsk 12-13.09.2009 r.

 

 

Program minutowy

03.09.2009 r.

 

   Podajemy program minutowy na Mistrzostwa Okręgu Młodzików oraz Mityng dla juniorów w Chojnicach 5.09.2009r.

 

Program minutowy 5.09.2009 r. Chojnice

 

 

Adam Korol wystartuje w biegu na Westerplatte.

03.09.2009 r.

 

   Czterokrotny mistrz świata i mistrz olimpijski, wioślarz Adam Korol będzie gwiazdą sobotniego biegu Westerplatte.

 

Trasa biegu to 10 km z Westerplatte do Gdańska a konkretnie do mety, która będzie usytuowana przy Długim Targu. Jak co roku na trasie nie zabraknie biegach z Kenii, Białorusi, Ukrainy, Polski, Francji oraz Niemiec. Do biegu, który ma już 47-letnią tradycję, akces zgłosiło się już 500 biegaczy, ale organizatorzy liczą na kolejnych amatorów biegania. Swój udział zgłaszać można do 3 września w MOSiR Gdańsk przy ul. Traugutta 29 lub elektronicznie na adres: sport@mosir.gda.pl. Organizatorzy, czyli Radio Gdańsk i MOSiR,  zapowiadają, że będzie można zgłaszać się jeszcze w dniu zawodów czyli w najbliższą sobotę 5 września w biurze zawodów przy mecie biegu podczas zbiórki zawodników przed wyjazdem na start.

W puli nagród jest 17,5 tysiąca zł. W biegu nie obowiązuje wpisowe a za pobicie rekordu trasy będzie nagroda 1 tysiąc zł. Trasa biegu prowadzi spod grobu mjr Henryka Sucharskiego na Westerplatte a meta znajduje się przy fontannie Neptuna. Wśród startujących nie zabraknie gdańszczanina Adama Korola, jednego z najwybitniejszych wioślarzy świata.

– Lubię biegać, a że oficjalnie obiecałem to organizatorom rok temu, wystartuję w tym roku – powiedział Korol na konferencji prasowej w siedzibie Radia Gdańsk.

Starterem biegu będzie 9-letni Dawid, syn zmarłego 25 sierpnia tego roku dziennikarza Radia Gdańsk Jacka Kamińskiego. Start do biegu nastąpi o godz. 11.10.

A.M

 

 

Biuro nieczynne

03.09.2009 r.

 

W dniu

9 wrześniania 2009r /środa/

Biuro Pomorskiego OZLA będzie nieczynne

za niedogodności przepraszamy

 

 

Zmiany terminów zawodów

02.09.2009 r.

 

Zarząd POZLA informuje, że Finał Wojewódzki "Dysku Pomorskiego" odbędzie się w dniu

 

20.09.2009 r. na stadionie w Sopocie.

 

   Startują reprezentacje powiatowe (mogą również te powiaty, które nie przeprowadziły eliminacji). Komunikat techniczny

ukaże się w przyszłym tygodniu.

 

*   *   *

 

Pomorski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki w Gdańsku jednocześnie informuje o zmianie terminu

Wojewódzkiego  Mityngu Lekkoatletycznego na stadionie  Leśnym w Sopocie  z 19.09.2009r. na

 

20 września 2009r.

 

Zarząd POZLA

 

 

Pomorze na trzecim miejscu w Bielsku-Białej

01.09.2009 r.

 

   Siedem złotych medali, w tym aż dwa autorstwa Angeliki Cichockiej, przywieźli młodzi pomorscy lekkoatleci z zakończonych w Bielsku-Białej Młodzieżowych Mistrzostwach Polski.

 

Cichocka, biegaczka z małego klubu Talex Borzytuchom, była niekwestionowaną gwiazda mistrzostw. Złoto wywalczyła na dwóch dystansach. W sobotę na 1500 m (4:25.31) a w niedzielę na 800 m ( 2:03.87). Oprócz niej medalami z najcenniejszego kruszcu mogą pochwalic się: Agnieszka Lewandowska (AZS AWFiS Gdańsk) w rzucie oszczepem (48,80 m), Łukasz Kujawski (SKLA Sopot) w biegu na 5000 m (14:23.25), Jarosław Cichosz (AZS AWFiS Gdańsk) w biegu na 400 m ppł (50.97), Karmen Bunikowska (AZS), w skoku o tyczce (4,00) oraz siedmioboistka Zuzanna Leszczyńska (AZS) – 4961 pkt.

Wszystkich medali pomorscy sportowcy wywalczyli 15, co dało im w generalnej klasyfikacji trzecie miejsce za reprezentantami Wielkopolski i Dolnego Śląska.

Do siedmiu złotych krążków, nasi lekkoatleci dołączyli jeszcze po cztery srebrne i brązowe medale.

Srebrne medale wywalczyli: sztafeta AZS AWFiS Gdańsk 4x100 m (Paulina Surowiec, Paulina Klawiter, Marta Odrzywołek, Karolina Fiszer), Urszula Kuncewicz (SKLA Sopot) w rzucie oszczepem, Paweł Roziński (SKLA Słupsk) w rzucie oszczepem oraz Mateusz Didenkow (SKLA Sopot) w skoku o tyczce.

Dwa z czterech brązowych medali zdobyła zawodniczka SKLA Sopot Oksana Kot, która zajęła trzecie miejsca w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem. Pozostałe dorzucili Paweł Rakoczy (AZS) w rzucie oszczepem oraz Łukasz Jurga (także AZS) w skoku o tyczce.

 

A.M.

 

 

Odszedł Jacek Kamiński

27.08.2009 r.

 

    We wtorek w wieku 36 lat zmarł nagle biegając z synem Jacek Kamiński, dziennikarz sportowy Radia Gdańsk. To cios dla całej sportowej rodziny w Trójmieście i na Pomorzu.

 

Mija doba od tego, co się stało a ja wciąż nie mogę uwierzyć, że Jacek nie żyje. Kiedy nagle odchodzi ktoś taki jak On to ból jest potworny. Widywałem się z Jackiem bardzo często, bo obaj kochaliśmy rugby, więc zawsze wiedziałem, że spotkam Go na meczu Arki, Lechii czy Ogniwa. Na rugby zawsze przychodził w charakterystycznej rugbowej bluzie, takiej jaką niemal każdy kibic tej dyscypliny sportu chciałby mieć. I zawsze mogłem od Niego usłyszeć coś ciekawego o czym nie wiedziałem lub po prostu dobre słowo a o to dziś jest tak trudno...

Dla Jacka dyscypliną numer 1 był jednak hokej. W „Olivii” spotykaliśmy kilka razy w tygodniu. Nie tylko na meczach Stoczniowca, ale także dlatego, że nasi synowie trenują hokej. Nigdy nie widziałem by Jego syn Dawid był sam na treningu. Jacek pomagał mu wiązać buty z łyżwami i ubierać strój hokejowy. Potem już tylko patrzył jak Dawid sam sobie radzi z przygotowaniem do treningu i stał przy bandzie w małej „Olivii”. Wtedy mogliśmy pogadać o hokeju, o tym, co trzeba zrobi by był atrakcyjniejszy dla dzieci, by Stoczniowiec grał skuteczniej, by więcej ludzi chodziło na mecze, by rozwijał się nie tylko w Trójmieście, ale i w Elblągu, Malborku, Tczewie. Jacek miał wizję swojego hokeja a śmigający po lodzie Dawid tylko utwierdzał Go w przekonaniu, że warto był pokochać ten sport. Prawdziwy sport, ot choćby taki jak hokej.

Miesiąc temu spotkaliśmy się na lekkoatletycznym stadionie w Sopocie. Jacek z mikrofonem pracował przy obsłudze memoriału Janusza Sidły. Kiedy powiedziałem Mu, że na zawody przyjechałem rowerem zażartował – „Żebyś jeszcze miał siłę wrócić rowerem do domu”. Jacek nigdy nie miał złego humoru, złego dnia, nie dawał odczuć, że jest zapracowany, zmęczony i nie ma czasu. Zawsze uśmiechnięty, życzliwy, pomocny. I zawsze w biegu. Do studia, na trening, na mecz. Zawsze w biegu...

Jacku, do zobaczenia na mecie!

 

Adam Mauks

 

 

 

>  Wiadomości archiwalne od 21.07.2009 do 24.08.2009

>  Wiadomości archiwalne od 04.05.2009 do 21.07.2009

>  Wiadomości archiwalne od 07.02.2009 do 04.05.2009

>  Wiadomości archiwalne od 28.11.2008 do 30.01.2009

>  Wiadomości archiwalne od 19.02.2008 do 13.11.2008

>  Wiadomości archiwalne od 16.09.2007 do 31.01.2008

>  Wiadomości archiwalne od 03.07.2007 do 14.09.2007

>  Wiadomości archiwalne od 31.05.2007 do 22.06.2007

>  Wiadomości archiwalne od 11.04.2007 do 22.05.2007

>  Wiadomości archiwalne od 03.01.2007 do 23.03.2007

>  Wiadomości archiwalne od 29.09.2006 do 13.11.2006

>  Wiadomości archiwalne od 28.08.2006 do 29.09.2006

>  Wiadomości archiwalne od 27.06.2006 do 10.08.2006

>  Wiadomości archiwalne od 01.06.2006 do 19.06.2006

>  Wiadomości archiwalne od 26.04.2006 do 31.05.2006

>  Wiadomości archiwalne od 01.03.2006 do 31.03.2006

>  Wiadomości archiwalne od 20.09.2005 do 10.02.2006

>  Wiadomości archiwalne do 20.09.2005

Polecane imprezy sportowe