Start sezonu na Pomorzu już 1 maja

20.04.2010 r.

 

    Rusza letni sezon lekkoatletyczny w województwie pomorskim. 1 maja będzie można przekonać się o przygotowaniu młodych sportowców z naszego regionu i jakości odnowy stadionu Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

 

    Zawody będą rozgrywane w kategoriach: junior, junior młodszy i młodzik a odbędą się na wyremontowanym stadionie lekko atletycznym AWFiS w Gdańsku-Oliwie przy ul. Czyżewskiego. Początek zawodów o godz. 11.

am

 

 

Mistrzostwa Polski 10 KM Sosnowiec

20.04.2010 r.

 

    Zarząd Pomorskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki w Gdańsku  informuje zainteresowane kluby, że dofinansuje ze środków Urzędu Marszałkowskiego koszt wyżywienia i zakwaterowania zawodnikom w kat. JUNIOR I MŁODZIEŻOWIEC, którzy będą uczestniczyć w Mistrzostwach Polski na 10 km  -80 zł- osobodzień.    

   Celem umożliwienia pokrycia w/w kosztów prosimy przesłać do biura POZLA:

- xero zgłoszenia zawodników – fax. /58/ 344-97-15

- na zawodach zawodnicy winni wpisać się na druk 

 

Zgłoszenia udziału do POZLA do 26.04.2010 r.

 

Koszt podróży pokrywają kluby lub zawodnicy we własnym zakresie.

Życzymy dużo sportowych sukcesów

Pomorski OZLA

w Gdańsku

 

 

POZLA - organizacja sezonu startowego 2010

16.04.2010 r.

 

    W  związku ze zbliżającym  się sezonem lekkoatletycznym 2010 Pomorski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki prosi o przestrzeganie ogólnych zasad dotyczących zawodów organizowanych na terenie okręgu:                                                           

1. Wszystkie zawody będą przeprowadzane zgodnie z przepisami PZLA. Każde zawody posiadają własny regulamin, który należy przestrzegać.

2. Zgłoszenia do zawodów z podaniem nazwiska i imienia, rocznika, konkurencji, (zgłoszenie do konkurencji biegowej wymaga podania aktualnego wyniku) oraz numeru startowego należy dostarczyć do organizatora zawodów w terminie podanym w regulaminie  zawodów.

   Od sezonu 2009   obowiązuje  elektroniczny  system zgłoszeń    - inne nie będą przyjmowane.   http://www.domtel-sport.pl/zgloszenia

>>>więcej

 

 

Zmarł Ryszard Ksieniewicz

15.04.2010 r.

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 14 kwietnia 2010 r. w wieku 76 lat zmarł Ryszard Ksieniewicz, rekordzista i dwukrotny mistrz Polski w 10-boju, wieloletni trener, wychowawca młodzieży i honorowy obywatel miasta Słupska.
Ryszard Ksieniewicz urodził się 6 sierpnia 1933 roku w Nieświeżu, od czerwca 1946 r. był mieszkańcem Słupska. Sportem zajmował się od 1951 r. Największe sukcesy odnosił w dziesięcioboju, w 1958 r. ustanowił rekord Polski, a w latach 1958-59 zdobył złote medale mistrzostw Polski. Będąc jeszcze czynnym zawodnikiem w 1963 roku rozpoczął pracę z młodzieżą jako instruktor. W 1967 roku ukończył studium trenera LA i zaczął pracę jako trener. Wielokrotnie pełnił obowiązki trenera kadry wojewódzkiej, w latach 1987-88 był trenerem kadry Polski w rzucie oszczepem. Zawodnicy trenera Ryszarda Ksieniewicza reprezentujący kluby sportowe Słupska zdobyli około 80 medali podczas lekkoatletycznych mistrzostw Polski. Za swoją działalność w czerwcu 2006 r. Rada Miejska nadała Ryszardowi Ksieniewiczowi tytuł Honorowego Obywatela Miasta Słupska, który został wręczony podczas otwarcia Mistrzostw Polski Juniorów.

 

 

Żałoba narodowa

15.04.2010 r.

  W związku z tragicznymi wydarzeniami z dnia 10.04.2010 roku Pomorski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki w Gdańsku i przedłużeniem żałoby narodowej do 18.04.2010r. prosi o odwołanie wszystkich imprez sportowych odbywających w dniach 10.-18.04.2010 r. w województwie pomorskim.

 

 

Odwołane imprezy sportowe

10.04.2010 r.

  W związku z tragicznymi wydarzeniami z dnia 10.04.2010 roku Pomorski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki w Gdańsku prosi o odwołanie wszystkich imprez sportowych odbywających w dniach 10.-11.04.2010 r. w województwie pomorskim.

 

 

Prezes PKOL nie żyje

10.04.2010 r.

Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Piotr Nurowski zginął w katastrofie rządowego samolotu pod Smoleńskiem. Zginęło w niej wileu przedstawicieli władz państwowych RP, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego żona Maria.

Piotr Nurowski miał 65 lat. Pracował jako dziennikarz w Polskim Radiu, w 1973 roku został prezezem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Funkcję tę sprawował do 1976 roku, a potem w latach 1978-80. 
Nurowski był także dyplomatą i biznesmenem. Pracował w polskiej ambasadzie w Moskwie, w polskim Ministerstwie Spraw Zagranicznych.Z kolei wspólnie ze Zbigniewem Solorzem tworzył telewizję Polsat. 
Na funkcję prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego wybrano go w lutym 2005 roku.

Informacja za: wp.pl, tvn24.pl, polsatnews. foto: tvp.info

 

 

 

Informacje dotyczące realizacji programu Pomorska Kadra Młodzieżowa

09.04.2010 r.

 

Pomorska Federacja Sportu w finalnej postaci zatwierdziła do realizacji program obejmujący szkoleniem zawodników kategorii młodzieżowej (przede wszystkim zawodnicy kadry narodowej PZLA reprezentujący kluby woj. Pomorskiego), których kluby złożyły wstępne programy szkolenia t.j.:

„Przygotowanie wyselekcjonowanej grupy zawodników kategorii młodzieżowej, reprezentującej kluby województwa pomorskiego do imprez mistrzowskich - krajowych i międzynarodowych”

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski –  28-29 sierpnia 2010r. Kraków

Mistrzostwa Polski Seniorów - 08-10 Lipca 2010r. Bielsko Biała

Mistrzostwa Europy  - 27 lipca-01 sierpnia 2010r. Barcelona

 

    Na  w/w program składa się kilkanaście zgrupowań stacjonarnych i wyjazdowych, a szczegółowe informacje dotyczące terminów poszczególnych akcji szkoleniowych, kwot przeznaczonych na ich realizację można uzyskać w POZLA Gdańsk.

 

Sposób realizacji zadań:

 

         *zgrupowania, konsultacje

a) potwierdzenie w POZLA Gdańsk terminu i miejsca realizacji zadania, uzyskanie informacji o wysokości środków i sposobie ich rozliczania

b) opracowanie programu zgrupowania lub  konsultacji na drukach Pomorskiej Federacji Sportu (w załączniku)

c) złożenie w/w dokumentacji w POZLA na 10 dni przed planowanym terminem jej przeprowadzenia

d) realizacja akcji zgodnie z planowanym terminem i opracowanym programem

e) sporządzenie sprawozdania po zakończonej akcji oraz n/w dokumentów:

    - faktura za zakwaterowanie i wyżywienie

    - lista uczestników akcji potwierdzona u wykonawcy

    - lista przejazdów wraz z biletami  o ile środki takie zostały  przewidziane i zatwierdzone
f) jak najszybsze dostarczenie w/w dokumentacji do POZLA

        

Koordynator KWJ

Leszek Walczak

 

 

Zebranie Zarządu POZLA

08.04.2010 r.

 

 

Najbliższe Zebranie Zarządu 

Pomorskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki

odbędzie się w dniu  14.04.2010r. /środa/ o godz. 16.00 

w siedzibie Okręgu.

 

 

Regulaminy imprez sportowych

08.04.2010 r.

 

Licencje klubowe i zawodnicze PZLA

30.03.2010 r.

 

Uprzejmie przypominamy, że zgodnie z § 4.p 1. umowy dot. wydawania licencji zawodniczych i klubowych ostatecznym terminem rozliczenia z wydanych znaczków licencyjnych jest dzień 30.04.2010 r.

 

W terminie należy przesłać do PZLA:

-        kompletnie wypełnione wykazy wydanych licencji i znaczków licencji zawodniczych i klubowych (arkusz Excel)

-        nie wydane znaczki licencyjne

-        kopie wypisu z KRS lub Starostw Powiatowych klubów sportowych którym wydano licencję na rok 2010

 

Uwaga! W sezonie 2010 weryfikacja licencji zawodniczych i klubowych na Mistrzostwach Polski będzie dokonywana na podstawie otrzymanych wykazów.

Tomasz Kasjaniuk - PZLA

 

 

Łukasz Zawadzki ze srebrem OOM w Biegach Przełajowych

29.03.2010 r.

 

Biegacz GKS Żukowo zdobył srebrny medal na dystansie 5 kilometrów z czasem 14:03. Mistrzem został Szymon Kulka z ULKS Lipinki (13:42). Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Biegach Przełajowych odbyła się w sobotę w Chorzowie.

 

Medal Łukasza był jedynym krążkiem Pomorza zdobytym na Śląsku. Niewiele brakowało, by z brązowego medalu cieszył się inny pomorzanin, czwarty na tym dystansie był zawodnik UKS Wiking Rychnowy Marcin Żychski (14:07).

Wśród juniorek młodszych na dystansie 2 km Anna Skawińska z GKS Żukowo zajęła dobre 5. miejsce z czasem 7:11. Na trasie o kilometr dłuższej Julia Serafinowska (Talex Borzytuchom) zajęła także niezłe 8. miejsce uzyskując czas 10:27.

Jako województwo również nie mamy się czego wstydzić. Pomorskie z dorobkiem 72 punktów zajęło czwarte miejsce w klasyfikacji województw za Śląskim (95 pkt), Lubelskim (75) i Wielkopolskim (74).

W klasyfikacji klubowej miejsca w pierwszej dziesiątce zajęły dwa pomorskie kluby. Na ósmej pozycji uplasował się Talex Borzytuchom a na dziewiątej GKS Żukowo. Oba zgromadziły po 16 pkt.

am

 

 

Energetyczny Karsin

26.03.2010 r.

 

O wpływie programu „Olimpijska Energa” na rozwój młodych lekkoatletów z Pomorza napisała „Gazeta Wyborcza Trójmiasto”.

 

Oto ten artykuł

Trwa program „Olimpijska Energa”. Dzięki niemu na lekkoatletyczny podbój Polski szykują się uczniowie z Karsina

Przy współpracy Zespołu Szkół nr 1 w Karsinie oraz Sopockiego Klubu Lekkiej Atletyki pod szyldem Olimpijska Energa działa ośrodek Karsin. - Zdecydowałem o przystąpieniu do programu oczywiście z powodu uczniów. Wcześniej dzieciaki nie miały szans zaprezentować umiejętności w ogólnopolskim gronie. Chciałem, aby uczniowie nie musieli "kisić się" tylko w powiecie kościerskim - mówi opiekun i trener Henryk Szultka. - Drugą sprawą było zachęcenie do uprawiania sportu i czerpania z niego satysfakcji poprzez pokazywanie się na stadionach lekkoatletycznych - dodaje Szultka.
Już teraz widać w szkole w Karsinie pierwsze efekty przystąpienia do programu. Przede wszystkim uczniowie otrzymali od Energi sprzęt sportowy w postaci piłek do niemal wszystkich dyscyplin, piłek lekarskich i butów do biegania. Największą nagrodą w związku z udziałem w Olimpijskiej Enerdze są jednak sukcesy uczniów. Ten najwartościowszy to złoty medal zdobyty w halowych mistrzostwach Polski juniorów i juniorów młodszych przez reprezentanta ośrodka Karsin Patryka Dobka. - Do programu udało nam się włączyć dzieciaki ze szkół z naszego regionu, czyli z Karsina, Osowy i Wiela. Rotacja dzieci jest duża, w programie uczestniczy średnio około 30-40 dzieci - wyjaśnia Szultka. Zajęcia odbywają się w formie pozalekcyjnej SKS. Każdy, kto chce, może w nich uczestniczyć. Zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu. Specjalizacją jest lekka atletyka, a dokładniej biegi. W Karsinie program wcielany jest w życie od czwartej klasy podstawówki i trwa do końca gimnazjum. - Mamy jednak paru uczniów z klasy drugiej i trzeciej podstawówki, w których dostrzegamy potencjał. Dajemy im szansę rozwoju, by już na poziomie piątej, szóstej klasy byli dobrze przygotowani do zawodów - kończy Szultka.

Mówi Patryk Dobek
Stawiam na bieganie
Maciej Korolczuk: Masz zaledwie 16 lat, a już odnosisz w sporcie wielkie sukcesy. Jak w ciągu zaledwie półtora roku zostaje się halowym mistrzem Polski?
Patryk Dobek: Regularne treningi rozpocząłem dopiero od wakacji i rzeczywiście, sukcesy przyszło stosunkowo szybko. Wszystko zaczęło od mojego trenera Krzysztofa Szałacha, który widząc mój potencjał, zaprosił mnie na obóz przygotowawczy. Potem pojechałem na pierwsze zawody, w których na dystansie 600 metrów w mojej kategorii wiekowej osiągnąłem pierwszy wynik w Polsce. Gdyby nie on, nie byłoby tego sukcesu.
Biegi to niejedyna dyscyplina, w której odnosisz sukcesy. Oprócz tego grasz w tenisa stołowego, unihokeja, piłkę ręczną i piłkę nożną halową. Z którą z tych dyscyplin wiążesz swoją przyszłość?
- Zdecydowanie z biegami. W tym czuję się najlepiej. W swoim dorobku mam już prawie 30 medali z różnych zawodów, ale zdecydowaną większość przywiozłem właśnie z zawodów lekkoatletycznych.
Czym jest dla ciebie udział w programie Olimpijska Energa, który, jak się okazuje, jest świetną kuźnią talentów?
- Gdyby go nie było, nie miałbym szansy pokazania się. Cieszę się, że mogłem wziąć w nim udział i pokazać, że warto stawiać na sport.
Jakie masz plany na przyszłość?
- Pod koniec maja w Rosji odbędą się mistrzostwa Europy, na które chciałbym się zakwalifikować, ale na dystansie nieco krótszym, 400 m. Najpierw jednak muszę osiągnąć wymagane minimum. Pomaga mi w tym rozpiska zajęć od trenera, którą przesyła mi mailem. Obecnie kończę ostatnią trzecią klasę gimnazjum, a od września przenoszę się do Trójmiasta, by zacząć naukę w szkole sportowej w Gdańsku i kontynuować treningi w Sopockim Klubie Lekkoatletycznym.
Rozmawiał Maciej Korolczuk

Źródło: Gazeta Wyborcza Trójmiasto

 

 

>  Wiadomości archiwalne od 06.03.2010 do 24.03.2010

>  Wiadomości archiwalne od 09.02.2010 do 06.03.2010

>  Wiadomości archiwalne od 07.01.2010 do 09.02.2010

>  Wiadomości archiwalne od 12.11.2009 do 07.01.2010

>  Wiadomości archiwalne od 25.08.2009 do 12.11.2009

>  Wiadomości archiwalne od 21.07.2009 do 24.08.2009

>  Wiadomości archiwalne od 04.05.2009 do 21.07.2009

>  Wiadomości archiwalne od 07.02.2009 do 04.05.2009

>  Wiadomości archiwalne od 28.11.2008 do 30.01.2009

>  Wiadomości archiwalne od 19.02.2008 do 13.11.2008

>  Wiadomości archiwalne od 16.09.2007 do 31.01.2008

>  Wiadomości archiwalne od 03.07.2007 do 14.09.2007

>  Wiadomości archiwalne od 31.05.2007 do 22.06.2007

>  Wiadomości archiwalne od 11.04.2007 do 22.05.2007

>  Wiadomości archiwalne od 03.01.2007 do 23.03.2007

>  Wiadomości archiwalne od 29.09.2006 do 13.11.2006

>  Wiadomości archiwalne od 28.08.2006 do 29.09.2006

>  Wiadomości archiwalne od 27.06.2006 do 10.08.2006

>  Wiadomości archiwalne od 01.06.2006 do 19.06.2006

>  Wiadomości archiwalne od 26.04.2006 do 31.05.2006

>  Wiadomości archiwalne od 01.03.2006 do 31.03.2006

>  Wiadomości archiwalne od 20.09.2005 do 10.02.2006

>  Wiadomości archiwalne do 20.09.2005

Polecane imprezy sportowe

Mityng klasy I oraz wieloboje lekkoatletyczne, PROGRAM MINUTOWY

Bydgoszcz, 15-16.05.2010 r.

ZMIANA TERMINU!

Regulamin Wojewódzkich Biegów Przełajowych "Szlakami Jana z Jani"

Kościelna Jania, 22.05.2010

Finał Wojewódzki w biegach rozstawnych Dziewcząt i Chłopców dla Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych

Gdańsk 15.05.2010

XXVIII Ogólnopolski Otwarty Bieg Przełajowy o Puchar Leśny pamięci Tomasza Hopfera
III Międzynarodowa Mila ROL LAND Obliwice pamięci Olimpijczyka Piotra Gładkiego
IX Ogólnopolski Bieg Sołtysów i VIPów  pamięci Jana Pawła II

Obliwice 30.05.2010

XIX Międzynarodowy MARATON EKOLOGICZNY pam. Tomasza Hopfera
XXIV MISTRZOSTWA POLSKI WETERANÓW W MARATONIE
VI MISTRZOSTWA POLSKI DZIENNIKARZY  W MARATONIE

Lębork - Nowa Wieś Lęborska 20.06.2010 r.

II Elbląski Bieg Uliczny Piekarczyka

Elbląg 26.06.2010

 

ZAPISY DO BIEGU >>>

XIV Ogólnopolski Bieg po muszlę św. Jakuba "Po Złocistej Plaży" pod patronatem Burmistrza Miasta Łeby

Łeba 29.08.2010