Zjazd sprawozdawczo wyborczy

13.11.2008 r.

 

    W związku ze zbliżającym się Zjazdem Sprawozdawczo-Wyborczym Delegatów  Pomorski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki w Gdańsku prosi o dostarczenie do dnia  23 listopada 2008 roku do godziny rozpoczęcia Zjazdu poświadczonych, uaktualnionych list członków Klubu/Sekcji na dzień wyboru Delegatów /15.10.2008r/.

    Powyższe poświadczenie jest niezbędne do stwierdzenia prawomocności Obrad.

 

 

Zjazd sprawozdawczo wyborczy

13.11.2008 r.

 

    Pomorski Okręgowy Związek Lekkiej  Atletyki w Gdańsku informuje, że  Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy Delegatów POZLA odbędzie się w dniu 23 listopada 2008 r.

 

AZS Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego

GALION CENTRUM KONFERENCYJNO – WYPOCZYNKOWO – ŻEGLARSKIE

Gdańsk-Górki Zachodnie

ul. Stogi 20

 

DOJAZD>>

 

mapka dzięki portalowi www.zumi.pl

 

 

Regulamin GP Sztumu w Biegach Przełajowych

12.11.2008 r.

 

    Przedstawiamy Regulamin X Jubileuszowego Zimowego Grand Prix Sztumu w Biegach Przełajowych.

 

REGULAMIN GP Sztumu w Biegach Przełajowych

 

 

Bieg Niepodległości Borzytuchom

05.11.2008 r.

 

    Podajemy regulamin Biegu Niepodległości, który odbędzie sie w Borzytuchomiu 11.11.2008r.

 

REGULAMIN Biegu Niepodległości Borzytuchom

 

 

GP PZLA w Biegach Przełajowych Tczew

27.10.2008 r.

 

    Podajemy regulamin GP PZLA w Biegach Przełajowych w Tczewie 22.11.2008

 

REGULAMIN GP PZLA Tczew 22.11.2008

 

 

KWM - lista zakwalifikowanych

27.10.2008 r.

 

    Lista osób zakwalifikowanych na obóz sportowy do Szklarskiej Poręby:

 

LISTA na obóz sportowy KWM

poprawiona 28.10.2008

 

 

Zebranie sprawozdawczo-wyborcze POZLA oraz współzawodnictwo zawodników i trenerów

25.09.2008 r.

 

   W dniu 23 września 2008 roku podczas zebrania Zarządu Pomorskiego  Okręgowego  Związku Lekkiej Atletyki w Gdańsku ustalono datę Zjazdu Sprawozdawczo-Wyborczego Pomorskiego OZLA na dzień 23 listopada 2008 roku.

   Miejsce i przydział mandatów kluby otrzymają w terminie późniejszym.

 

Regulamin wyłaniania najlepszych lekkoatletów oraz regulamin wpółzawodnictwa szkoleniowców woj. pomorskiego
Wytyczne w sprawie współzawodnictwa
Wytyczne w sprawie zestawień wyników oraz klas sportowych

 

 

Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego

18.09.2008 r.

 

   

informacja dla dojeżdżających indywidualnie na Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego w Słupsku

 

    Zakwaterowanie na Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego  w dniu 19.09.2008 od godziny 17.30 w Domu Studenta nr 4 na Pomorskiej Akademii Pedagogicznej ul. Arciszewskiego 22A.

 

 Przypominam o dokumentach i weryfikacji !!!!

E. Markowicz

 

 

 

Lista Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego

12.09.2008 r.

 

    Zamieszczamy listę zawodników zakwalifikowanych na Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego

 

Lista Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego Słupsk 2008

 

 

Komunikat organizacyjny nr 1. Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego.

11.09.2008 r.

 

    POZLA informuje, że koszty  zakwaterowania i wyżywienia w dniach 19/20 i 20/21dla zawodników, którzy zakwalifikowali się do Małego Memoriału Kusocińskiego w Słupsku pokryje Urząd Marszałkowski w Gdańsku.

    Kluby, których zawodnicy zakwalifikowali się, proszę o potwierdzenie wykorzystania (zakwaterowania i wyżywienia w poszczególnych dniach) w Pomorskim Okręgowym Związku LA w Gdańsku do dnia 15.09.2008 r. nr tel 0 58 344 97 15

     Kierownikiem ekipy podczas zawodów i w miejscu zakwaterowania będzie E.Markowicz, opiekę szkoleniową podczas zawodów pełnić będą trenerzy: sprint- M.Radtke, rzuty- E.Grecka, wytrzymałość  J.Ścigała, skoki- J.Langowski.

    Koszty przyjazdu i wyjazdu zawodników i trenerów na zawody pokrywają kluby.

    Zawodnicy przyjeżdżają ( i wyjeżdżają) na miejsce zakwaterowania lub zawodów pod opieką klubu lub rodziców.

    Trenerzy klubowi którzy chcą zamówić dodatkowo noclegi mogą składać zapotrzebowanie do POZLA do dnia 15.09.2008 r

Zawodnicy powinni posiadać:

- licencję klubową

- kartę zgłoszenia /sztywną/ zawodnika

- aktualne badania lekarskie

- nr PESEL

- legitymacją szkolną

Zawodnicy startują z numerami startowymi podanymi przez klub. Za zmianę numeru  startowego koszty ponosi klub.

    Uczestnicy ekipy /zawodnicy i trenerzy/ winni być ubezpieczeni w macierzystym klubie.

    W razie rezygnacji zawodnika z udziału w zawodach prosimy o niezwłoczne zawiadomienie Okręgu.

    Weryfikacja ( kart zdrowia, kart i licencji PZLA) w dniu 19.09 godz. 16-21 oraz 20.09 godz.9-13.30.

   Zainteresowanych prosimy  o kontakt z Kierownikiem E.Markowiczem /tel. 0516 269 984 lub 058 531-41-68 tylko w godzinach wieczornych/ w celu przekazania dokumentów i sprawnej weryfikacji.

    Podczas zawodów do dyspozycji kierownika ekipy będzie dostępny BUS w celu dowozu zawodników z miejsca zakwaterowania na stadion.

 

 

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski

05.09.2008 r.

 

   Pomorski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki w Gdańsku,

informuje Kluby POZLA zainteresowane udziałem w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski , które odbędą się 13 i 14 września br. w Grudziądzu, że Urząd Marszałkowski w Gdańsku  dofinansuje każdemu zawodnikowi startującemu w zawodach   65 ,- zł. dziennie  /wyżywienie i zakwaterowanie/.

   Poniesione koszty zgodnie z powyższą zasadą będą uregulowane z organizatorem  przez Pomorską Federację Sportu w Gdańsku.

                  Potwierdzenie udziału w imprezie Kluby dokonują u organizatora we własnym zakresie, natomiast do biura POZLA przekazują do dnia 04.09.08r. – ksero rezerwacjo na noclegi i wyżywienie  / fax  344-97-15 /,  które  będą stanowić podstawę pokrycia kosztów.

U W A G A:    każdy zawodnik korzystający ze świadczeń będzie zobowiązany wpisać się podczas pobytu na listę „Potwierdzenie udziału”,  która będzie w posiadaniu Kierownika ekipy- Pana Zbigniewa Rolbieckiego przedstawiciela Zarządu POZLA.

 

 

 

Program minutowy 05.09.2008

05.09.2008 r.

 

   Podajemy program minutowy na Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Bydgoszczy 05.09.2008 r.

 

Program minutowy Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików

 

 

 

Program minutowy 30.08.2008

29.08.2008 r.

 

   Podajemy program minutowy na Mistrzostwa Okręgu Młodzików w Słupsku 30.08.2008 r.

 

Program minutowy Mistrzostwa Okręgu Młodzików

 

 

 

Memoriał Wiesława Murawskiego w Sztumie

26.08.2008 r.

 

   Podajemy regulamin Memoriału Wiesława Murawskiego w Sztumie 13.09.2008 r.

 

Regulamin Memoriału W. Murawskiego

 

 

 

Memoriał G. Duneckiego w Toruniu

26.08.2008 r.

 

   Podajemy regulamin Memoriału Grzegorza Duneckiego w Toruniu 20.09.2008 r.

UWAGA!

Konkurencje z nagrodami finansowymi to trójbój sprinterski i dodatkowo 8 konkurencji wyszczególnionych w regulaminie.
W przypadku pozyskania większej ilości sponsorów i udziału zawodników gwarantujących wysoki poziom sportowy dopuszcza się poszerzenie ilości konkurencji z nagrodami finansowymi.

 

Regulamin G. Duneckiego Toruń 20.09.2008

 

 

 

Mistrzostwa Okręgu Młodzików w chodzie

26.08.2008 r.

 

    UWAGA!

w dniu 30 sierpnia 2008 roku Mistrzostwa Okręgu Młodzików w chodzie sportowym odbędą się podczas 43 Międzynarodowych Zawodów w Chodzie Sportowym o Puchar Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku.

 

 

 

Program minutowy.

21.08.2008 r.

 

    Przedstawiamy program minutowy na zawody 23.08.2008 r

 

Program minutowy 23.08.2008

 

 

 

Igrzyska Olimpijskie w Pekinie tuż tuż ...

30.07.2008 r.

 

    Do Igrzysk Olimpijskich w Pekinie coraz bliżej (08.08.08r.), a my podajemy listę osób z wybrzeżowej lekkiej atletyki, które zakwalifikowały się na Igrzyska:

KOBIETY:

Agnieszka Karpiesiuk 4x400m AZS-AWFiS Gdansk

Anna Rogowska tyczka SKLA Sopot 4.66

Barbara Madejczyk oszczep LKS Jantar Ustka 61.24

Kamila Chudzik 7-bój AZS-AWFiS Gdańsk 6494

Karolina Tymińska 7-bój AZS-AWFiS Gdańsk 6351

Marta Jeschke 4x100m,200m SKLA Sopot 23.19

Urszula Piwnicka oszczep SKLA Sopot 61.90

MĘŻCZYŹNI:

Igor Janik oszczep AZS-AWFiS Gdańsk 83.21

Łukasz Chyła 4x100 SKLA Sopot

Piotr Wiaderek 4x400m AZS-AWFiS Gdańsk

 

GRATULUJEMY

 

 

Medaliści Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2008 Bydgoszcz

30.07.2008 r.

 

    W XIV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach letnich województwo pomorskie uplasowało się na trzecim miejscu w klasyfikacji wojewódzkiej zdobywając 272,5 pkt. za województwem mazowieckim 324,5pkt oraz wielkopolskim 341pkt. Zawodnicy naszego okręgu zdobyli łącznie 12 medali 6 złotych, 3 srebrne oraz 3 brązowe. Najlepszym klubem w Polsce okazał się klub AZS-AWFiS Gdańsk który zdobył pierwsze miejsce w klasyfikacji klubowej.

 

Medaliści OOM

Medale złote

3000m

Marek KOWALSKI  91  SKLA Sopot  8:31.36

Tyczka

Agnieszka KOLASA  92  SKLA Sopot  3.90

Oszczep

Marta KĄKOL  92  GKS Luzino  46.02

W dal

Michał REJMUS  91  AZS-AWFiS Gdańsk 7.20

Chód 10000m

Andrzej ŁOBACZEWSKI  92  KL Lechia Gdańsk  48:19.99

100mppł

Olga Grządziela  91  KL Gdynia  13.93

Medale srebrne

Oszczep

Dominika WALKUSZ  92  SKLA Słupsk  41.59

W dal

Kamil TOPOLIŃSKI  91  AZS-AWFiS Gdańsk  7.18

Oszczep

Krystian BONDARENKO  91 SKLA Słupsk  68.31

Medale brązowe

7-bój

Agnieszka BOROWSKA  91  LKS Zantyr Sztum  4573pkt

Chód 10 000m

Mateusz CZAJA  91   KL Lechia Gdańsk  48;33.16     

Dysk

Wiśniewska Natalia  91  SKLA Sopot  43.03

4 x100m M

AZS-AWFiS Gdańsk  42.87

Michał Różalski, Krzysztof Fostiak, Daniel Dąbrowski, Michał Rejmus   

 

GRATULACJE dla całej ekipy

 

 

Wyjazd na OOM Bydgoszcz

21.07.2008 r.

 

    Podajemy informacje dotyczące wyjazdu na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w Bydgoszczy.

 

Informacje OOM Bydgoszcz (rozkład jazdy autobusów)
Nowe listy OOM

 

 

Liga Juniorów 2008/2009

21.07.2008 r.

 

    Uprzejmie przypominam, że w dniu 30 czerwca br. upłynął termin zgłaszania zespołów do Ligi Juniorów edycji 2008-2009. Poniżej podaję wykaz wszystkich zgłoszonych zgodnie z regulaminem Ligi zespołów:
MKS Bolesłavia Bolesławiec DLN
BKS Bydgoszcz KPO
MKL Toruń KPO
MLKS Nadwiślanin Chełmno KPO
LKS Lubusz Słubice LBU
ZLKL Zielona Góra LBU
MKS Tomaszów Mazowiecki LDZ
UMKS ZSP Opoczno LDZ
MKS Żak Biała Podlaska LUB
MKS Ekonomik Nysa OPO
UKS MOS Opole OPO
CWKS Resovia Rzeszów PDK
CWKS Resovia Rzeszów II PDK
KKS Victoria Stalowa Wola PDK
MKL Sparta Stalowa Wola PDK
MUKSLA Dębica-Korzeniowski.PL PDK
ULKS Technik-Trzcinica Przysieki PDK
KS Podlasie Białystok POD
KS Podlasie Białystok II POD
LKS Narew-Kurpiewski Łomża POD
LŁKS Prefbet-Śniadowo Łomża POD
LUKS Hańcza Suwałki POD
MKS Juvenia Białystok POD
UKS Czwórka Białystok POD
KS MOS CSiR Dąbrowa Górnicza SLK
MKS-MOS Płomień Sosnowiec SLK
PLKS Gwda Piła WLP
 

   Proszę o przypomnienie zainteresowanym klubom z Waszego województwa o konieczności dopełnienia formalności związanych ze zgłoszeniem zespołów do rozgrywek Ligi Juniorów. W drodze wyjątku Komisja Sportowo-Techniczna ustaliła dodatkowy, ale ostateczny termin zgłoszeń zespołów do dnia 30 lipca br. Po tym terminie zostanie dokonany ostateczny podział zgłoszonych zespołów na grupy oraz wyznaczeni organizatorzy (oczekujemy też ofert).


Z poważaniem:
Jerzy Witwicki
Kierownik Działu Sportowo-Technicznego PZLA
 

 

 

 

Punkty dla klubów

21.07.2008 r.

 

    W związku ze zbliżającymi się OOM , MPJ i MMP, , także MMMłodzików proszę o przypomnienie zainteresowanym klubom o obowiązujących od roku 2007 warunkach dot. uzyskania podziału punktów ("Terminarz PZLA-2008 - str.23 -regulamin KMP p.2.1f). Wnioski, które będa spełniały wymogów oraz będą docierały po
terminie nie będą uwzględniane w klasyfikacjach PZLA i opiniowane pozytywnie dla Ministerstwa Sportu.
    Dla OOM ostateczny termin składania powyższych wniosków przedłuża się do dnia 21.07.br. do godz.15.00
 

Z poważaniem:
Jerzy Witwicki
Kierownik Działu Sportowo-Technicznego PZLA

 

 

 

Program minutowy 16.07.2008 Sopot

15.07.2008 r.

 

Podajemy program minutowy na mityng 16.07.2008r Sopot.

 

Program minutowy 16.07.2008 Sopot

 

 

Mityng 16.07.2008 r.

14.07.2008 r.

 

Informujemy, że dodatkowo na Mityngu lekkoatletycznym 16.07.2008 dodatkowo zostanie rozegrany bieg na 3000 m kobiet.

 

 

Mityng 16.07.2008 r.

08.07.2008 r.

 

      Za Mityngu Lekkoatletycznym 16.07.2008r zostaną rozegrane dodatkowo następujące konkurencje: 1000 m M i K oraz 400 m ppł M

 

 

Dotyczy Mistrzostw Polski Juniorów w Toruniu.

08.07.2008 r.

 

      Pomorski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki w Gdańsku,

informuje Kluby POZLA zainteresowane udziałem w Mistrzostwach Polski, Juniorów które odbędą się 01.08-03.08.2008 r. w Toruniu, że Urząd Marszałkowski w Gdańsku  dofinansuje każdemu zawodnikowi startującemu w imprezie 65 ,- zł. dziennie  /wyżywienie i zakwaterowanie/

      Poniesione koszty z godnie z powyższą zasadą będą uregulowane z organizatorem przez Pomorską Federację Sportu w Gdańsku.

     Potwierdzenie udziału w imprezie Kluby dokonują u organizatora

we własnym zakresie, natomiast do biura POZLA przekazują do dnia 28.07.08r. – kopię zgłoszenia, startów zawodników i rezerwację na noclegi i wyżywienie /fax. 058 344-97-15/, które będą stanowić podstawę pokrycia kosztów.

 

Każdy zawodnik korzystający ze świadczeń będzie zobowiązany wpisać się podczas pobytu na listę „Potwierdzenie udziału”, która będzie w posiadaniu Kierownika ekipy, wyznaczonego przez Zarząd POZLA. 

Kierownikiem ekipy będzie trener Rolbiecki Zbigniew.

 

Koszt podróży kluby lub zawodnicy pokrywają we własnym zakresie.

Życzymy wielu sportowych sukcesów

 

 

Program minutowy

20.06.2008 r.

 

      Podajemy program minutowy na Mityng Kwalifikacyjny Juniorów i Juniorów Młodszych w Słupsku !!! 21.06.2008 r.

 

Program minutowy 21.06.2008 Słupsk

 

 

Program minutowy

13.06.2008 r.

 

      Podajemy program minutowy na Mityng Kwalifikacyjny Juniorów i Juniorów Młodszych w Sopocie 15.06.2008 r.

 

Program minutowy 15.06.2008 SOPOT

 

 

Memoriał Józefa Żylewicza w Sopocie.

10.06.2008 r.

 
      Informujemy, że dnia 28 czerwca 2008 roku na stadionie Leśnym w Sopocie odbędzie się Memoriał J. Żylwicza. Poniżej podajemy Regulamin zawodów:

 

Regulamin Memoriału J. Żylewicza

 

 

Program minutowy

10.06.2008 r.

 

    Podajemy program minutowy na Ligę Młodzików II Rzut.

 

Program minutowy Liga Młodzików II Rzut

 

 

Program minutowy

08.06.2008 r.

 

    Podajemy program minutowy na Międzywojewódzkie Mistrzostwa Juniorów i Juniorów Młodszych 7-8.06.2008r.

 

Program minutowy MMJiJMł 7-8.06.2008

 

 

Otwarcie sezonu 24.05.2008 r.

23.05.2008 r.

 

    Podajemy program minutowy na Mityng Kwalifikacyjny Juniorów i Juniorów Młodszych 24.05.2008 Sopot.

 

Program minutowy 24.05.2008 Sopot

 

 

Mityng Słupsk

14.04.2008 r.

 

    Podajemy program minutowy na Mityng Kwalifikacyjny Juniorów i Juniorów Młodszych 17.05.2008 Słupsk.

 

Program minutowy 17.05.2008 Słupsk

 

 

Liga Młodzików I Rzut

13.04.2008 r.

 

    Podajemy program minutowy Ligii Młodzików 14.05.2008 r.

 

Program minutowy 14.05.2008

 

 

Otwarcie sezonu 04.05.2008 r.

30.04.2008 r.

 

    Podajemy program minutowy na Lekkoatletyczne Otwarcie Sezonu. 04.05.2008 r.

 

Program minutowy 04.05.2008

 

 

Regulamin XVIII Sztumskiego Biegu Solidarności

23.04.2008 r.

 

    Zamieszczamy regulamin XVII Sztumskiego Biegu Solidarności z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

 

Regulamin Sztumskiego biegu ...

   Jednocześnie informujemy, iż w dziale REGULAMINY dostępne są regulaminy wszystkich zawodów okręgowych.

 

 

Pismo do klubów.

16.04.2008 r.

 

    Zamieszczamy pismo do klubów, które są zainteresowane szkoleniem swoich zawodników w Kadrze Wojewódzkiej Juniorów.

 

Pismo do klubów dotyczące szkolenia zawodników w KWJ

 

 

Mały Bieg Unijny Kwidzyn

10.04.2008 r.

 

Przedstawiamy regulamin Małego Biegu Unijnego w Kwidzyniu 20.04.2008 r.

Regulamin Mały Bieg Unijny Kwidzyn

 

 

Talent Cross 2008

28.03.2008 r.

 

Przedstawiamy regulamin Talent Cross 2008 r.

Regulamin Talent Cross 2008 - poprawiony

 

 

Wyjazd na OOM w Biegach na Przełaj

18.03.2008 r.

 

Skład Kadry Wojewódzkiej Juniorów 2008

10.03.2008 r.

 

Regulamin MMM i Juniorów Młodszych w Biegach Przełajowych Brodnica

19.02.2008 r.

 

>  Wiadomości archiwalne od 16.09.2007 do 31.01.2008

>  Wiadomości archiwalne od 03.07.2007 do 14.09.2007

>  Wiadomości archiwalne od 31.05.2007 do 22.06.2007

>  Wiadomości archiwalne od 11.04.2007 do 22.05.2007

>  Wiadomości archiwalne od 03.01.2007 do 23.03.2007

>  Wiadomości archiwalne od 29.09.2006 do 13.11.2006

>  Wiadomości archiwalne od 28.08.2006 do 29.09.2006

>  Wiadomości archiwalne od 27.06.2006 do 10.08.2006

>  Wiadomości archiwalne od 01.06.2006 do 19.06.2006

>  Wiadomości archiwalne od 26.04.2006 do 31.05.2006

>  Wiadomości archiwalne od 01.03.2006 do 31.03.2006

>  Wiadomości archiwalne od 20.09.2005 do 10.02.2006

>  Wiadomości archiwalne do 20.09.2005