Internetowa obsługa licencji PZLA

14.12.2010 r.

 

W Internetowym Systemie Zgłoszeń powstaje panel do obsługi licencji wg wymagań PZLA. Proszę o zalogowanie się na konta klubowe i przetestowanie nowego panelu. Aby móc złożyć wniosek należy dodać elektronicznie zdjęcie oraz uzupełnić Miejsce urodzenia zawodnikom którzy są już w bazie. Wnioski w ramach testowania systemu można składać do końca grudnia, potem zostaną usunięte. Uzupełnione dane pozostaną. Proszę o uwagi i sugestie. System jest w trakcie projektowania i testowania. Wiadomość została wysłana na mail podany przy rejestracji konta. Ryszard

Pilarczyk DOMTEL-SPORT

 

 

Dobry występ Kowalskiego w Portugalii

14.12.2010 r.

 

Biegacz SKLA Sopot Marek Kowalski zajął dziewiąte miejsce w kategorii juniorów podczas niedzielnych 17. Mistrzostw Europy w Biegach Przełajowych.

 

Wynik sopocianina w portugalskiej Albufeirze jest najlepszym rezultatem osiągniętym przez naszego reprezentanta podczas tych zawodów. Polska ekipa liczyła 13 osób, ale żadnej z nich nie udało się pobiec lepiej od Kowalskiego. W porównaniu z ubiegłym rokiem i mistrzostwami w Dublinie, dobry występ zanotował klubowy kolega Kowalskiego – Łukasz Kujawski. W kategorii młodzieżowców zajął 21. miejsce. W stolicy Irlandii biegu nie ukończył.

Sukces Marka Kowalskiego jest tym cenniejszy, że jest on czwartym polskim juniorem, który indywidualnie uplasował się w pierwszej dziesiątce „10” przełajowych mistrzostw Europy. Warto odnotować, że w Portugalii startowała również Marta Krawczyńska z AZS AWFiS Gdańsk, która w kategorii młodzieżowej zajęła 53. miejsce. Biegu, z powodu kolki, nie ukończyła Angelika Cichocka z Talexu Borzytuchom.

am

 

 

Hala AWFiS w Gdańsku dla wszystkich.

13.12.2010 r.

 

ZMIANA GODZINY!!!

Informujemy o możliwości korzystania z hali lekkoatletycznej w Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w każdą sobotę grudnia i stycznia od godziny 12.30 przez zawodników wszystkich klubów z województwa pomorskiego.

 

 

Pomorski kalendarz imprez-projekt po zamianach.

12.12.2010 r.

 

Pomorscy weterani lekkiej atletyki w tabelach światowych

12.12.2010 r.

 

Pomorska reprezentacja w Portugalii

12.12.2010 r.

 

Trójka biegaczy z województwa pomorskiego będzie w niedzielę reprezentować Polskę i nasz region w portugalskiej miejscowości Albufeira podczas 17. Przełajowych Mistrzostw Europy.

 

    Chociaż zima mocno zaatakowała tej jesieni, to część lekkoatletów nie może jeszcze myśleć o wypoczynku. Do tych, którzy kontynuują sezon 2010 należą m.in. przełajowcy. Na Pomorzu mamy grupę niezłych biegaczy w tej specjalności, co w dużej mierze znajduje odzwierciedlenie w powołaniach do reprezentacji na najważniejsze imprezy w roku. Takimi zawodami są zbliżające się mistrzostwa Europy w biegach przełajowych, które zostaną rozegrane w portugalskiej Albufeirze.

    W kobiecej części reprezentacji Polski jest Marta Krawczyńska z AZS AWFiS Gdańsk, która swoją nominację na ME w Portugalii zdobyła podczas listopadowych młodzieżowych mistrzostw Polski w Białej Podlasce. Krawczyńska zdobyła tam brązowy medal. Wśród mężczyzn są dwa nazwiska z klubów naszego regionu. W biegu juniorów weźmie udział Marek Kowalski z SKLA Sopot a wśród młodzieżowców wystartuje jego klubowy kolega Łukasz Kujawski, który rok temu, jako jedyny z pomorskich biegaczy, walczył w mistrzostwach Europy w Dublinie. Wtedy biegu nie ukończył. Oby teraz było lepiej…

am

 

 

Licencje klubowe i zawodnicze 2011 r.

09.12.2010 r.

 

Informujemy, że najnowsze przepisy nadawania licencji klubowych znajdują się w pozycji menu Rejestracja zawodników lub po kliknięciu tutaj.

 

 

Kurs sędziowski lekkiej atletyki

08.12.2010 r.

 

W dniu 10 grudnia 2010 roku o godzinie 17.00

(zbiórka przy głównym wejściu AWFiS Gdańsk)

odbędzie się spotkanie organizacyjne .

Wykłady i praktyka rozpoczną się od stycznia 2011 roku.

Osoby które nie mogą być na w/w spotkaniu , a są zainteresowane kursem mogą uzyskać informację telefonicznie u kolegi

Czesława Lisa 504 745 252

 

 

Marek Fostiak: Lekka atletyka musi trafić do szkół

07.12.2010 r.

Jak Pan ocenia miniony sezon w wykonaniu pomorskich lekkoatletów?

- Był udany, aczkolwiek pewien niedosyt pozostał. To wynikało m.in. dlatego, że kilka naszych znakomitych zawodniczek, które w poprzednich latach zdobywały medale na imprezach międzynarodowych, było kontuzjowanych. Z tego powodu straciliśmy m.in. Basię Madejczyk, która boryka się kłopotami zdrowotnymi, Ulę Piwnicką czy Kamilę Chudzik. Ania Rogowską też mogłaby startować więcej, gdyby nie kontuzje.

 Parę zawodniczek zakończyło karierę sportową lub wróciło do siebie, do macierzystych klubów, kończąc studia.

Czym warto się pochwalić? Co sprawiło Panu szczególna satysfakcję?

- Jestem bardzo usatysfakcjonowany tą imprezą, która jest najwcześniej przez nas przygotowywana czyli Małym Memoriałem Janusza Kusocińskiego. W tym roku mieliśmy najliczniejszą ekipę w historii startów naszego województwa. Śmiem twierdzić, że byliśmy nawet najliczniejszą ekipą w Polsce! Zdobyliśmy potężną liczbę medali, a co szczególnie cieszy, to dorobek młodszych roczników, czyli tych sportowców, którzy za rok też będą mogli startować i staną przed szansą zdobycia kolejnych trofeów dla siebie, swoich klubów i naszego województwa. Było wiele finałowych miejsc, sporo dobrych rezultatów – to wszystko napawa optymizmem.

Czy ten optymizm ma podstawy w postaci szans na polepszenie bazy sportowej dla lekkoatletów z naszego regionu? Ma powstać hala lekkoatletyczna w Słupsku, być może powstanie taki obiekt również w Sopocie. Od lat ta część bazy sportowej na Pomorzu pozostawia wiele do życzenia…

- Muszę powiedzieć, że jeśli chodzi o stadiony, to jest coraz lepiej. W tej chwili jest kilka ośrodków, które takimi obiektami dysponują i możemy wybierać gdzie zorganizować zawody lekkoatletyczne. Nie każde województwo ma taki komfort. „Królowa sportu” to dyscyplina otwartych przestrzeni, ale czasem trzeba potrenować w cieple. Baza zimowa czyli ta, która jest potrzebna dla uprawiania lekkiej atletyki poza sezonem letnim, jest ciągle niewystarczająca. Na razie dysponujemy tylko jedną halą na AWFiS w Gdańsku. Ta w Słupsku na pewno wzmocni pozycję naszej lekkoatletyki, będzie gdzie trenować, zyskamy też argument by zachęcić młodzież do uprawiania tej dyscypliny sportu. Ale prawda jest, że tych obiektów musi być więcej.

Jakie cele i zadania na 2011 rok wytycza sobie środowisko pomorskiej lekkiej atletyki i zarząd POMZLA?

- Po pierwsze chcemy by lekka atletyka trafiła do szkół. Chcemy by była ona jednym z podstawowych sportów w pomorskich szkołach, dlatego wychodzimy z inicjatywą zorganizowania konkursu metodycznego dla nauczycieli wychowania fizycznego aby tworzyli u siebie w szkołach lekcję lekkiej atletyki. Druga sprawa to organizacja zawodów międzywojewódzkich. Chcemy by było ich jeszcze więcej bo one nie tylko pozwalają na stworzenie mocnej reprezentacji województwa pomorskiego, ale także integrują środowisko lekkoatletyczne w naszym regionie. Po trzecie wreszcie: codzienna, żmudna praca nad tworzeniem dogodnych warunków do uprawiania lekkiej atletyki. To nasze podstawowe zadanie, które musimy wykonać.

Rozmawiał Adam Mauks

*Marek Fostiak jest prezesem Pomorskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki w Gdańsku.

 

 

Debata - Profilaktyka uzależnień a sport.

04.12.2010 r.

 

     Pomorska Federacja Sportu zaprasza wszystkich trenerów i zawodników poszczególnych okręgowych związków sportowych oraz komisji regulaminowych na otwartą debatę pt.: „Profilaktyka uzależnień a sport”, organizowaną przez Akademię Wychowania Fizycznego i Sportu oraz Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień, która odbędzie się 09.12.2010 r. o godz. 12.00 w Sali Kongresowej AWFiS, przy ul. Kazimierza Górskiego 1 w Gdańsku.

     Celem dyskusji jest uświadomienie roli aktywności fizycznej jako jednego ze sposobów profilaktyki uzależnień, a także wskazanie potrzeby kształcenia od najmłodszych lat postaw prozdrowotnych.

    W debacie wezmą udział: Jolanta Koczurowska - psycholog, specjalista terapii uzależnień, Prezes Stowarzyszenia MONAR, Radosław Nowak - specjalista terapii uzależnień oraz wybitni sportowcy, trenerzy i nauczyciele akademiccy.

 

 

 

Otwarty konkurs: Rozwój kultury fizycznej 2011r.

04.12.2010 r.

 

      Informujemy, że Zarząd Województwa Pomorskiego podjął uchwałę w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego województwa pomorskiego: "Rozwój kultury fizycznej w województwie pomorskim w roku 2011". W załączeniu przekazuję niezbędne druki.

 

 

Hala lekkoatletyczna dla zawodników pomorskiego

03.12.2010 r.

 

W dniu 3.12.2010 r. treningi dla zawodników województwa pomorskiego na hali lekkoatletycznej AWFiS w Gdańsku są odwołane ze względu na odbywające się zawody lekkoatletyczne-Liga Międzyuczelniana.

 

 

Kalendarz imprez 2011r.

02.12.2010 r.

 

Hala lekkoatletyczna dla zawodników pomorskiego

02.12.2010 r.

 

W dniu 21.12.2010 r. o godzinie 16.00 w siedzibie Pomorskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki przy alei Zwycięstwa 51 odbędzie się zebranie Zarządu POZLA.

 

 

Hala lekkoatletyczna dla zawodników pomorskiego

02.12.2010 r.

 

W miesiącu grudniu i styczniu w każdą sobotę w godzinach od 11.30 - 13.00 będzie udostępniona hala lekkoatletyczna dla wszystkich zawodników z klubów lekkoatletycznych z całego województwa pomorskiego.

 

 

Pomorscy lekkoatleci podsumowali sezon 2010

01.12.2010 r.

 

     W gdańskim klubie studentów AWFiS „Trops” odbyło się w piątek coroczne podsumowanie sezonu lekkoatletycznego na Pomorzu.

 

Kolejny już raz uroczyste podsumowanie sezonu w województwie pomorskim mogło odbyć się w optymistycznym nastroju. Przedstawiciele „królowej sportu” z naszego regionu zdobywali medale w niemal wszystkich ważnych imprezach w kraju i za granicą. Swoistymi wizytówkami pomorskiej lekkiej atletyki było wielu sportowców, ale szczególne role w minionym sezonie ogrywało kilkoro z nich. Na pewno trzeba do tej grupy zaliczyć tyczkarkę SKLA Sopot Annę Rogowską, oszczepnika AZS AWFiS Gdańsk Igora Janika czy długodystansowca Floty Gdynia Marcina Chabowskiego. Wstydu nie przynieśli nam też młodzi lekkoatleci z województwa pomorskiego czyli nasze nadzieje na dobre wyniki w dorosłej już lekkiej atletyce.

Uroczystość poprowadził Włodzimierz Machnikowski z Radia Gdańsk a rolę gospodarza pełnił prezes POMOZLA Marek Fostiak. Zabrakło kilku naszych znakomitych lekkoatletów, którzy przygotowują się do kolejnego sezonu poza granicami kraju. To dotyczyło głównie grupy najlepszych seniorów z Anną Rogowską na czele, ale większość nagrodzonych i wyróżnionych sportowców pojawiła się na lekkoatletycznej gali. Z resztą warto było, bo kameralna i sympatyczna impreza lekkoatletycznego środowiska naszego regionu staje się powoli jego dobrą wizytówką.

am

 

 

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski

01.12.2010 r.

 

     W sobotę 27.11.2010 w Białej Podlasce odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych. Zawody stanowiły jednocześnie kwalifikacje do Mistrzostw Europy w Portugalii (Albufeira- 12.12.2010). Brązowy medal i kwalifikację zdobyła Marta Krawczyńska z AZS- AWFiS Gdańsk. To już trzeci brązowy krążek zawodniczki w tym sezonie, wcześniej na dystansach 3000mprz i 10000m. Do reprezentacji nominowano również dwóch zawodników z SKLA Sopot, czwartego młodzieżowca Łukasza Kujawskiego i pierwszego z biegnących poza konkursem juniorów Marka Kowalskiego. Tuż za Markiem przybiegł Łukasz Zawadzki z GKS Żukowo, niestety do drużyny powołano tylko jednego juniora. Warto zauważyć, że  Łukasz ma zaledwie 17 lat.   W tym samym czasie na zgrupowaniu w Portugalii będzie przebywała Angelika Cichocka i rozważa się możliwość udziału zawodniczki w drużynie młodzieżowej. Zawodnikom i trenerom gratulujemy udanego występu i życzymy wysokich lokat w ME w Portugalii.

Zarząd POZLA

 

 

Zmarł Edmund Paziewski

22.11.2010 r.

 

Dzisiaj zmarł Edmund Paziewski (ur. 16.06.1935 w Brześciu) chodziarz i trener Konradii Gdańsk. Trzykrotny mistrz (1966, 1968, 1969) i czterokrotny wicemistrz Polski (1963, 1965, 1967, 1971). Rekordzista kraju. Startował w Mistrzostwa Europy w Budapeszcie (1966) i Atenach (1969). Pięciokrotny zwycięzca Międzynarodowych Zawodów w Chodzie Sportowym o Puchar Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku (1965-69). Wychował kilka pokoleń chodziarzy.

Pogrzeb Edmunda Paziewskiego odbędzie się w środę o godzinie 10.30 na cmentarzu Łostowickim w Gdańsku.

 

 

Powołanie na zgrupowanie w Bydgoszczy - blok skoki i wieloboje.

20.11.2010 r.

 

Powołanie na zgrupowanie w Cetniewie - blok rzuty lekkoatletyczne.

20.11.2010 r.

 

Plebiscyt na najpopularniejszego lekkoatletę Pomorza 2010 r.

20.11.2010 r.

 

     Weź udział w Plebiscycie na najpopularniejszego lekkoatletę Pomorza 2010 roku. Poniżej zawodnicy i ich osiągnięcia biorący udział w plebiscycie:

Borowska Agnieszka- 15m MŚJ w 7-boju

Chabowski Marcin- 11m w MES w biegu na 10000m

Cichocka Angelika- 13m MES 800m, uczestniczka HMŚ

Didenkow Mateusz- 11m MES w skoku o tyczce

Janik Igor - mistrz Polski w rzucie oszczepem
Jeschke Marta - brąz MES w sztafecie 4x100m

Rogowska Anna - brąz HMŚ w skoku o tyczce
Roziński Paweł wicemistrz Polski w rzucie oszczepem
Uwijała Krzysztof - 4 krotny medalista MP
Wiaderek Piotr - uczestnik MES w biegu na 200m

Dudycz Radek - Mistrz Polski w maratonie

Plebiscyt na stronie obok wiadomości.

Głosujemy do 24.11.2010r.(środa) do godziny 22.00

 

 

Radosław Dudycz-BRAWO!!!

20.11.2010 r.

 

     Informujemy, iż zawodnik KS Team Run Gdańsk Radosław Dudycz w dniu 11.11.2010r zajął I miejsce w Biegu Niepodległości w Gdyni. Na atestowanej trasie uzyskał wartościowy wynik 30.29. Bieg ukończyło około 1300 osób. Radosław Dudycz jednocześnie zwyciężył klasyfikację Grand Prix Gdyni w Biegach Ulicznych roku 2010r.

GRATULUJEMY!!!

 

 

>  Wiadomości archiwalne od 16.09.2010 do 14.10.2010

>  Wiadomości archiwalne od 10.08.2010 do 15.09.2010

>  Wiadomości archiwalne od 01.07.2010 do 10.08.2010

>  Wiadomości archiwalne od 01.06.2010 do 01.07.2010

>  Wiadomości archiwalne od 20.04.2010 do 31.05.2010

>  Wiadomości archiwalne od 24.03.2010 do 20.04.2010

>  Wiadomości archiwalne od 06.03.2010 do 24.03.2010

>  Wiadomości archiwalne od 09.02.2010 do 06.03.2010

>  Wiadomości archiwalne od 07.01.2010 do 09.02.2010

>  Wiadomości archiwalne od 12.11.2009 do 07.01.2010

>  Wiadomości archiwalne od 25.08.2009 do 12.11.2009

>  Wiadomości archiwalne od 21.07.2009 do 24.08.2009

>  Wiadomości archiwalne od 04.05.2009 do 21.07.2009

>  Wiadomości archiwalne od 07.02.2009 do 04.05.2009

>  Wiadomości archiwalne od 28.11.2008 do 30.01.2009

>  Wiadomości archiwalne od 19.02.2008 do 13.11.2008

>  Wiadomości archiwalne od 16.09.2007 do 31.01.2008

>  Wiadomości archiwalne od 03.07.2007 do 14.09.2007

>  Wiadomości archiwalne od 31.05.2007 do 22.06.2007

>  Wiadomości archiwalne od 11.04.2007 do 22.05.2007

>  Wiadomości archiwalne od 03.01.2007 do 23.03.2007

>  Wiadomości archiwalne od 29.09.2006 do 13.11.2006

>  Wiadomości archiwalne od 28.08.2006 do 29.09.2006

>  Wiadomości archiwalne od 27.06.2006 do 10.08.2006

>  Wiadomości archiwalne od 01.06.2006 do 19.06.2006

>  Wiadomości archiwalne od 26.04.2006 do 31.05.2006

>  Wiadomości archiwalne od 01.03.2006 do 31.03.2006

>  Wiadomości archiwalne od 20.09.2005 do 10.02.2006

>  Wiadomości archiwalne do 20.09.2005