Zgłoszenia elektroniczne

24.08.2009 r.

 

    Kluby które nie posiadają jeszcze danych do dokonania zgłoszeń elektronicznych proszone są o kontakt z domtel-sport pod adres mailowy: pilar@domtel-sport.pl

 

Przypominamy, że od zawodów 5.09.2009r. OBOWIĄZUJĄ zgłoszenia elektroniczne

 

 

Mityng Chojnice 22.08.2009r.

20.08.2009 r.

 

    Podajemy program minutowy na mityng w Chojnicach 22.08.2009 r. Jednocześnie informujemy, że nie zgłoszenie sie zawodnika na bramce może spowodować wykluczenie z konkurencji.

 

Program minutowy 22.08.2009 r.

 

 

Mityng Chojnice 22.08.2009r.

19.08.2009 r.

 

  

Dodatkowe konkurencje na mityngu w Chojnicach 22.08.2009r.:

 200 KiM, 400 PŁ KiM, 2000 PRZESZ  KiM, 4 X 100 KiM

 

prosimy o nadsyłanie zgłoszeń

 

 

Anna Rogowska mistrzynią świata !!!

18.08.2009 r.

 

   Tyczkarka SKLA Sopot Anna Rogowska zdobyła zloty medal na odbywających się w Berlinie lekkoatletycznych mistrzostwach świata. Po raz drugi w ciągu niespełna miesiąca pokonała Jelenę Isinbajewą, która nie zaliczyła żadnej wysokości!

Wcześniej Rogowska przegrała z faworyzowaną Rosjanką ponad 40 razy. Po sensacyjnym zwycięstwie na londyńskim stadionie Crystal Palace w mityngu Super Grand Prix IAAF (24 lipca), Rogowska uwierzyła, że Isinbajewą, można pokonać. W poniedziałkowy wieczór ponownie dokonała tej sztuki skacząc „tylko” 4.75 m. Zwycięstwo nie przesłoniło tyczkarce  SKLA całego świata.

- Jelena to najlepsza zawodniczka na świecie. Jedyna kobieta, która pokonała 5 metrów i za to należy jej się szacunek. Jej porażka jest dla mnie wielkim zaskoczeniem. Liczę na to, że teraz już nie tylko ja będę z nią wygrywała. To dobre dla tej konkurencji, którą uprawiamy - powiedziała w Berlinie nowo kreowana mistrzyni świata.
Rogowska tytuł mistrzyni świata zdobyła skokiem na wysokość 4,75, a mistrzostwo Polski (1 sierpnia w Bydgoszczy) wynikiem 4,80! Osiągnęła dwa cele z trzech, które wraz z trenerem i mężem Jackiem Torlińskim zaplanowali na ten sezon, przy czym o złocie w Berlinie nie myśleli, jedynie o medalu. Teraz czas na pobicie rekordu Polski (4,83), który także należy do Rogowskiej. Swój największy do tej pory sukces odniosła także Monika Pyrek. Tyczkarka pochodząca z Gdyni, teraz reprezentująca barwy KL Szczecin, wywalczyła wicemistrzostwo świata (4,65).

Anna Rogowska urodziła się 21 maja 1981 w Gdyni. Jest brązową medalistką olimpijska w skoku o tyczce z Aten (2004), dwa lata temu na mistrzostwach świata w Osace Rogowska była dopiero ósma. Do jej największych sukcesów należą także halowe wicemistrzostwo Europy (Madryt, 2005), halowe wicemistrzostwo świata (Moskwa, 2006), i brązowy medal halowych mistrzostw Europy (Birmingham, 2007). Jej rekordy życiowe: hala – 4,80 (Lievin, 2006, stadion – 4,83 (Bruksela, 2005).

A.M.

 

 

Brązowy medal MŚ dla Kamili Chudzik

18.08.2009 r.

 

   Sensacyjne osiągnięcie gdańskiej siedmioboistki. Na mistrzostwach świata w Berlinie 23-letnia zawodniczka AZS AWFiS Gdańsk zdobyła brązowy medal.

 

   Dla Chudzik to największy sukces w dotychczasowej karierze. Do tej pory zawodniczka AZS AWFiS Gdańsk była 22. w poprzednich mistrzostwach świata w Osace, a podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie zajęła 16. miejsce. W Berlinie przed ostatnią konkurencją (bieg na 800 m) Chudzik była na drugim miejscu, ale wiadomo było, że bieg nie jest jej mocna stroną i rywalki mogą odrobić straty.

Siedmioboistka z Gdańska biegła z tyłu stawki, ale obroniła wywalczoną wcześniej przewagę i zdobyła brąz (6471 pkt). Konkurencję wygrała Brytyjka Jessica Ennis, na drugim stopniu podium uplasowała się Niemka Jennifer Oeser.

Kamila Chudzik urodziła się 12 września 1986 roku w Kielcach. W 2007 roku na młodzieżowych mistrzostwach Europy w siedmioboju w Debreczynie zajęła czwarte miejsce. Rok temu na igrzyskach olimpijskich w Pekinie była 16. W 2008 i 2009 roku zdobyła także tytuł mistrzyni Polski. Jej trenerem jest Sławomir Nowak.

A.M.

 

 

Zgłoszenia elektroniczne na zawody

17.08.2009 r.

 

 

Od 5 września 2009r. na wszystkich zawodach okręgowych obowiązywać będą

zgłoszenia elektroniczne

 

 

Potrzeba nam boisk i bieżni.

13.08.2009 r.

 

   Rozmowa z Markiem Fostiakiem, prezesem Pomorskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki.

 

Jak Pan ocenia stan pomorskiej królowej sportu?

 - Mam taką teorię, że im mniej spektakularnych sukcesów i medali u młodzików i juniorów tym więcej jest ich w kategoriach seniorskich. W wielu innych dyscyplinach sportu np. w piłce nożnej, jest odwrotnie. Ale mamy się czym pochwalić. Może nie tyle medalami, ile liczbą młodych ludzi uprawiających lekką atletykę, nie tylko w klubach Pomorza, ale także w kadrze woj. pomorskiego. Jeśli do tego dodamy bardzo słabą bazę lekkoatletyczna w Trójmieście, które powinno być centrum naszej dyscypliny w regionie to na prawdę nie jest źle.

 

Jak układa się współpraca z klubami?

- Dobrze, zwłaszcza z tymi małymi klubami z regionu, gdzie sportowcom, trenerom, działaczom samorządowym zależy na dobrych wynikach.

 

Każdy klub może liczyć na równe traktowanie przez związek?

- Nie ma innej opcji. Nie ważne, kto skąd jest, ważne, że chce coś osiągnąć. Pomagamy jak możemy, ale nie jest łatwo. Program rządowy „Orliki” dotyczy tylko piłki nożnej a przecież każdy sportowiec, także piłkarz, musi umieć dobrze biegać. A jak ma się tego nauczyć skoro nie mamy bieżni lekkoatletycznych? W tej chwili w półmilionowym Gdańsku nie ma ani jednego boiska do lekkiej atletyki!

 

To Panu spędza sen z powiek jako prezesowi POZLA?

- To, że mamy takie wyniki to efekt wielkiego zaangażowania sportowców i trenerów, bo w innym kraju byłoby to chyba niemożliwe. Ewentualnym sponsorom nie możemy zbyt wiele zaoferować, bo lekka atletyka to ciągle sport za mało medialny. W związku z tym finanse są bardzo ograniczone. My na Pomorzu i tak mamy dobrze, bo Marszałek Województwa Jan Kozłowski czuje sport i jest nam bardzo przychylny. To m.in. dzięki niemu możemy realizować np. program „Dysk olimpijski”, który jest przeznaczony dla młodzieży z blisko 20 powiatów województwa. Finał imprezy jest we wrześniu a najlepsi pojadą w nagrodę do OPO w Cetniewie.

 

Na rozpoczynające się w sobotę 15 sierpnia mistrzostwa świata w Berlinie będziemy mieli sześciu przedstawicieli z Pomorza. To dużo czy mało?

- Przyzwoicie. Zwłaszcza, że kontuzja nogi wyeliminowała Piotra Wiaderka (AZS AWFiS Gdańsk) ze startu w sztafecie 4 razy 400 metrów.

 

Liczy Pan na medale w Berlinie?

- Najbardziej liczę na Anię Rogowską, z resztą chyba nie tylko ja. Jeśli zaś chodzi o pozostałych sportowców to będę bardzo zadowolony jak oszczepniczka Ula Piwnicka awansuje do finału, podobne oczekiwania mam wobec wieloboistek Kamili Chudzik i Karoliny Tymińskiej.

 

*Marek Fostiak ma 51 lat i jest także prezesem Pomorskiej Federacji Sportu. W przeszłości był sprinterem. W 1977 roku na mistrzostwach Europy w Doniecku zdobył brązowy medal w sztafecie 4 razy 100 m. W latach 1998-99 był trenerem kadry narodowej sprinterów. Obecnie pracuje na Wydziale Turystyki AWFiS w Gdańsku i jest członkiem honorowym klubu Talex Borzytuchom.

A.M.

 

 

Sukces Chabowskiego, porażka Madejczyk

12.08.2009 r.

 

  Po ośmioletniej dominacji Kenijczyków bieg św. Dominika w Gdańsku wreszcie wygrał Polak i to zawodnik gdyńskiej Floty Marcin Chabowski. Do Berlina na mistrzostwa świata nie pojedzie Barbara Madejczyk z Jantara Ustka.

 

Chabowski okazał się najlepszy na trasie gdańskiego Głównego Miasta, która liczyła 9350 metrów (10 pętli po 935 m). Czas biegacza Floty to 27:20. Chabowski wyprzedził dwóch biegaczy z Kenii: Joela Komena (27:32) i Nixona Cheruticha (27:33).

Chabowski na mistrzostwa świata do Berlina jednak nie pojedzie, ale zapowiada, że będzie przygotowywał się do startu w igrzyskach olimpijskich w Londynie w maratonie. Szansę na sukces czyli zakwalifikowanie się do składu polskiej reprezentacji na Berlin miała Barbara Madejczyk. Oszczepnika z Ustki nie wykorzysta jednak okazji do zdobycia minimum (61 metrów) i z wynikiem 55.34 m zajęła na mityngu w Cottbus tylko 5. miejsce.

A.M.

 

 

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski

09.08.2009 r.

 

   Pomorski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki w Gdańsku, informuje Kluby POZLA zainteresowane udziałem w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, które odbędą się 29 - 30 sierpnia br. w Słupsku, że Urząd Marszałkowski w Gdańsku  dofinansuje każdemu zawodnikowi startującemu w zawodach 75 ,- zł. dziennie  /wyżywienie i zakwaterowanie/.

    Poniesione koszty zgodnie z powyższą zasadą będą uregulowane z organizatorem  przez Pomorską Federację Sportu w Gdańsku.

    Potwierdzenie udziału w imprezie Kluby dokonują u organizatora

we własnym zakresie, natomiast do biura POZLA przekazują do dnia 24.08.09r. – ksero zgłoszenia  / fax  344-97-15 /,  które  będą stanowić podstawę pokrycia kosztów.

U W A G A: każdy zawodnik korzystający ze świadczeń będzie zobowiązany wpisać się podczas pobytu na listę „Potwierdzenie udziału”,  która będzie w posiadaniu Kierownika ekipy - przedstawiciela Zarządu POZLA.

 

 

Pomorzanie jadą do Berlina

04.08.2009 r.

 

   Sześć a może nawet siedem osób będzie reprezentować województwo pomorskie i oczywiście Polskę na lekkoatletycznych mistrzostwach świata, które 15 sierpnia zaczną się w Berlinie.

Nasz region będą reprezentować: Urszula Piwnicka (SKLA Sopot) oraz Igor Janik (AZS AWFiS Gdańsk) w rzucie oszczepem, Anna Rogowska (SKLA Sopot) w skoku o tyczce, Kamila Chudzik i Karolina Tymińska (AZS AWFiS Gdańsk) w siedmioboju oraz Marta Jeschke (SKLA Sopot) w sztafecie 4 razy 100 m. szansę wyjazdu do Berlina ma jeszcze oszczepniczka Jantaru Ustka Barbara Madejczyk, ale musi zdobyć minimum, które wynosi 61 metrów. Ostatnią okazję na zaliczenie takiego wyniku będzie miała podczas mityngu w Cottbus w najbliższą sobotę.

Przy okazji uzupełnienie wczorajszej informacji o medalowym plonie pomorskich lekkoatletów na mistrzostwach Polski w Bydgoszczy. Trzynasty medal dla naszego województwa zdobyła Karolina Tymińska (AZS AWFiS) w biegu na 100 m przez płotki zajęła trzecie miejsce. Jej czas to 13,76.

A.M.

 

 

Tyczka i oszczep – pomorskie specjalności lekkiej atletyki

03.08.2009 r.

 

  Dwanaście medali przywieźli z mistrzostw Polski w Bydgoszczy lekkoatleci z województwa pomorskiego. Do tyczki, która od lat jest pomorską wizytówką dołączył także oszczep. W tych konkurencjach zdobyliśmy złoto.

 

W najlepszych nastrojach z Bydgoszczy wrócili tyczkarze i to jednego klubu SKLA Sopot. Anna Rogowska pewnie zdobyła mistrzostwo Polski wygrywając z wynikiem 4.80 m. Jej klubowy kolega Mateusz Didenkow wygrał te konkurencję wśród mężczyzn. Didenkow pokonał poprzeczkę na wysokości 5.50 m. Trzeci zloty medal dla Pomorza wywalczyła Urszula Piwnicka (także SKLA Sopot), która w „bratobójczym” pojedynku pokonała inna reprezentantkę Pomorza Barbarę Madejczyk z Jantaru Ustka. Piwnicka uzyskał wynik 60.02 a Madejczyk była druga z rezultatem 57.53.

Srebro Madejczyk było jednym z ośmiu medali tego koloru dla Pomorza. Pozostałe dołożyli: Marta Jeschke (SKLA Sopot) w biegu na 200 m, jej czas 23,69; Kamila Chudzik (AZS AWFiS Gdańsk), która w biegu na 100 m ppł była druga z czasem 13,59; Marcin Chabowski (Flota Gdynia), który w biegu na 3000 m z przeszkodami uzyskał czas 8:31.81; Angelika Cichocka z Talexu Borzytuchom w biegu na 800 także zajęła drugie miejsce z czasem 2:06.86; Agnieszka Karpiesiuk (AZS AWFiS Gdańsk) w biegu na 400 m ppł również była druga, uzyskując rezultat 56.38; Kamila Chudzik (drugi srebrny medal na mistrzostwach w Bydgoszczy) w skoku w dal uzyskała wynik 6,55 m a Igor Janik (AZS AWFiS Gdańsk) w rzucie oszczepem uzyskał rezultat – 77,53 m. jedyny brązowy medal wywalczył Dominik Zieliński (Flota Gdynia), który w konkursie pchnięcia kulą był trzeci z wynikiem 19,15 m.

A.M.

 

 

Biuro nieczynne

01.08.2009 r.

 

W dniach

 

3-14 sierpnia 2009r

 

Biuro Pomorskiego OZLA będzie nieczynne

 

 

 

Silna reprezentacja Pomorza w Bydgoszczy

31.07.2009 r.

 

   Siedemdziesięciu pięciu sportowców będzie reprezentowało województwo pomorskie w 85. Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce, które zaczynają się w piątek w Bydgoszczy.

 

   Ekipa z naszego województwa będzie jedną z najliczniejszych. Oby miało to przełożenie na liczbę medali zdobytych na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka. Nasz region będzie reprezentowało w Bydgoszczy szesnaście klubów sportowych. Najliczniejszą grupę sportowców zgłosił AZS AWFiS Gdańsk – 42. Potem jest długa przerwa i na drugim miejscu pod tym względem z woj. pomorskiego jest Sopocki Klub Lekkoatletyczny, który zgłosił ośmioro sportowców. Są wśród nich Anna Rogowska (skok o tyczce) i Urszula Piwnicka (rzut oszczepem) – obie mają duże szanse na medal mistrzostw Polski.

Po pięcioro zawodników zgłosiły Lechia Gdańsk i SKLA Słupsk. Trzy zgłoszenia napłynęły z Talexu Borzytuchom, dwa z Jantaru Ustka (medalowa szansa Barbary Madejczyk w rzucie oszczepem) a po jednym zawodniku zgłosiły takie kluby z Pomorza jak: Wejher Wejherowo, Remus Kościerzyna, Zantyr Sztum, LKS Ziemi Puckiej, Sambor Tczew, Konradia Gdańsk, Baszta Bytów, Ośrodek Skoku o Tyczce Gdańsk, Ekonomik-Maratończyk Lębork i Flota Gdynia.

Mistrzostwa w Bydgoszczy potrwają do niedzieli.

A.M.

 

 

Medaliści OOM Kraków

30.07.2009 r.

 

   Zarząd Pomorskiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki w Gdańsku składa gratulacje medalistom finałów XV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Krakowie jak i całej ekipie

za wzorową postawę i głośne dopingowanie z trybuny koleżanek i kolegów naszego województwa.

Województwo   pomorskie uplasowało się na trzecim miejscu w klasyfikacji   województw uzyskując 265,8pkt, zdobywając 14 medali /4 złote, 5 srebrnych i 5 brązowych/. Klub Sportowy AZS-AWFiS Gdańsk zajął II miejsce w  klasyfikacji klubowej uzyskując 76pkt.    

 

Medaliści XV OOM:

 

Medale złote

Katarzyna Ratajczyk, Martyna Kuźnicka, Martyna Basiukiewicz, Syntia Ellward AZS-AWFiS Gdańsk 4 x400 3:54.34

Karczmarczyk Agnieszka GOKF Gdańsk 400mppł 62.21

Romińska Aneta AZS-AWFiS  Gdańsk w dal 5.82

Brzeski Karol ULKS Talex Borzytuchom 1500m 4:03.93       

 

Medale srebrne

Romińska Aneta AZS-AWFiS Gdańsk 200m 25.17

Przybylska Andżelika KKL rodło Kwidzyn dysk 39.66

Serafinowska Julia ULKS Talex Borzytuchom 2000m prz 7:00.08

Dybowski Jacek KS Wejher Wejherowo 800m 1:56.55

Zagulak Damian GKS Tęcza Nowa Wieś Lęb 1500m 4:05.13

 

Medale brązowe

Stasiewicz Marta MKSŁ Konradia Gdańsk chód 26:03:31

Łobaczewski Andrzej KL Lechia Gdańsk chód 47:14:22

Grajewski Michał LLKS Ziemi Kociewskiej Skórcz młot 60.27

Rutkowski Tomasz KS Wejher Wejherowo 800m 1:57.10

Skawińska Anna GKS Żukowo 1500m 4:40.94

Zarząd POZLA

 

 

Komunikat organizacyjny Młodzieżowych Mistrzostw Polski

28.07.2009 r.

 

   Poniżej zamieszczamy komunikat organizacyjny Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Bielsko Białej 29-30.08.2009.

 

Komunikat organizacyjny Młodzieżowych Mistrzostw Polski

 

 

 

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy Kowno

28.07.2009 r.

 

Po Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidły

27.07.2009 r.

 

   Kilka niezłych rezultatów osiągnęli pomorscy lekkoatleci na rozegranym w Sopocie mityngu Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidły. Kto nie uzyskał jeszcze minimum na sierpniowe mistrzostwa świata w Berlinie będzie miał ostatnią szansę na mistrzostwach Polski w Bydgoszczy.

 

Dobra formę potwierdziła w Sopocie Urszula Piwnicka z miejscowego SKLA. W konkursie rzutu oszczepem Piwnicka była najlepsza. Wygrała z wynikiem 61.17 m. Z resztą była to konkurencja całkowicie zdominowana przez panie z naszego województwa. Drugie miejsce zajęła bowiem Agnieszka Lewandowska z AZS AWFiS Gdańsk (54.61) a trzecie Urszula Kuncewicz (SKLA Sopot) – 53.80.

Skok o tyczce mężczyzn wygrał zawodnik Klubu Lekkoatletycznego Gdynia Mateusz Didenkow, który pokonał poprzeczkę na wysokości 5.46 m. trzeci był Adam Kolasa (KL Gdynia) - 5.31 m. Pierwsze miejsce w Sopocie zajęła także Angelika Cichocka z ULKS Talex Borzytuchom. W biegu na 800 metrów uzyskała rezultat 2:04.17.

Nie zawiodła Anna Rogowska z SKLA Sopot, która wygrała konkurs skoku o tyczce z rezultatem 4.60. Rogowska atakowała poprzeczkę na wysokości 4.75, ale bezskutecznie.

W finale biegu na 100 m. kobiet Marta Jeschke z SKLA Sopot była druga (11.66), wygrała Iwona Ziółkowska (AZS Poznań) – 11.60. W pchnięciu kula Dominik Zieliński (Flota Gdynia) wygrał z rezultatem 19.24 m. 

Łukasz Chyła, wychowanek SKLA Sopot, podczas memoriału reprezentował barwy Śląska Wrocław. Chyła zajął 3. miejsce w biegu na 100 m. z czasem 10.59. Wygrał Robert Kubaczyk (AZS Poznań) – 10.49.

Impreza w Sopocie była sprawnie przeprowadzona. Zawody, tak jak, zapowiedzieli organizatorzy trwała 2 godziny i 15 minut a na Stadionie Leśnym przy ul. Wybickiego zjawiła się całkiem spora liczba widzów.

A.M.

 

 

Bez pomorskich medali w Nowym Sadzie

27.07.2009 r.

 

   Z Mistrzostw Europy Juniorów w serbskim Nowym Sadzie wróciła reprezentacja Polski. W naszej ekipie było pięcioro sportowców z klubów województwa pomorskiego. Z zawodów wrócili jednak bez medali.

 

Blisko celu była Olga Frąckowiak (AZS AWFiS Gdansk), która w finale skoku o tyczce zajęła 4. miejsce. Olga pokonała poprzeczkę na wysokości 4.10 m. Agnieszka Kolasa (SKLA Sopot) zajęła 9. miejsce z rezultatem 3.90 m. Wygrała Niemka Martina Schultze (4.20 m). Na 400 m ppł pobiegł Paweł Celep z Baszty Bytów, ale nie awansował do finału i został sklasyfikowany na 18. miejscu. Nieco lepiej zaprezentował się chodziarz Klubu Lekkoatletycznego Lechia Gdańsk Wojciech Halman, który zajał 7. miejsce w chodzie na 10 km z czasem 43:22.80. Piątym pomorzaninem na mistrzostwach w Nowym Sadzie był Krzysztof Uwijała z Sambora Tczew. Nasz trójskoczek w finale tej konkurencji uplasował  się na 11. miejscu z rezultatem 15.08.

A.M.

 

 

Rogowska pokonała Isinbajewą

25.07.2009 r.

 

   Anna Rogowska sprawiła największą niespodziankę pierwszego dnia mityngu Super Grand Prix IAAF w Londynie. Na stadionie Crystal Palace zawodniczka SKLA Sopot zajęła pierwsze miejsce i wygrała z  dwukrotną mistrzynią olimpijską i rekordzistką świata Rosjanką Jeleną Isinbajewą! Obie tyczkarki pokonały wysokość 4,68.

 

   Annę Rogowską kibice zobaczą w akcji już w niedzielę na stadionie jej macierzystego klubu w Sopocie przy ul. Wybickiego. Lekkoatletyczny memoriał słynnego przed laty polskiego oszczepnika Janusza Sidły rozpocznie się o godz. 16.30. Wstęp na zawody jest wolny a ozdobą imprezy będzie pojedynek Rogowskiej z Amerykanką Stacy Dragilą, rekordzistka świata i mistrzynią olimpijską. Zawody w Sopocie będą przedostatnią szansą zdobycia minimum na sierpniowe mistrzostwa świata w Berlinie. Ostatnią będą mistrzostwa Polski w Bydgoszczy.

Organizatorzy mityngu w Sopocie zapowiadają przeprowadzenie 18 konkurencji w ciągu ok. 2,5 godziny.

A.M.

 

 

Pomorzanie w Nowym Sadzie

21.07.2009 r.

 

   Pięciu polskich lekkoatletów będzie reprezentowało także województwo pomorskie na Mistrzostwach Europy Juniorów w Nowym Sadzie.

 

Do Serbii polska reprezentacja wyjechała we wtorek 21 lipca. Impreza zaczyna się w czwartek 23 a kończy w niedzielę 26 lipca. W Nowym Sadzie Polskę będzie reprezentowało 80 sportowców w tym pięciu zawodników z pomorskich klubów. Do Serbii polecieli: Paweł Celep (Baszta Bytów) – 400 m ppł, Olga Frąckowiak (AZS AWFiS Gdańsk) – skok o tyczce, Wojciech Halman (KL Lechia Gdańsk) – chód na 10 km, Agnieszka Kolasa (SKLA Sopot) – skok o tyczce, Krzysztof Uwijała (Sambor Tczew) – trójskok.

A.M.

 

 

Już w niedzielę memoriał Janusz Sidły

21.07.2009 r.

 

   Na godz. 16.30 zaplanowano start XII Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidły. Zawody będę zaliczane do klasyfikacji Pucharu Polski.

Organizatorem tradycyjnych i lubianych przez sportowców oraz kibiców zawodów jest Sopocki Klub Lekkoatletyczny. Impreza odbędzie się na stadionie leśnym w Sopocie przy ul. Wybickiego 48. Zaplanowano następujące konkurencje: Kobiety: 100 m, 400 m, 800 m, 1500 m, 3000 m, skok wzwyż, tyczka, dysk, kula, i oszczep. Mężczyźni: 100 m, 400 m, 800 m, 1500 m, 3000 m, skok wzwyż, tyczka, dysk, kula i oszczep. Za dobry wynik czyli zajęcie jednego z trzech pierwszych miejsc będą nagrody finansowe od 200 do 1200 złotych. Wszyscy zawodnicy, którzy podczas zawodów w Sopocie uzyskają kl. MM otrzymają nagrodę 2500 złotych a jeśli padnie rekord Polski organizator zobowiązał się do wypłaty 5000 złotych.

A.M.

 

 

>  Wiadomości archiwalne od 04.05.2009 do 21.07.2009

>  Wiadomości archiwalne od 07.02.2009 do 04.05.2009

>  Wiadomości archiwalne od 28.11.2008 do 30.01.2009

>  Wiadomości archiwalne od 19.02.2008 do 13.11.2008

>  Wiadomości archiwalne od 16.09.2007 do 31.01.2008

>  Wiadomości archiwalne od 03.07.2007 do 14.09.2007

>  Wiadomości archiwalne od 31.05.2007 do 22.06.2007

>  Wiadomości archiwalne od 11.04.2007 do 22.05.2007

>  Wiadomości archiwalne od 03.01.2007 do 23.03.2007

>  Wiadomości archiwalne od 29.09.2006 do 13.11.2006

>  Wiadomości archiwalne od 28.08.2006 do 29.09.2006

>  Wiadomości archiwalne od 27.06.2006 do 10.08.2006

>  Wiadomości archiwalne od 01.06.2006 do 19.06.2006

>  Wiadomości archiwalne od 26.04.2006 do 31.05.2006

>  Wiadomości archiwalne od 01.03.2006 do 31.03.2006

>  Wiadomości archiwalne od 20.09.2005 do 10.02.2006

>  Wiadomości archiwalne do 20.09.2005

Polecane imprezy sportowe

05.09.2009 r. Chojnice

Otwarty Mityng Juniorów

Obowiązują zgłoszenia elektroniczne !!!

05.09.2009 r. Kościelna Jania

BIEG DOŻYNKOWY

16.09.2009 r. Sztum g. 15.00

Memoriał Murowskiego