Zgrupowanie sportowe KWJ w Bydgoszczy blok skoków i wieloboje

24.03.2010 r.

 

Konsultacje szkoleniowe KWJ blok skoków i wieloboje oraz blok rzutów

24.03.2010 r.

 

Termin: 26-28.03.2010 r.

Zakwaterowanie: Hotel przy stadionie SKLA Sopot.

 

BLOK SKOKÓW i WIELOBOJU

Zawodnicy rozpoczynają konsultacje w dniu 26.03.2010 r. treningiem na hali lekkoatletycznej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu o godzinie 15.00.

BLOK RZUTÓW

Trening o godzinie 16.00 w dniu 26.03.2010 r. na stadionie lekkoatletycznym Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego w Sopocie

 

Zakwaterowanie do godziny 16.00 lub po treningu.

 

Lista uczestników konsultacji

 

 

Rakoczy, Hajdysz i Lewandowska startowali w Arles

23.03.2010 r.

 

    Trójka oszczepników AZS AWFiS Gdańsk brała udział w Zimowym Pucharze Europy w Rzutach, który rozegrano we francuskiej miejscowości Arles.


Wśród seniorów Paweł Rakoczy rzucił oszczep na odległość 78.13 m co dało mu trzecie miejsce w zawodach. Rakoczy po raz drugi w karierze przekroczył 78 metrów. Zwyciężył Rosjanin Ilja Korotkow, który rzucił 83.28 m. Na szóstej pozycji wśród młodzieżowców (do lat 23) uplasował się Piotr Hajdysz (73.44, czwarty wynik w karierze).
Także w młodzieżowej kategorii startowała Agnieszka Lewandowska, która zajęła ósme miejsce (49.38 m).
Trenerem całej trójki zawodników AZS AWFiS Gdańsk jest Leszek Walczak.

am

 

 

OOM w Biegach Przełajowych Chorzów

23.03.2010 r.

 

    Pomorski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki w Gdańsku  informację dotyczącą wyjazdu reprezentacji województwa na   XVI Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w Biegach Przełajowych. Zawody odbędą się w Chorzowie w dniu 27 marca 2010 roku.

 

Wyjazd na OOM w dniu 25.03.br /czwartek/, nocleg na trasie w Topoli Królewskiej.

Wykaz zawodników został umieszczony na stronie internetowej POZLA.

 

Koszt transportu i wyżywienia na trasie pokrywa Urząd Marszałkowski  w Gdańsku, wyżywienie i zakwaterowanie na miejscu  Ministerstwo Sportu.

Ekipa liczy 40 osoby w tym: 34 zawodników, 5trenerów i 1 kierowcy.

Zawodnicy powinni posiadać:

- kartę zgłoszenia / sztywną zawodnika

- licencję klubową /ksero/ i zawodniczą

- aktualne badania lekarskie

- nr PESEL

- legitymację szkolną

Zawodnicy stratują z numerami startowymi podanymi przez organizatora. Uczestnicy ekipy  /zawodnicy i trenerzy/ winni być ubezpieczeni w macierzystych klubach.

Kierownikiem ekipy będzie trener – J. Ścigała.

Trenerzy wchodzący w skład ekipy: Ścigała Jarosław, Szałach Krzysztof, Król Krzysztof,Dorszyński Grzegorz, Margulewicz Wojciech .

Poniżej podajemy rozkład jazdy busa ,który dowiezie zawodników z klubów :

ULKS Talex Borzytuchom, UKS Wiking Rychnowy , KUKS Remus Kościerzyna , UKS Orzeł Objazda, LKB Braci Petk Lębork do Tczewa.

 

Pozostałe kluby dojeżdżają do Tczewa lub Gdańska.

BUS

11.00 - Bytów- dworzec PKS

11.30 - Kościerzyna – parking przy dworcu PKS

13.00 -  Tczew - Malinowo

Autokar

12.00 - Gdańsk – AWFiS -hala sportowa

13.00 - Tczew - Malinowo

 

Istnieje możliwość przejazdu z ekipą osób towarzyszących  na koszt organizatora, natomiast koszty pobytu osoby pokrywają we własnym zakresie. Zgłoszenia kierować do biura POZLA tel. 058 344-97-15

 

Lista zawodników OOM 2010 w Biegach Przełajowych

 

Życzymy wielu sportowych sukcesów

 

 

Zmarł Aleksander Mańkowski

22.03.2010 r.

 

Z głębokim smutkiem i żalem

przyjęliśmy wiadomość o śmierci

ALEKSANDRA MAŃKOWSKIEGO

Wieloletniego Wiceprezesa  Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki w Gdańsku

prekursora królowej sportu na Wybrzeżu

 

Rodzinie i najbliższym składamy wyrazy współczucia

Pomorski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki

 Gdańsku

 

 

Tadeusz Zblewski i Marek Kowalski w składzie kadry na MŚ

22.03.2010 r.

 

    Województwo pomorskie na mistrzostwach świata w przełajach, które w niedzielę odbędą się w Bydgoszczy będzie reprezentowało dwóch biegaczy.

Wśród sześciu seniorów do reprezentacji Polski zakwalifikowali się Tadeusz Zblewski z ULKS Talex Borzytuchom. Wśród juniorów pobiegnie Marek Kowalski z SKLA Sopot. Zarówno Zblewski jak i Kowalski będę debiutantami na mistrzostwach świata a Polskę będzie w Bydgoszczy reprezentowało 24 biegaczy z 20 klubów.

am

 

 

Szkolne Wojewódzkie biegi przełajowe

18.03.2010 r.

 

    Poniżej zamieszczamy regulamin Wojewódzkich Igrzysk Gimnazjady i Licealiady w Indywidualnych Biegach Przełajowych w Człuchowie 17.04.2010r.

 

Regulamin Wojewódzkich Igrzysk Gimnazjady i Licealiady w Indywidualnych Biegach Przełajowych w Człuchowie

 

 

Weterani na Mistrzostwach Polski w Spale

18.03.2010 r.

 

    27 medali (21+2+4) zdobyli pomorscy weterani zrzeszeni w klubach podczas Halowych Mistrzostw Polski Weteranów, które odbyły się w dniu 13.03.2010 w Spale. Komplet medalistów w załączniku.

 

Medale pomorskich weteranów zdobytych na Mistrzostwach Polski w Spale

 

 

Brązowy medal dla Michała Breszki

18.03.2010 r.

 

    Nie tylko Marcin Chabowski i Marek Kowalski przywieźli z Bydgoszczy medale przełajowych mistrzostw Polski. Brąz wywalczył tam biegacz Elektronika-Maratończyka Lębork Michał Breszka.

 

Reprezentant klubu z Lęborka wywalczył w Bydgoszczy medal po sześcioletniej przerwie. Teraz 26-letni Breszka świetnie spisał się na dystansie 4 kilometrów w kategorii seniorów. Zajął 3. miejsce,  uzyskując czas 12:41 i zdobył brązowy medal mistrzostw Polski. W klubowej klasyfikacji mężczyzn seniorów Elektronik-Maratończyk Lębork zajął 4. miejsce.

We wczorajszym podsumowaniu tej imprezy zabrakło właśnie sukcesu Michała Breszki. Przepraszamy i nadrabiamy zaległości a wszystkim medalistom mistrzostw w Bydgoszczy Pomorski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki w Gdańsku serdecznie gratuluje.

am

 

 

Mistrzostwa Okręgu w Smętowie Gr.

17.03.2010 r.

 

    I jeszcze parę słów o udanych Mistrzostwach Okręgu w Biegach Przełajowych w Smętowie Granicznym. (przedruk z gazetki ze Smętowa)

 

 

Dwa złote medale dla Pomorzan w Bydgoszczy

17.03.2010 r.

 

    Za niespełna dwa tygodnie w Bydgoszczy rozegrane zostaną przełajowe mistrzostwa świata. W minioną niedzielę odbyły się tam mistrzostwa Polski. Pomorzanie zdobyli dwa tytuły mistrzowskie i drugie miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej.

 

Dla organizatorów bydgoskich mistrzostw świata była to próba generalna przed największa imprezą sezonu dla przełajowców. Swą obecność i dobrą formę zaakcentowali dwaj znakomicie pomorscy długodystansowcy. Marek Kowalski z SKLA Sopot wywalczył tytuł mistrza Polski juniorów na dystansie 8 km. 19-letni sopocianin uzyskał czas 26:49. Wśród seniorów najlepszy na dystansie 12 kilometrów był zawodnik Floty Gdynia Marcin Chabowski, który pokonał trasę w czasie 38:42.

W klasyfikacji klubowej juniorów najwyższe z woj. pomorskiego miejsce zajął SKLA Sopot (13) z 15 pkt. Talex Borzytuchom był 16, a Wejher Wejherowo 20. W klasyfikacji wojewódzkiej pomorskie zajęło 2. miejsce (77 pkt.) za Wielkopolskim (102 pkt). W klasyfikacji klubowej seniorów (mężczyźni) Talex był na 7 miejscu, a Remus Kościerzyna na 8 pozycji. Wśród juniorów SKLA Sopot był na 5. miejscu, Talex na 9.

am

 

 

Powołania na obozy KWJ

15.03.2010 r.

 

Brązowy medal HMŚ dla Anny Rogowskiej

15.03.2010 r.

 

   To kolejny duży sukces sopockiej tyczkarki. Ukoronowaniem znakomitych występów w hali był dla Anny Rogowskiej (SKLA Sopot) brązowy medal zdobyty w niedzielę w Dausze (Katar) podczas Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce.

 

Od piątku dwie przedstawicielki woj. pomorskiego walczyły o awans do niedzielnych finałów. Niestety, ta sztuka nie udała się Angelice Cichockiej w biegu eliminacyjnym na 800 metrów. Zawodniczka Talexu Borzytuchom została zdyskwalifikowana, za to, że zdaniem sędziego, zbyt szybko zmieniła tor biegu po starcie. Cichocka pobiegła bardzo dobrze i uzyskując czas 2.01:00 (drugi rezultat w jej karierze) zameldowała się na mecie trzecia, ciesząc się z awansu do finału.

- Jest wspaniale, awansowałam do finału, będę w nim walczyć o jak najlepszą pozycję – mówiła Cichocka chwilę po biegu eliminacyjnym. Niestety, kilka minut po tej wypowiedzi Angelika zobaczyła przy swoim nazwisku „dyskwalifikację” i jej euforia zamieniła się w dramat. Protest polskiej ekipy na nic się nie zdał, bo organizatorzy nie korzystali z powtórek wideo i swoją decyzję oparli tylko na informacji przekazanej przez sędziego wirażowego.

Wielka szkoda, tym bardziej, że biegaczka Talexu jest w znakomitej formie i po tym, jakie wyniki osiągała do tej pory i w jaki sposób rozegrała bieg eliminacyjny, medal był w jej zasięgu.

Piątkowe eliminacje w konkursie skoku o tyczce bez problemów pokonała druga reprezentanta Pomorza, mistrzyni świata z Berlina, Anna Rogowska. W niedzielnym finale skakała dobrze, ba, lepiej nawet niż sama Jelena Isinbajewa, ale to nie wystarczyło do zdobycia drugiego z rzędu tytułu mistrzyni świata. Rogowskiej znów dała się we znaki świetna w sezonie halowym Brazylijka Fabiana Murer oraz ciągle znakomita Rosjanka Swietłana Fieofanowa. Pierwsza wywalczyła złoto, druga srebro. Wysokość 4.70 m, którą pokonała w drugiej próbie zawodniczka SKLA Sopot wystarczyła do zdobycia brązowego medalu. To drugi medal Rogowskiej w Halowych Mistrzostwach Świata. Po raz pierwszy zdobyła go cztery lata temu w Moskwie i był to srebrny „krążek”.

- Jestem zadowolona z występu na mistrzostwach jak i z całego sezonu halowego. Był równy, okraszony rekordem Polski i medalem w hali – powiedziała chwilę po konkursie Anna Rogowska.

am

 

 

Festiwal Skoku Wzwyż w Skórczu

11.03.2010 r.

    L.LKS Ziemi Kociewskiej w Skórczu serdecznie zaprasza na 15 Festiwal Skoku Wzwyż ,który odbędzie się w dniu 25.03.2010r o godz 9:30. w sali ZS Ponadgimnazjalnych Ul. Kociewska 1 . Regulamin w załączniku

Regulamin festiwalu skoku wzwyż w Skórczu 25.03.2010 r.

 

 

OOM w Biegach Przełajowych Chorzów

09.03.2010 r.

 

    Pomorski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki w Gdańsku  informację dotyczącą wyjazdu reprezentacji województwa na   XVI Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w Biegach Przełajowych. Zawody odbędą się w Chorzowie w dniu 27 marca 2010 roku.

 

Wyjazd na OOM w dniu 25.03.br /czwartek/, nocleg na trasie w Topoli Królewskiej.

Wykaz zawodników został umieszczony na stronie internetowej POZLA.

 

Koszt transportu i wyżywienia na trasie pokrywa Urząd Marszałkowski  w Gdańsku, wyżywienie i zakwaterowanie na miejscu  Ministerstwo Sportu.

Ekipa liczy 40 osoby w tym: 34 zawodników, 5trenerów i 1 kierowcy.

Zawodnicy powinni posiadać:

- kartę zgłoszenia / sztywną zawodnika

- licencję klubową /ksero/ i zawodniczą

- aktualne badania lekarskie

- nr PESEL

- legitymację szkolną

Zawodnicy stratują z numerami startowymi podanymi przez organizatora. Uczestnicy ekipy  /zawodnicy i trenerzy/ winni być ubezpieczeni w macierzystych klubach.

Kierownikiem ekipy będzie trener – J. Ścigała.

Trenerzy wchodzący w skład ekipy: Ścigała Jarosław, Szałach Krzysztof, Król Krzysztof,Dorszyński Grzegorz, Margulewicz Wojciech .

Poniżej podajemy rozkład jazdy busa ,który dowiezie zawodników z klubów :

ULKS Talex Borzytuchom, UKS Wiking Rychnowy , KUKS Remus Kościerzyna , UKS Orzeł Objazda, LKB Braci Petk Lębork do Tczewa.

 

Pozostałe kluby dojeżdżają do Tczewa lub Gdańska.

BUS

11.00 - Bytów- dworzec PKS

11.30 - Kościerzyna – parking przy dworcu PKS

13.00 -  Tczew - Malinowo

Autokar

12.00 - Gdańsk – AWFiS -hala sportowa

13.00 - Tczew - Malinowo

 

Istnieje możliwość przejazdu z ekipą osób towarzyszących  na koszt organizatora, natomiast koszty pobytu osoby pokrywają we własnym zakresie. Zgłoszenia kierować do biura POZLA tel. 058 344-97-15

Życzymy wielu sportowych sukcesów

 

 

Silna grupa na Chorzów

09.03.2010 r.

 

   Dwudziestu dziewięciu biegaczy przełajowych z województwa pomorskiego awansowało do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Biegach Przełajowych, które odbędą się 27 marca w Chorzowie.

 

Eliminacje rozegrano w miniony weekend we Włocławku. Dobrą pracę z przełajowcami potwierdzili przedstawiciele klubu Talex Borzytuchom. Siedmiu jego reprezentantów uzyskało awans do finałów w Chorzowie. W kategorii junior młodszy Talex będą reprezentować: Kamila Trzebiatowska, Karolina Labuda (dystans 2000 m), Julia Serafiniowska (3000 m), Damian Ciecierski, Karol Brzeski (3000 m), Krzysztof Zblewski (5000 m). Rezerwową będzie Patrycja Pluto-Prądzyńska (3000). Czterech przedstawicieli będzie miał GKS Żukowo: Anna Skawińska (2000), Łukasz Zawadzki i Adam Kryszewski (5000), rezerwa Jan Kankowski (5000). Podobnie KKL Rodło Kwidzyn: Paulina Kostyrka i Monika Synakiewicz (2000), Adriana Tas i Anna Hanas (3000).

LLKS Ziemi Kociewskiej ze Smętowa będzie reprezentować: Dominika Kazubowska (2000), Chojniczankę 1930 Chojnice: Joanna Czarnowska (2000), AZS AWFiS Gdańsk: Aleksandra Góralska (2000), Olimpijczyka Skorzewo: Monika Czapiewska (3000), Flotę Gdynia: Agata Szarmacher (3000), LKS Zantyr Sztum: Sara Szymańska (3000), Jantara Ustka: Joanna Terefenko (3000), Wicher Rychnowy: Martyna Klimowicz (3000), Rumski Klub Sportowy: Adam Falkowski (3000) i Grzegorz Cybulski (5000), Sopocki Klub Lekkoatletyczny: Dominik Czaja (3000), Sokół Malbork: Marcin Koziura (3000), LLKS Ziemi Puckiej: Paweł Marczyński (3000), Lechię Gdańsk: Paweł Herman (3000), Wikinga Rychnowy: Marcin Żychski (5000), Remusa Kościerzyna: Kamil Wołoszyk (5000) i Maciej Kerszen (5000) a Orła Objazda Andrzej Krajewski (5000). Z Wejhera Wejherowo wystartuje Katarzyna Konkol (2000). LKB Braci Petk z Lęborka będzie miał dwóch przedstawicieli: Malwinę Krakowiak (2000) i rezerwowego Jacka Przepiórskiego (5000).

Kadrę trenerską będą stanowić: Jarosław Ścigała, Krzysztof Szałach, Krzysztof Król, Grzegorz Dorszyński i Wojciech Margulewicz.

am

 

 

OOM w Biegach Przełajowych Chorzów

09.03.2010 r.

 

   Zamieszczamy listę zawodników startujących w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Biegach Przełajowych w Chorzowie 27.03.2010r.

 

Lista zawodników OOM 2010 w Biegach Przełajowych

 

 

 

>  Wiadomości archiwalne od 09.02.2010 do 06.03.2010

>  Wiadomości archiwalne od 07.01.2010 do 09.02.2010

>  Wiadomości archiwalne od 12.11.2009 do 07.01.2010

>  Wiadomości archiwalne od 25.08.2009 do 12.11.2009

>  Wiadomości archiwalne od 21.07.2009 do 24.08.2009

>  Wiadomości archiwalne od 04.05.2009 do 21.07.2009

>  Wiadomości archiwalne od 07.02.2009 do 04.05.2009

>  Wiadomości archiwalne od 28.11.2008 do 30.01.2009

>  Wiadomości archiwalne od 19.02.2008 do 13.11.2008

>  Wiadomości archiwalne od 16.09.2007 do 31.01.2008

>  Wiadomości archiwalne od 03.07.2007 do 14.09.2007

>  Wiadomości archiwalne od 31.05.2007 do 22.06.2007

>  Wiadomości archiwalne od 11.04.2007 do 22.05.2007

>  Wiadomości archiwalne od 03.01.2007 do 23.03.2007

>  Wiadomości archiwalne od 29.09.2006 do 13.11.2006

>  Wiadomości archiwalne od 28.08.2006 do 29.09.2006

>  Wiadomości archiwalne od 27.06.2006 do 10.08.2006

>  Wiadomości archiwalne od 01.06.2006 do 19.06.2006

>  Wiadomości archiwalne od 26.04.2006 do 31.05.2006

>  Wiadomości archiwalne od 01.03.2006 do 31.03.2006

>  Wiadomości archiwalne od 20.09.2005 do 10.02.2006

>  Wiadomości archiwalne do 20.09.2005

Polecane imprezy sportowe

Licealiada i Gimnazjada w Indywidualnych Biegach Przełajowych

Człuchów, 17.04.2010 r.

Regulamin VII Unijnego Ogólnopolskiego Biegu ulicznego oraz V biegu niepełnosprawnych

Kwidzyn, 24.04.2010 r.

Regulamin Mistrzostw Polski Seniorów na 10 km

Sosnowiec, 2.05.2010 r.

Regulamin Biegu 3 Maja

Sztum, 3.05.2010 r.

Regulamin Wojewódzkich Biegów Przełajowych "Szlakami Jana z Jani"

Kościelna Jania, 15.05.2010

Finał Wojewódzki w biegach rozstawnych Dziewcząt i Chłopców dla Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych

Gdańsk 15.05.2010

XXVIII Ogólnopolski Otwarty Bieg Przełajowy o Puchar Leśny pamięci Tomasza Hopfera
III Międzynarodowa Mila ROL LAND Obliwice pamięci Olimpijczyka Piotra Gładkiego
IX Ogólnopolski Bieg Sołtysów i VIPów  pamięci Jana Pawła II

Obliwice 30.05.2010

XIX Międzynarodowy MARATON EKOLOGICZNY pam. Tomasza Hopfera
XXIV MISTRZOSTWA POLSKI WETERANÓW W MARATONIE
VI MISTRZOSTWA POLSKI DZIENNIKARZY  W MARATONIE

Lębork - Nowa Wieś Lęborska 20.06.2010 r.

II Elbląski Bieg Uliczny Piekarczyka

Elbląg 26.06.2010

 

ZAPISY DO BIEGU >>>

XIV Ogólnopolski Bieg po muszlę św. Jakuba "Po Złocistej Plaży" pod patronatem Burmistrza Miasta Łeby

Łeba 29.08.2010